Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6366
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przed Finałem WOŚP – Bieg Serc pod Śnieżką

Wiadomości: Karpacz
Niedziela, 12 stycznia 2014, 8:01
Aktualizacja: 19:13
Autor: Mea
Fot. Mea
Prawie 40 osób wzięło udział wczoraj (11.01.) w Biegu Serc, który odbył się na szlaku biegowym w Karpaczu, w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – W ten sposób mogliśmy wesprzeć chore dzieci i osoby starsze – mówiła Małgorzata Marciniak z Karpacza.

Inicjatorem biegu była Urszula Jąkisz, która już trzy razy organizowała zawody narciarskie dla WOŚP. – Zabrakło śniegu, ale nie mogło zabraknąć naszego biegu. Dlatego zamiast zawodów narciarskich zorganizowałam Bieg Serc. A wszystko po to, by wesprzeć szpitale i wraz z Jurkiem Owsiakiem sfinansować zakup nowoczesnego sprzętu – mówiła Urszula Jąkisz, wolontariuszka WOŚP.

Trasa miała długość 2,5 km i trzeba było przebiec ją minimum raz, a maksymalnie trzy razy. Każdy zawodnik dopasował dystans do własnych możliwości. Najmłodsza uczestniczka miała pięć lat, a najstarszy 65. Uczestnicy przed startem otrzymali piękne, duże, czerwony serca, które przypięli sobie na ubraniach.

- Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy z pierwszym miejscem, bo tu wszyscy są wygranymi. Każdy bowiem biegł dla chorych dzieci i osób starszych. Przyznaliśmy również 22 puchary w różnych kategoriach np. dla najmłodszego i najstarszego uczestnika, dla grup zorganizowanych - powiedziała Urszula Jąkisz.

Po zawodach odbyło się wspólne ognisko. Dochód z imprezy w wysokości ponad 200 zł zostanie przekazany jeleniogórskiemu sztabowi ZHP, pod którego skrzydłami odbył się bieg.

Uczestnikom podobała się sportowa inicjatywa dla WOŚP. – Przyjechaliśmy z grupą dzieci przebywających w centrum medycznym w Karpaczu. Nasi podopieczni są na rehabilitacji i postanowiliśmy poprzez marszobieg urozmaicić ją. Przy okazji wspieramy szczytny cel – mówiła Maria Olejnik, wychowawczyni centrum medycznego w Karpaczu.

- Bieg to zdrowie, nie tylko dla nas, ale również dla tych, którzy będą korzystać ze sprzętu zakupionego z zebranych pieniędzy. Lubię pomagać innym – podkreślała Klaudia z Przemkowa.

To jednak nie koniec wydarzeń związanych z WOŚP w Karpaczu. Już dziś od godz. 10.00 będzie czynna kawiarenka w Gimnazjum przy ul. Łącznej 2. Będzie można tu kupić kawę, herbatę i pyszne ciasta.
– Zaprezentujemy prace konkursowe „Mim, laleczka, zabaweczka” zorganizowanym z okazji urodzin Henryka Tomaszewskiego, które będzie można zakupić. Ponadto wystąpią: młodzież i zespoły z Karpacza, będzie też koncert życzeń. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony dla WOŚP – dodała Urszula Jąkisz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~mieszkanka 12-01-2014 8:42
Pani Jonkisz a nie "Jąkisz" Prosze poprawić....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group