Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 7769
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Prowadził na bani PKS z wybrzeża

Czwartek, 5 czerwca 2008, 18:11
Aktualizacja: Piątek, 6 czerwca 2008, 7:43
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Prowadził na bani PKS z wybrzeża
Fot. TEJO
Miał bezpiecznie dowieźć pasażerów z Kołobrzegu do Jeleniej Góry. Przed jazdą skoczył jednak na duże piwo. Jedna z pasażerek wezwała policję. Pijany kierowca tłumaczył, że napił się, bo... było gorąco! Cud, że nie zdarzyła się tragedia.

Autobus z Kołobrzegu do Jeleniej Góry wyruszył już o 5.55. rano. Najprawdopodobniej już o tej porze kierowca autokaru zdążył wypić coś mocniejszego. Po pięciu godzinach jazdy jedna z pasażerek zawiadomiła policję.

Od początku kierowca zachowywał się jakoś dziwnie – opowiada nam Łukasz Skalski, jeden z pasażerów feralnego kursu. Bardzo gwałtownie hamował i ruszał, ale czasami wymaga tego sytuacja, więc nikt nie zwracał na to uwagi. Co chwilę ściszał radio, to pogłaśniał. Nie jestem zaczepnym człowiekiem, więc też nie drążyłem tematu. W końcu człowiek komuś musi ufać.

Problem w tym, że tym razem kierowca autobusu na to zaufanie nie zasłużył. I gdyby nie reakcja jednej z pasażerek, która wyczuła woń alkoholu i natychmiast wezwała policję, mogło dojść do tragedii. Na szczęście autobus został zatrzymany w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego. Podczas kontroli alkomatem okazało się, że prowadzący pojazd ma 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Strach pomyśleć ile miał promili pięć godzin wcześniej, kiedy zaczynał kurs – mówią pasażerowie. Kierowca ani na chwilę nie wysiadał z pojazdu więc nie mógł się napić po drodze.

Cud, że na trasie nie doszło do tragedii. Na miejsce nie podstawiono autobusu zastępczego. Część z pasażerów przesiadło się do przewoźnika legnickiego. To zdarzenie wielu pasażerom pokrzyżowało dzisiejsze plany.

Kierowca najpewniej zostanie dyscyplinarnie zwolniony z pracy i na dłuższy czas pożegna się z prawem jazdy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1272
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group