Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3258
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przebudowa Krakowskiej?

Sobota, 26 stycznia 2019, 6:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 stycznia 2019, 12:17
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Przebudowa Krakowskiej?
Fot. Paweł Guszała
Ogłoszony został pierwszy przetarg na przebudowę ulicy Krakowskiej i budowę parkingu „Park and Ride” przy głównym dworcu PKP w Jeleniej Górze. Czy ta wyczekiwana przez część mieszkańców inwestycja w końcu zostanie zrealizowana? Wszystko okaże się pod koniec tego miesiąca.

Do tej pory mieszkańcy ulicy Krakowskiej mieli na co narzekać. Przejeżdżające obok ich posesji pojazdy wzbijały w powietrze tumany piasku. Wiosną, latem, a nawet jesienią, ciężko im było wypoczywać na świeżym powietrzu. Jest szansa, że w tym roku sytuacja ulegnie zmianie.

Trwa postępowanie przetargowe, które ma wyłonić wykonawcę przebudowy ulicy Krakowskiej i budowy parkingu „Park and Ride”. Jest to jeden z trzech projektów, realizowanych w ramach programu niskiej emisji transportowej. Dwa pozostałe - to budowa ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 3 z Goduszyńską i przebudowa ulicy Nadbrzeżnej.

Wykonawcy mają czas na zapoznanie się z dokumentacją i złożenie ofert do 31 stycznia – mówi Tomasz Kowalczyk, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. - Ulica Krakowska jest przedłużeniem drogi, którą dojeżdża się do dworca kolejowego, łączy to miejsce z obwodnicą, którą można jechać w kierunku Karpacza. To jest zasadniczy element tej inwestycji, natomiast elementem towarzyszącym, równie ważnym dla mieszkańców, którzy korzystają z kolei, jest budowa parkingu.

Parking będzie mógł pomieścić 60 samochodów osobowych, postawione zostanie oświetlenie typu LED, a także wybudowane zostaną ścieżki rowerowe. Koszt to około 8 milionów złotych, który zweryfikuje postępowanie przetargowe. Wracając do parkingu, to ten będzie bezpłatny przez pierwsze 5 lat.

Na razie nikt nie złożył oferty, jednak z tego, co dowiedzieliśmy się w UM, wykonawcy są zainteresowani realizacją tego zadania. Czy na pewno? Już niebawem się przekonamy.

Twoja reakcja na artykuł?

67
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
1%
Złości
10
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
99
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
21%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group