Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 13218
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przebudowa zatok MZK i nowa ul. Ogińskiego

Poniedziałek, 5 listopada 2012, 7:31
Aktualizacja: 7:32
Autor: Angela
Węzeł przesiadkowy na ul. 1–go Maja przy PKP, dwie pętle końcowe na ul. Łomnickiej i Podgórzyńskiej oraz przebudowa ul. Ogińskiego w Jeleniej Górze – na zaprojektowanie takich zadań obecnie miasto ogłosiło przetargi. Na początku przyszłego roku powstanie dokumentacja i kosztorys tych inwestycji. Kiedy rozpoczną się roboty? To będzie zależało od tego, czy będą na ten cel pieniądze.

W ramach węzła przesiadkowego na ul. 1-go Maja przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni, zatok przystankowych i miejsc postojowych, a także kanalizacja. Wyremontowane zostanie pozostała część chodników, które będą miały nawierzchnię bitumiczną (większość jest obecnie przebudowywana). Przy drodze stanie 38 słupów oświetleniowych. Postaną także trzy elektroniczne informacje ruchu autobusów.

Przy budowie pętli końcowych na ul. Łomnickiej i Podgórzyńskiej wybudowane będą pętle autobusowe dla komunikacji miejskiej (MZK) z mieszanki bitumicznej, perony dla wsiadających i wysiadających z kostki betonowej, oświetlenie, wiaty przystankowe z elektroniczną informacją ruchu autobusów, po sześć miejsc postojowych dla samochodów osobowych i kanalizacja deszczowa.
Drugim zadaniem będzie natomiast przebudowa ulicy Ogińskiego w Jeleniej Górze na odcinku od węzła Zabobrze (ulica Legnicka) do skrzyżowania z ulicą Różyckiego. Poza nową nawierzchnią powstaną tu drogi rowerowo – piesze i nowe oświetlenie.

Do przetargu na projekt tych inwestycji chętni mogą się zgłaszać do czwartku (8.11.2012).
Dokumentacja projektowa dla węzła przesiadkowego na ul. 1-go Maja oraz pętli końcowych na ul. Łomnickiej i Podgórzyńskiej ma być gotowa do 15.03.2013 r., a projekt przebudowy ul. Ogińskiego do 30.04.2013 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
926
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
17%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Inne wydarzenia
Półmaraton Jeleniogórski już 28 kwietnia! [UTRUDNIENIA]
 
Ludzie komentują
Zielona strzałka – ludzie komentują
 
Polityka
"Starzy" radni debatują po raz ostatni
 
Kultura
Zrobili film, gdzie Putina "gra" sztuczna inteligencja!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group