• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 3:33
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 3132
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Przewróciło się, niech leży – brud na skwerku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 kwietnia 2008, 8:28
Aktualizacja: 14:13
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Te słowa piosenki Elektrycznych Gitar to doskonały podkład muzyczny do obrazka, który zauważyliśmy w poniedziałek po południu na skwerku u zbiegu ulic Klonowica i 1 Maja.

Przy wyrzuconej na chodnik zawartości kosza na śmieci siedzieli sobie panowie popijając tanie nalewki, bawiły się dzieci. Nikomu nie przeszkadzały walające się sterty odpadków, które legły na kostce brukowej za sprawą kogoś, kto kopnął kosz.

Obrazek niemal jak z „apokalipsy”. Pocztówka z miasta, które właśnie jest w przededniu kulminacyjnych obchodów wielkiego jubileuszu 900-lecia. A skwerek znany jest nie tylko z takich scenek. Równie często można tu zaobserwować mężczyzn, którzy wlewają w siebie napitki winopodobne, a ich nadmiar zwracają właśnie do wspomnianych koszy. Swoje potrzeby fizjologiczne załatwiają w bramach oraz na pobliskim trawniku zasłonięci planszami reklamowymi.

Przy okazji na skwerku można dostać lanie, o czym przekonał się kilka miesięcy temu Bogu ducha winny jeleniogórzanin, który oberwał od nieznanych osobników za to, że usiadł na ławeczce.

Straż miejska robi, co może, ale skutki – jak widać – niewielkie. Stróże miasta podkreślają, że nie mogą wystawić stałego patrolu w tym miejscu, aby złapać na gorącym uczynku brudasów. Podobnie policjanci. Zresztą nawet jak złapią delikwenta, to i tak kara, jaką może ponieść, nie odstrasza nikogo przez podobnymi wybrykami.

Reszta – bez komentarza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~tito 29-04-2008 9:23
skoro reporter jelonki zauważył przewrócony kosz,to czemu sam nie posprzątał? :)
~aleksandra 29-04-2008 9:28
Wczoraj byłam świadkiem ..Przepychanek " Panów ze Straży Miejskiej z Panami ze skwerku.Panowie ze straży byli widocznie przestraszeni, niestety prym wiedli Panowie ze skwerku , poprostu zabrali Pana ( Panowie ze skwerku) Panom strażnikom , którzy próbowali-niesety nieudolnie go spisac!!!
~mar 29-04-2008 9:45
Heh... wyspiarska elita... tam nie ma pory, kiedy okolica nie byłaby oblegana przez Wilka i jego ekipę. A gruby ze zdjęcia to najwieksza "grzałka". ostatnio widziałem go tak pijanego, że idąc do przodu - cofał się... Skwerek obok ławeczek cuchnie uryną na kilometr. Tam nawet trawa juz nie chce się zielenić... Szkoda, że obrali sobie za miejscówke jedno z najczęściej zwiedzanych miejsc przez turystów na naszym deptaku :( i straż miejska nic nie poradzi... trzeba zlikwidować lawki, na skwerku postawic kamienicę, a okoliczne menelstwo przesiedlić.
~z Jeleniej 29-04-2008 10:29
Oczywiscie ze nie moga wystawic stalego patrolu. Patrol moze tylko wygodnie siedzac w samochodzie, dostojnie przejezdzac deptakiem. No, czasem przystana... I co to znaczy, ze nie ma kary czy sposobu na tych pijaczkow??!! Wstyd, taki syf w centrum miasta!
~ 29-04-2008 11:47
Brawo! ~tito!
~... 29-04-2008 11:52
panowie ze straży miejskiej i z policji nie wiem dlaczego, ale udaja, że ni e widzą tego. cała ta "elita", siedzi tutaj wiecznie! całymi dniami. czasami tylko piją a czasami zaczepiają tez przechodniów i robia awantury.. Wiele razy widziałem jak wilku wyzywał policje, zachodził im drogę gdy jechali radiowozem. musieli poczekać az się wykrzyczy i pojechali dalej kiwając tylko palcem, co w wilku wzbudza jeszcze większą agresje. jakby chciali to na pewno by sobie z nimi poradzili. znaleźliby paragrafy jakieś. ale po co... :/
~qaz 29-04-2008 11:56
wystarczy chyba zainstalować kamerę i ich nagrać, o dowód przestępstwa czy wykroczenia nie będzie trudno, potem do aresztu, sąd, ciupa i po problemie. Skoro policja albo SM nie może sobie poradzić z kilkoma śmierdzącymi żulami to jak chce lapać prawdziwych przestępców. Po co nam taka straż miejska, oni tylko blokady potrafią zakładać, i idą pewnie na to setki tysięcy złotych.
~kibic 29-04-2008 12:03
Brawo menelki ze skwerku.Znowu wygraliście.Wynik meczu z władzami Jeleniej Góry od poczatku roku 124:0 na wasza korzyść
piipi 29-04-2008 12:50
..do - [~tito..]..~Reporter jest ..od dokumentacji fotograficznej.~Reporter to ..LUSTRO !!.
~LJ 29-04-2008 15:38
Przykro to czytać, że określona grupa osób znana wszystkim władzom SM,Policji i Bóg wie komu jeszcze grandząca w centrum nadal pozostaje bezkarna. U nas chyba już tak jest,że musi dojść do poważnego zdarzenia ażeby rozwiązano problem kilku drobnych pijaczków w centrum. Czy musi dojść do samosądu
zloty666 29-04-2008 16:22
To nie pierwszy raz takie sceny na skwerku, który należy do jednych z bardziej niebezpiecznych miejsc na starym mieście. Już dawno mówiło się o monitoringu, ale do dzisiaj nic w tej materii nie zostało zrobione. A może tak patrole łączone ?! Albo zawinąć panocków raz a dobrze na dołek, to zacznie się tam robić i bezpiecznie i porządnie ?!
~joorek 29-04-2008 16:39
Wilku nikomu nic złego nie robi, nie wiem dlaczego zaczepia go SM. Ma takie same prawa jak każdy z nas.
~ 29-04-2008 17:03
Co wy macie z tym monitoringiem. Przeciez jak beda mieli nawet z napisami kto co dewastuje to tam i tak sobie nie poradza. Jak sm nie moze wylegitymowac delikwenta bo koledzy go ratuja to co zmieni monitoring. Co to zmieni jak policja ma to w d*pie i nie reaguje na jawne lamanie prawa. A karami dla tych meneli powinni byc wysprzatanie tego wszystkiego syfu ktore narobili, a nie rzadne tam areszty i wiezienia.
~zz 29-04-2008 17:35
~zuo 29-04-2008 18:21
Nic nie dadzą patrole i monitoring, skoro i tak zatrzymanym i spisanym żulikom nikt nie będzie chciał przemówić do rozumu (pałą, oczywiście). Skoro chcą pić, niech piją sobie po melinach a na ulicę nie wyłażą, chyba, że się uczłowieczą!
~Jeleniogórzanie 29-04-2008 20:38
niech Sm i policja złoży deklarację, że w określonym dniu o określonej godzinie ich tam nie będzie ani w okolicy a my sami załatwimy sprawę, zapewniam, że w to miejsce już nie wrócą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group