Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 2529
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Przed świętami na drogach – policja apeluje o rozsądek

Środa, 24 grudnia 2008, 8:58
Aktualizacja: 8:58
Autor: TEJO
Jedna ofiara śmiertelna to bilans przedświątecznych wypadkowych statystyk. Mundurowi proszą kierowców, aby w czasie świąteczno–noworocznym zachowali wyjątkową czujność i jeździli rozsądnie.

W minionych dniach doszło na drogach regionu do jednej tragedii. W Kowarach na ul. Matejki na ogrodzonym terenie łąki z nieustalonych przyczyn został przejechany przez pozostawiony na poboczu, prawdopodobnie niezabezpieczony samochód ciężarowy marki Mercedes, 80-letni mężczyzna.

Samochód pozostawił wykonujący prace przy ogrodzeniu łąki mieszkaniec Kowar o trzy lata starszy od ofiary. Poszkodowany w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Jego życia nie udało się uratować. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Z kolei w Jeleniej Górze na skrzyżowaniu ulic Ogińskiego i Jordana kierująca samochodem marki Opel Astra, 36-letnia jeleniogórzanka potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych 72-letnią kobietę. Pokrzywdzona została przewieziona do szpitala – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Szosie Czeskiej w Szklarskiej Porębie policjanci zatrzymali także 53-letniego woźnicę, który kierował zaprzęgiem konnym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”! Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na inny samochód jest przyczyną wielu zdarzeń. Apelujemy o rozsądek i wyrozumiałość – mówi nadkom. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group