Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 8218
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przedszkolaki prezentują aktorskie talenty

Czwartek, 19 maja 2016, 8:27
Aktualizacja: Piątek, 20 maja 2016, 11:34
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Przedszkolaki prezentują aktorskie talenty
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Trwa Przegląd Teatrzyków Dziecięcych już po raz XII zorganizowany w Miejskim Przedszkolu nr 27 „Okrąglaczek” w Jeleniej Górze. Podczas dwudniowej imprezy, która rozpoczęła się wczoraj (18.05), zaprezentują się wszystkie miejskie i niepubliczne przedszkola, a także szkoły podstawowe nr 2, 7 i 8. Tegorocznym hasłem przeglądu jest „Smacznie, zdrowo i kolorowo”.

- To hasło w naszym przedszkolu gości cały rok, dlatego podjęliśmy decyzję, że będzie również tematem tegorocznego przeglądu teatrzyków dziecięcych – mówiła Małgorzata Wrotniewska, dyrektor Przedszkola Okrąglaczek.

Występy dzieci oceniało profesjonalne jury, w skład którego weszli m.in.: dyrektor Teatru im. C. K. Norwida Piotr Jędrzejas, naczelnik wydział edukacji i sportu UM Paweł Domagała, przedstawiciel Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole Waldemar Motyka oraz przewodnicząca komisji oświaty Rady Miejskiej w Jeleniej Górze Anna Ragiel. Wszyscy zgodnie przyznali, że poziom występów dzieci, jak i przygotowania przeglądu jest bardzo wysoki.

- Na przeglądzie jestem już po raz piąty i bardzo sobie cenię tę imprezę, bo rozwija ona w dzieciach wiele zdolności, w tym m.in. śmiałość, nawiązywania kontaktów z rówieśnikami czy umiejętność wystąpień publicznych - mówił naczelnik Paweł Domagała. – Wielkie słowa podziękowania należą się dyrekcji i nauczycielom Okrąglaczka za przygotowanie przeglądu, a opiekunom z innych przedszkoli za przygotowanie dzieci – dodał naczelnik.

Dyrektor Teatru im. C. K. Norwida podkreślał, że poza samą grą aktorską, bardzo ważny jest również temat przeglądu. – Poziom występów jest rewelacyjny, bo energetyczny. Dzieci mają piękną energię, są szczere i pokazują prawdę. Ważne jest również przesłanie płynące z tych przedstawień, bo jak wiemy, nastąpił „atak słodyczy” i musimy teraz te młode życia ponownie ukierunkować na zdrowe jedzenie warzyw i owoców – mówił Piotr Jędrzejas.

Przedstawiciel Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole, który jako juror wziął udział w przeglądzie już po raz czwarty mówił, że Przegląd Teatrzyków Dziecięcych to wielka sprawa. – Za pomysł i coroczną organizację tej imprezy organizatorom należą się ogromne ukłony, bo jest to naprawdę ciężka praca, która jak widać, przynosi niezwykłe efekty – mówił Waldemar Motyka.

Jednak mimo obecności jury, przegląd nie miał przegranych. Wszyscy uczestnicy otrzymali takie same nagrody w postaci maskotek, odblasków czy owoców i soków.

A dodatkowo, wczoraj popołudniu dzieci z „Okrąglaczka” zaprezentowały się przed swoimi rodzicami z okazji Dnia Matki i Ojca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
120
Tak, to odpowiedzialna praca
17%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group