Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5686
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przewodnik po atrakcjach Jeleniej Góry na telefon

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 16 października 2014, 7:36
Aktualizacja: 7:40
Autor: Mea
„Jelenia Góra – miasto, które zawsze mam pod ręką” – to bezpłatna aplikacja na Smartfony, w postaci przewodnika po atrakcjach miasta wraz z praktycznymi informacjami dla mieszkańców i turystów. Projekt został zgłoszony do budżetu obywatelskiego pod numerem 109. Głosować można do 23 października.

Celem projektu jest stworzenie bezpłatnej mobilnej aplikacji na Smartfony, który pozwoli na łatwy i szybki dostęp do informacji dotyczących Jeleniej Góry. Informacje o atrakcjach miasta, planowanych imprezach, terenach wartych zobaczenia będą zebrane w jednym miejscu, a dzięki wykorzystaniu nowych technologii, dostępne o każdej porze i z dowolnego miejsca.

- Turysta, bądź mieszkaniec miasta, dzięki nawigatorowi GPS zostanie dokładnie oprowadzony po wyznaczonych punktach i miejscach. Rowerzyści skorzystają z wyznaczonych tras rowerowych. Dzięki aplikacji zainstalowanej w telefonie mieszkańcy w prosty i szybki sposób będą mogli uczestniczyć w życiu miasta – przekonuje Paweł Paliga, jeden z inicjatorów projektu.

Aplikacja będzie promowała całe miasto, wszystkie dzielnice Jeleniej Góry, pozwoli zaplanować wolny czas i będzie zachęcała do odwiedzenia regionu przez osoby z Polski lub Europy, a wszystko to dzięki wykorzystaniu nowej, ciągle rozwijającej się technologii, która z dnia na dzień ułatwia nam życie. Aplikację będzie mógł zainstalować w swoim telefonie każdy, kto posiada Smartfona.

- Przewodnik będzie przeznaczony na Smartfony, czyli coraz bardziej popularne telefony dotykowe. Będzie zawierał: opis miasta i jego historię, listę zabytków, miejsc wartych zobaczenia, ich lokalizację wraz z nawigatorem GPS, kalendarium imprez i wydarzeń kulturalnych w mieście, trasy rowerowe wraz z opisem i nawigatorem GPS, miejsca do aktywnego wypoczynku i rekreacji, bazę miejsc noclegowych, punktów gastronomicznych, handlowych i usługowych, usług transportowych i medycznych, instytucji związanych z edukacją na każdym szczeblu itp., informacje teleadresowe urzędu miasta, zakres kompetencji poszczególnych wydziałów i godziny urzędowania oraz plan miasta – dostępny offline (bez konieczności dostępu do Internetu) – wymienia Paweł Paliga.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Irga 16-10-2014 8:13
Jestem za....... super pomysł
~Iza 16-10-2014 9:23
Pomysł jest całkiem OK (chociaż w głosowaniu nie zmieścił mi się w 5), tylko pytanie - są planowane wersje EN i DE? Bo dosyć często miewam gości z zagranicy i beze mnie nie dowiedzą się nic... Frustrujące i dla mnie, i dla nich.
~hejter 16-10-2014 9:56
Super pomysł !!! Wersja EN obowiązkowo. Czy ktoś z jeleniogórzan wie, gdzie jest "siedem domów"? Co do DE mam takie samo podejście jak mój dziadek. Im mniej Niemców w Polsce tym się lepiej.
~Przecieżjest 16-10-2014 10:34
Wystarczy wpisac w Google aplikacja mobilna jelenia gora :) jakis wałek haha
~Totu 16-10-2014 18:51
Taka aplikacja już istnieje. Wystarczy nakierować telefon na znak QR-CODE na tablicach informacyjnych przy zabytkach a otrzymasz pełną informację o zabytku ze strony Urzędu Miasta w wersjach PL,DE,CZ i GB. Jak się będzie uzupełniać o informacje kulturalne to będzie spełniać zadanie o którym mowa w pomyśle na ,,Przewodnik po mieście pod ręką. Wystarczy nadać temat dla informatyków i zastosować na stronie Urzędu. Pozdrawiam !!
~informatyk 17-10-2014 9:25
Ale po co mówić, że to już istnieje, jeśli ktoś może zarobić 35.000 za "Przygotowanie aplikacji" - tak jest napisane w projekcie. Projekty można poczytać na stronie http://jeleniagora.pl/content/lista-projekt%C3%B3w , a tu jest ten projekt: http://jeleniagora.pl/sites/default/files/Budzet_Obywatelski/skany_zgloszen/109.pdf .
~i jest:) 3-11-2014 14:41
i jest aplikacja :) http://www.jeleniagora.pl/content/mobilna-aplikacja-jelenia-g%C3%B3ra-karkonosze brawo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group