Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4660
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przebudowa zatok MZK i nowa ul. Ogińskiego

Poniedziałek, 5 listopada 2012, 7:31
Aktualizacja: 7:32
Autor: Angela
Węzeł przesiadkowy na ul. 1–go Maja przy PKP, dwie pętle końcowe na ul. Łomnickiej i Podgórzyńskiej oraz przebudowa ul. Ogińskiego w Jeleniej Górze – na zaprojektowanie takich zadań obecnie miasto ogłosiło przetargi. Na początku przyszłego roku powstanie dokumentacja i kosztorys tych inwestycji. Kiedy rozpoczną się roboty? To będzie zależało od tego, czy będą na ten cel pieniądze.

W ramach węzła przesiadkowego na ul. 1-go Maja przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni, zatok przystankowych i miejsc postojowych, a także kanalizacja. Wyremontowane zostanie pozostała część chodników, które będą miały nawierzchnię bitumiczną (większość jest obecnie przebudowywana). Przy drodze stanie 38 słupów oświetleniowych. Postaną także trzy elektroniczne informacje ruchu autobusów.

Przy budowie pętli końcowych na ul. Łomnickiej i Podgórzyńskiej wybudowane będą pętle autobusowe dla komunikacji miejskiej (MZK) z mieszanki bitumicznej, perony dla wsiadających i wysiadających z kostki betonowej, oświetlenie, wiaty przystankowe z elektroniczną informacją ruchu autobusów, po sześć miejsc postojowych dla samochodów osobowych i kanalizacja deszczowa.
Drugim zadaniem będzie natomiast przebudowa ulicy Ogińskiego w Jeleniej Górze na odcinku od węzła Zabobrze (ulica Legnicka) do skrzyżowania z ulicą Różyckiego. Poza nową nawierzchnią powstaną tu drogi rowerowo – piesze i nowe oświetlenie.

Do przetargu na projekt tych inwestycji chętni mogą się zgłaszać do czwartku (8.11.2012).
Dokumentacja projektowa dla węzła przesiadkowego na ul. 1-go Maja oraz pętli końcowych na ul. Łomnickiej i Podgórzyńskiej ma być gotowa do 15.03.2013 r., a projekt przebudowy ul. Ogińskiego do 30.04.2013 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group