Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9289
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przez pośpiech do stłuczek

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 23 grudnia 2009, 8:19
Aktualizacja: 8:21
Autor: Angela
Fot. Angela
Do kilku kolizji doszło wczoraj na jeleniogórskich drogach. M.in. dwa pojazdy zderzyły się przy skrzyżowaniu placu Kardynała Wyszyńskiego i Sobieskiego, inny kierujący „ściął” znak pionowy przy ulicy Wrocławskiej. Na szczęście skończyło się tylko na uszkodzonych pojazdach. Przyczyny to tłok na drogach, pośpiech i nieuwaga. Policjanci apelują o rozwagę i zmniejszenie prędkości.

Do zdarzenia na ulicy Wrocławskiej doszło wczoraj około godziny 14.00. Nieopodal pętli autobusowej kierowca citroena jadąc do Poznania chciał przepuścić karetkę pogotowia, zjechał na pobocze i staranował znak drogowy niszcząc również pojazd.

– Wyjeżdżałem z Maciejowej w kierunku Wrocławia i łuku drogi w okolicach pasów zauważyłem, że znad przeciwka moim pasem jedzie karetka pogotowia na sygnale, ratowałem się, żeby nie uderzyć w nią i zjechałem na pobocze – relacjonuje kierujący, pan Szymon. – Wyszło, jak wyszło, uderzyłem w znak.

Citroen z pękniętą chłodnicą, zderzakiem i kierunkowskazem został odholowany do mechanika. Kierowcę ukarano mandatem karnym.

Na skrzyżowaniu Placu Kardynała Wyszyńskiego i Sobieskiego po południu doszło do kolejnej kolizji dwóch pojazdów osobowych, jednak żaden z kierujących nie poczuwał się do winy.

– Z relacji kierujących wynika, że VW passat wjeżdżał na skrzyżowanie w kierunku Podwala i zderzył się z jadącym Placem Wyszyńskiego pojazdem marki Volvo. Obydwaj kierujący pojazdami twierdzą, że wjechali na skrzyżowanie na zielonym świetle, z uwagi na to sprawa zostanie rozstrzygnięta w sądzie, gdzie będą przesłuchiwani świadkowie oraz kierujący – mówił na miejscu sierż. Damian Poniewierski z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Zarówno 53-letniemu kierowcy z Jeleniej Góry, jak i 38-latkowi z Dziwiszowa oraz pasażerce jednego z pojazdów nic się nie stało. Funkcjonariusze ostrzegają, że w okresie przedświątecznym, kiedy aut na ulicach jest znacznie więcej niż zwykle a w trasę wyjeżdża wielu „niedzielnych kierowców”, należy zachować szczególną czujność za kierownicą i zwolnić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~! 23-12-2009 9:40
ale zdjęciami to się nie popisaliście
Cień 23-12-2009 10:43
Za co kierowca Citroena dostał mandat? Policja tylko potrafi mandaty wystawiać i na dodatek jakiś baran w policji podaje nieprawdę do publicznej wiadomości. Czyżby to był Marcin Włoszczyński, ten człowiek powinien bajki dzieciom pisać, a nie w policji pracować. SKANDAL!!!
Cień 23-12-2009 10:44
Za co kierowca Citroena dostał mandat? Policja tylko potrafi mandaty wystawiać i na dodatek jakiś baran w policji podaje nieprawdę do publicznej wiadomości. Czyżby to był Marcin Włoszczyński, ten człowiek powinien bajki dzieciom pisać, a nie w policji pracować. SKANDAL!!!
niko 23-12-2009 12:02
Na miejscu kierowcy Citroena nie przyjełabym mandatu! Karetka na sygnale jest pojazdem uprzywilejowanym i trzeba ustąpić pierwszeństwa ale bez przegięć! Powinni choć troche zachować ostrożność! Nie wiem co oni myśleli w tym przypadku jadąc przeciwnym pasem-że citroen odfrunie?! Dobrze,że zjechał- szkoda,że przez to ma posute auto i jeszcze mandat do zapłacenia....
~ 23-12-2009 15:39
" BRAWO " DLA POLICJI ZA AKCJĘ W MACIEJOWEJ . WYKAZALI SIĘ . PREMIA BĘDZIE ,TYLKO CZY ONI MYŚLĄ LOGICZNIE ? WIADOMO KARETKA - CZŁOWIEK CHORY CZEKA , CZAS , ALE POLICJANCI POWINNI WLEPIĆ SOBIE TEN MANDAT. KIEROWCA CHCIAŁ DOBRZE . JA NIE PRZYJĄŁBYM MANDATU .SĘDZIA TEŻ CHYBA CZŁOWIEK -MOŻE BY POMYŚLAŁ. SWOJĄ DROGĄ POWINIEN BYĆ TARYFIKATOR ZA CO DOSTAJE SIĘ MANDAT. A NASI PRZEGINAJĄ I TO MOCNO.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group