Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8438
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przewodnik po atrakcjach Jeleniej Góry na telefon

Czwartek, 16 października 2014, 7:36
Aktualizacja: 7:40
Autor: Mea
„Jelenia Góra – miasto, które zawsze mam pod ręką” – to bezpłatna aplikacja na Smartfony, w postaci przewodnika po atrakcjach miasta wraz z praktycznymi informacjami dla mieszkańców i turystów. Projekt został zgłoszony do budżetu obywatelskiego pod numerem 109. Głosować można do 23 października.

Celem projektu jest stworzenie bezpłatnej mobilnej aplikacji na Smartfony, który pozwoli na łatwy i szybki dostęp do informacji dotyczących Jeleniej Góry. Informacje o atrakcjach miasta, planowanych imprezach, terenach wartych zobaczenia będą zebrane w jednym miejscu, a dzięki wykorzystaniu nowych technologii, dostępne o każdej porze i z dowolnego miejsca.

- Turysta, bądź mieszkaniec miasta, dzięki nawigatorowi GPS zostanie dokładnie oprowadzony po wyznaczonych punktach i miejscach. Rowerzyści skorzystają z wyznaczonych tras rowerowych. Dzięki aplikacji zainstalowanej w telefonie mieszkańcy w prosty i szybki sposób będą mogli uczestniczyć w życiu miasta – przekonuje Paweł Paliga, jeden z inicjatorów projektu.

Aplikacja będzie promowała całe miasto, wszystkie dzielnice Jeleniej Góry, pozwoli zaplanować wolny czas i będzie zachęcała do odwiedzenia regionu przez osoby z Polski lub Europy, a wszystko to dzięki wykorzystaniu nowej, ciągle rozwijającej się technologii, która z dnia na dzień ułatwia nam życie. Aplikację będzie mógł zainstalować w swoim telefonie każdy, kto posiada Smartfona.

- Przewodnik będzie przeznaczony na Smartfony, czyli coraz bardziej popularne telefony dotykowe. Będzie zawierał: opis miasta i jego historię, listę zabytków, miejsc wartych zobaczenia, ich lokalizację wraz z nawigatorem GPS, kalendarium imprez i wydarzeń kulturalnych w mieście, trasy rowerowe wraz z opisem i nawigatorem GPS, miejsca do aktywnego wypoczynku i rekreacji, bazę miejsc noclegowych, punktów gastronomicznych, handlowych i usługowych, usług transportowych i medycznych, instytucji związanych z edukacją na każdym szczeblu itp., informacje teleadresowe urzędu miasta, zakres kompetencji poszczególnych wydziałów i godziny urzędowania oraz plan miasta – dostępny offline (bez konieczności dostępu do Internetu) – wymienia Paweł Paliga.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group