Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6061
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przed nami kolejny Karkonoski Puchar Sprintu

Czwartek, 5 kwietnia 2018, 22:24
Aktualizacja: 22:25
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Przed nami kolejny Karkonoski Puchar Sprintu
Fot. użyczone
Już w najbliższy weekend – 7 i 8 kwietnia na basenie przy Szkole Podstawowej nr 11 odbędzie się VII edycja Karkonoskiego Pucharu Sprintu. Podczas zawodów pływackich uczestnicy wystartują na dwóch dystansach – 50 i 100 metrów stylem dowolnym, grzbietowym, motylkowym, klasycznym oraz stylem zmiennym na dystansie 100 m.

Ponadto drużyny wystartują w sztafetach stylem dowolnym oraz organizowane będą wyścigi australijskie. Zawody odbywają się w czterech kategoriach wiekowych. W tym roku ze względu na bardzo duże zainteresowanie zawody trwać będą po raz pierwszy dwa dni.

- Impreza z roku na rok staje się coraz większa i bardzo nas to cieszy. W tym roku mamy na przykład zawodników nie tylko z Dolnego Śląska, ale i z Wolsztyna czy Chorzowa. Jednak nasze zawody to nie tylko arena sportowej rywalizacji. To również doskonała okazja do wymiany doświadczeń i integracji środowiska pływackiego. Niezmiernie cieszy nas też fakt, że środowisko sympatyków pływania wciąż się powiększa. Przy organizacji zawodów pomagają nam nie tylko nasi trenerzy, ale i wolontariusze, rodzice klubowiczów oraz lokalne firmy. Stały wzrost liczby uczestników naszych zawodów pokazuje, że pływanie jest wciąż bardzo popularną formą uprawiania sportu - mówi Marcin Binasiewicz, trener KS Just Swim.

Dodamy, że pierwsze zawody odbyły się w 2015 roku i udział wzięło w nich 121 zawodników, w edycji w 2017 roku uczestniczyło już 476 zawodników. Zapisy na Karkonoski Puchar Sprintu trwają do czwartku, 5 kwietnia do godziny 24:00. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie klubu: www.justswim.pl/karkonoski-puchar-sprintu/

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group