Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 6917
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Protest pod schroniskiem

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 3 lipca 2017, 8:15
Aktualizacja: Wtorek, 4 lipca 2017, 13:20
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Kilkadziesiąt osób zebrało się w minioną sobotę (1.07) przy Schronisku dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze, aby protestować przeciwko warunkom, w jakich rzekomo mają przebywać zwierzęta, a na dowód przedstawiali w ostatnich tygodniach zdjęcia i filmy, o czym pisaliśmy już wcześniej. Postulatów mają wiele, w tym kilka kluczowych.

Wśród protestujących byli dawni wolontariusze, którzy opowiadali czego byli świadkami, a także osoby, które publikowane zdjęcia i filmy bardzo poruszyły. Padały oskarżenia o sprzeniewierzenie środków, które schronisko dostaje na sterylizację zwierząt. - Po zobaczeniu jaka jest sytuacja w schronisku i własnym doświadczeniu, jakie tu przeżyłem postanowiłem, że przyjdę w sobotę, zamiast robić coś innego, bo nie widzę możliwości, żeby tak to dalej wyglądało – powiedział Marcin Owczarek z Jeleniej Góry, który wspomina, że wziął kiedyś psa ze schroniska – wówczas był zapewniany, że zwierzę jest zdrowe, a po dwóch dniach trafił do lekarza i stwierdzono nosówkę u psa.

- Te zwierzęta zasługują na lepszy los – podkreśla. - Nie powinno być rodzinnych układów, powinien być przywrócony wolontariat i monitoring, żeby można było śledzić, co się dzieje ze zwierzętami – powiedziała jedna z protestujących, która przekonuje, że gdy pracowała w jednym hipermarketów i była tam zbierana żywność i koce dla zwierząt, dary najprawdopodobniej nie trafiały do zwierząt.

- Wiele lat temu adoptowaliśmy stąd pieska i szybko musieliśmy go uśpić, bo był w agonalnym stanie. Mówiono nam, że był mały, szczupły, a okazało się, że był tak chory i nie był badany weterynaryjnie – wspominała kolejna protestująca. - Moja 13-letnia siostra kilka lat temu chciała zostać wolontariuszką w tym schronisku, ale kierownictwo odmówiło przez to, że wolontariusze byli niedyskretni – dodała pani Kalina.

Jak powiedział Konrad Kuźmiński z DIOZ, zbierane są podpisy pod petycją z poparciem postulatów, która skierowana jest do Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Według organizatorów, w dniu protestu było ich już kilkaset, więc odzew społeczny jest bardzo duży. Ze strony władz miasta nie widać na razie konkretnych działań w odpowiedzi na apele protestujących, mówi się jednak, że wkrótce kierownik schroniska może odejść na emeryturę.

Do protestujących wyszedł nowy przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry, który jako jedyny z radnych miał odwagę wyjść i rozmawiać z ludźmi oburzonymi doniesieniami ws. schroniska. Obecna była też radna z Cieplic Anna Bałkowska. Wielu innych rajców czy przedstawiciel prezydenta tydzień wcześniej przyszli na dzień otwarty, ale na konfrontację argumentów nie mieli już czasu lub ochoty. Przy samym schronisku z protestującymi próbowali też rozmawiać przedstawiciele placówki z rzecznikiem prasowym Zbigniewem Rzońcą na czele. Kierownika schroniska nie było. - MPGK jako firma nie może prowadzić wolontariatu. Wszyscy, którzy chcą pomagać zwierzętom mogą to robić w ramach TOZ-u – stwierdził Z. Rzońca, rzecznik spółki MPGK – prowadzącej schronisko.

Pracownicy schroniska zapewniają, że dokładają wszelkich starań w opiece nad zwierzętami, a „nagonka” na ich placówkę skutkuje wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami, gdy wyjeżdżają do zgłoszeń na terenie miasta. - Jeżeli ktoś uważa, że traktujemy tę pracę jak magazyn w markecie, to się wielce myli. Tutaj 12-godzinna zmiana to ok. 90 zł brutto. W każdej firmie w pobliżu zarabia się o 1/3 więcej i dużo mniej się robi – wyznał Radosław Ratajczak, pielęgniarz – kierowca w Schronisku dla Małych Zwierząt, którego kolega podczas interwencji na ulicy Lwóweckiej został nazwany mordercą i grożono mu pobiciem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz

~Mama11 3-07-2017 10:15
Kilkadziesiąt osób? Było około 30 osób razem z dziennikarzami! Część z nich to nie byli mieszkańcy Jeleniej Góry, tylko na przykład Wałbrzycha i Legnicy. Co oni mogą wiedzieć o naszym schronisku?
~żenada 3-07-2017 10:23
jak widze tego gościa rzecznika wszystkich chyba spółek miejskich który za każdym razem wciska ludziom że jest cudnie wspaniale i tak być musi, to....... i teraz też: NIEDASIE wspuścić wolontariuszy bo biedna spółka miejska nie może, no znowu NIEDASIE ale nieważne bo przeciez w schronisku jest wszystko cudownie!!!!!!
~jeleniogórzanka 3-07-2017 10:28
100 osób podpisało petycje pod schroniskiem i nadal jeszcze zbieramy. Damy radę!
~reportaż 3-07-2017 10:33
https://www.youtube.com/watch?v=yj0lQEOB7Ks
~Marcin Kaflik 3-07-2017 10:36
Nie mam zielonego pojęcia o funkcjonowaniu schronisk dla zwierząt. Widzę natomiast po stronie miasta kilka mocno zużytych nazwisk ..... część postulatów dotyczyła koniecznych zmian personalnych z którymi absolutnie się zgadzam. "dyrektor/prezes przez zasiedzenie" - znak rozpoznawczy Jeleniej Góry
~... 3-07-2017 10:36
https://www.facebook.com/dolnoslaskiinspektoratochronyzwierzat/posts/1923389877686896
~i tak więcej 3-07-2017 11:12
niż na "szyszce"...
~pp 3-07-2017 11:17
nie rozumiem dlaczego ludzie osadzaja ze wszystko jest na pokaz moze i klatki mozna posprzatac ale na pewno przez trzy tygodnie psow podobno wyglodozonych i maltretowanyh nie da sie tak zmienic , sa one jak widac zadbane i nie boja sie ludzi ani pracownikow schronika , a moze psy są podstawione haha? manifestacja nie w obronie zwierzat ale w sprawie przejecie stołka przez kogos komu na tym zalezy !
~Coś w tym może być 3-07-2017 11:38
do 11.17 . Kto wie, kto wie... cos w tym może być. W czasach gdy w Polsce ( tj PRL) grasowała GIT ( wojskowa Główna Inspekcja Terenowa , przed którą wszyscy trzęśli portkami)przewożono zwierzeta hodowlane lepszej konstytucji do miejsc ,ktore miały być kontrolowane...Zawsze istnieje jakiś przeciek... .A w związku z tym,ze trwa sezon wakacyjny, sierściuch won z domu, była świeża dostawa "towaru", który jeszcze nie schudł i nie zmarniał ? Mam nadzieję,że jednak wszystko jest OK i zwierzaczki mają w miarę ,przynajmniej, dobrze.
~Anka K. 3-07-2017 11:44
W latach 2004-2008 byłam wolontariuszka w schronisku. Było wtedy bardzo duzo psów a standard klatek też był dużo gorszy. Praca była ciężka , jednak zawsze pracownicy odnosili się do nas z dużą życzliwością a my staraliśmy pracować jak najlepiej. Teraz też odwiedzam schronisko systematycznie jak tylko jestem w Jeleniej Górze. Uważam ,że większość tych wszystkich oskarżeń to pomówienia . Psów jest mniej, boksy nowe, ska...lizowane. Mam psa ze schroniska, wzięłam go własnie schroniska w Jeleniej Górze chociaż odwidziałam też schroniska we Wrocławiu czy Dłużynie. Jak ktoś chce to wie jak pomóc psom. Uważam , że cały ten protest to nagonka i wiele spraw mija się z prawdą.
~do Anki K (klakier?) 3-07-2017 11:59
Jakbym słyszał głos z Polskiej Kroniki Filmowej... "Praca była ciężka , jednak zawsze pracownicy odnosili się do nas z dużą życzliwością a my staraliśmy pracować jak najlepiej.", "Tak, jestem bardzo zadowolona z pracy którą wykonuję", "ja i moje koleżanki bardzo lubimy panią kierownik, która jest bardzo miła i daje nam cukierki"
~jjam 3-07-2017 12:08
Do Anka.K. a ja uwaźam ze jesteś podstawionai dlatego piszesz bzdury. Jak tak było dobrze to dlaczego zniesiono wolontariat i nie ma go do dzisiaj?
~A jednak,kilkadziesiat osób 3-07-2017 12:12
protestujących w kwestii schroniska jest martwiące.Osoby te, nie chowają swoich twarzy, nie boją się /chyba/procesow o pomówienia.Ktoś pisze,że jak widać zwierzęta mają się dobrze. W tym reportażu dot. protestu materiał zdjęciowy pokazuje protestujących, głównych bohaterów protestu - zwierząt- nie.Obawiam się więc ,że nie wszystko dla zwierząt jest tu fajne.
~Głos na puszczy 3-07-2017 12:26
Może Jarosław Medyceusz by objął swym łaskawym patronatem, wszak ma kota.
~Sebastian 3-07-2017 13:24
Regularna nagonka, człowiek poświęcił połowę swojego życia dla tego schroniska i tych biednych zwierząt i tak teraz mu się odpłaca!
~Sebastian 3-07-2017 13:37
Regularna nagonka, człowiek poświęcił połowę swojego życia dla tego schroniska i tych biednych zwierząt i tak teraz mu się odpłaca!
~Just 3-07-2017 13:40
Za pomocą zwierząt ktoś chce zaistnieć. Za te oskarżenia do Pana Ragiela to powinno się do sądu oddać sprawę!!
~/-/ 3-07-2017 14:00
A może tak nadszedł czas na zmianę a pan Ragiel powinien odejść, może przyjdzie ktoś kto będzie nie tylko PANEM KIEROWNIKIM, lecz także menadżerem i potrafi zorganizować lepsze warunki dla tych zwierzaków? A może tak wprowadzić obowiązkowe chipy dla psów i kotów. Wówczas właściciele nieodpowiedzialni musieliby wpłacać jakieś kwoty na schronisko .
~zennek 2 3-07-2017 15:08
super wyszly te panie Paszkiewicz i milenka wszystkie te panie nie przekroczyły w ciagu 2lat bram schroniska a ale dobrze trzymały kartony odwoładz dyrektora
~Burek 3-07-2017 15:09
mój pies ze schroniska też był niby "zdrowy" i z...ł bo nikt mi w schronisku nic nie powiedział co mu było w jakim był wieku czym i na co był leczony - ot tak jakbym se wziął psa z ulicy - tylko że trzeba było za wzięcie psa "zdrowego" zapłacić - a następnie wydać ponad na leczenie 1500zł i to po to żeby go uśpić bo był w bardzo złym stanie - szkoda słów - rozumiem politykę - ale..... jak ktoś ma olewatorskie podejście do tematu zwierząt niech się zajmie sprzedawaniem kartofli na targu - Panie Ragiel - ...trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść...
~ 3-07-2017 15:53
a kto bogatemu zabroni..?
~Szokk 3-07-2017 16:25
Bylem zimowa pora,budy byly puste niczym nie wyscielone.Maly psiak sie caly telepal z zimna.A w kontenerze byly koce koldry.Na pytanie dlaczego tam leza pan odp.ze oni nie piora jak pies narobi kupe.Oni nawet tych kocy nie tkneli ani kolder .@szystko bylo w calosci,a poza tym ktory pies robi kupe w budzie.Po prostu , ludzie nie potrzebnie to im znosza.Szkoda strasznie tych zwierzakow.Pytanie zasadnicze,,,,,,dlaczego nie pozwala sie wolontariuszom na spacery z psami.O CO CHODZI?Najlepiej zmienic chyba zasiedziala kadra.
~Asik 3-07-2017 17:24
ja też wzięłam szczeniaka kilka lat temu z tego schroniska, a po miesiącu z...ł prawdopodobnie na nosówkę. Nie zdążyłam go dowieźć do weterynarza, pies z...ł na moich rękach
czlowiekpuszcza 3-07-2017 17:52
Mam nadzieję, iż podziękujecie żonie Pana Kierownika w kolejnych wyborach samorządowych. Oboje od 25 lat przy korycie, może już nadszedł czas się pożegnać?
~Do tego z puszczy. 3-07-2017 18:15
Co możesz wiedzieć o Pani Ani, jak siedzisz w głębokiej d... w puszczy. Pani Ania to człowiek wrażliwy, ciepły, pomagający ludziom. Ty też możesz sięgnąć tego koryta, tylko musisz się poddać ocenie wyborców i zejść na ziemię z palmy.Chyba,że wolisz żyć wśród małp.
~Seba75 3-07-2017 19:50
Ludzie wykonują w tym schronisku kawał dobrej roboty, należą się podziękowania a nie takie tandetne nagonki. Nie wiedzą jak uderzyć to uciekają się do podstępu wykorzystując naiwność tych wszystkich młodych ludzi. Stańcie do równej równej walki z kierownikiem a może do wyborów z Panią Ragiel wtedy zobaczymy ile jesteście warci pieniacze.
~obserwatorka 3-07-2017 19:50
Czytam te komentarze i czegoś tu nie rozumiem. Czy chodzi o dobro zwierząt w schronisku czy osoby zarządzające schroniskiem. Niech te osoby powiedzą otwarcie, ze chcą się zemścić na Państwa Ragiel wykorzystując do tego zwierzęta. Znam tych ludzi od lat i żeby nie ONI i ich zaangażowanie to zwierzęta ;psy i koty leżały by z...łe na ulicach i poboczach. To są ludzie, którzy całe życzycie poświęcają ludziom i zwierzętom i dbają o to co robią.A robią to sumiennie.A Pani Ania to powinna super RADNA oddana ludziom i dalej będę na nią głosować.
~obserwatorka 3-07-2017 19:53
A Pani Ania to powinna być dumna z siebie ,że jest super RADNĄ oddaną ludziom i ja i szerokie grono będzie na nią głosować w następnej kadencji
~Seba75 3-07-2017 19:56
Ludzie wykonują w tym schronisku kawał dobrej roboty, należą się podziękowania a nie takie tandetne nagonki. Nie wiedzą jak uderzyć to uciekają się do podstępu wykorzystując naiwność tych wszystkich młodych ludzi. Stańcie do równej równej walki z kierownikiem a może do wyborów z Panią Ragiel wtedy zobaczymy ile jesteście warci pieniacze.
~obesrwator 3-07-2017 20:04
Wybory niedługo i chcą osłabić Panią Anię Ragiel żeby wetknąć do rady jakąś miernotę bez własnego zdania. Ludzie nie są głupi, potrafią myśleć i takiej szytej grubymi nićmi prowokacji nie kupią. Wielki Imperator knuje i gra, gra, gra.
~Za TE pieniądze 3-07-2017 21:02
do 19.50 Nie znam pp. Ragiel,ale bez przesady,za TE pieniądze ktoś inny pozbierałby te psy i koty z poboczy równie skutecznie...Pan R. wykonuje swoją pracę za pieniądze ,nie za orzechy. Więc z tą wdzięcznością to bez przesady. Jak się bierze kasiorę, to się robi i tyle.
~Kasia78 3-07-2017 21:55
W moim otoczeniu Państwo Ragiel postrzegani są jako bardzo dobrzy ludzie, którym nie jest obca krzywda innych
~gość03072017 3-07-2017 22:00
Nasza kuzynka ma psa ze schroniska prowadzonego przez Pana Ragiel i nigdy nic złego nie powiedziała na temat warunków panujących w schronisku
~Kasia78 3-07-2017 22:07
Czy nie odnosicie wrażenia, że za wszelką cenę ktoś chce zaszkodzić Pani Ani Ragiel,która całym sercem jest oddana sprawom jeleniogórzan? Czy to zbieg okoliczności, że rok przed wyborami rozdmuchiwane są sprawy sprzed kilku lat?
~ 3-07-2017 22:09
Jak będze ktoś inny też pewnie będzie zły,bo dla tych "protestujących" nikt nie będzie dobry. Nie bo nie i tyle. A dla p. Raglów brawa i tyle.
~asa 3-07-2017 22:22
a gdzie można zobaczyć materiały (filmy, zdjęcia), na których widać nieprawidłowości...? bo osobiście mam gdzieś, kto tam rządzi tylko ważne jest jak to robi i czy zwierzakom dzieje się lub działa krzywda. Na razie to same słowne przepychanki...można jakiś link do zdjęć lub filmu?
~jajko koguta 3-07-2017 22:23
Ale się wylały przedstawiciele państwa Ragieli hahahaha!!! Bronice swoich i tyle w temacie, a o funkcjonowaniu tego auschwitz dla zwierząt nic nie wiedzie i zapewne nikt z was nigdy tam nie był trole!!!
~WłascicielPsa 3-07-2017 22:46
Osoba która umieściła filmik została zwolniona ze schroniska, ponieważ była kilkukrotnie upominana za zaniedbania obowiązków służbowych. Kotek w filmie to nagranie zaniedbań samego autora filmu... A jakby Ci wielcy obrońcy zwierząt wzięli pod opiekę po 1 piesku to schronisko nie miałoby się kim opiekować. Ci ludzie tylko potrafią rzucać oskarżenia, a sami nic nie robią, żeby to zmienić. Sami w większości nie mają nawet żadnego zwierzęcia w domu... PARANOJA!
~obesrwator 3-07-2017 22:56
Wybory niedługo i chcą osłabić Panią Anię Ragiel żeby wetknąć do rady jakąś miernotę bez własnego zdania. Ludzie nie są głupi, potrafią myśleć i takiej szytej grubymi nićmi prowokacji nie kupią. Wielki Imperator knuje i gra, gra, gra.
~o co chodzi? 3-07-2017 23:07
Proponuję poczytać na Facebooku o panu pieniaczu na stronie: "Dolnośląski inspektorat ochrony zwierząt "dioz" - o co chodzi ?". Jest tam dokładnie opisana działalność pana konrada
~Lusi 4-07-2017 0:11
Tym schroniskiem powinna zarządzać osoba z pasją i miłością do zwierząt, mająca jednocześnie pomysł na komunikację z lokalną społecznością. Wystarczy spojrzeć na schronisko np. w Łodzi czy w Bydgoszczy, gdzie w każdej chwili można pójść, zabrać w ramach wolontariatu dowolnego psiaka na spacer i wszyscy są zadowoleni. Tylko nie w Jeleniej. Schroniska mają swoje fajnie działające strony internetowe, są aktywne na portalach społecznościowych, a pracownicy szkolą się i widać ciągły rozwój. W Jeleniej kilka osób zrobiło sobie z tego własny biznes i jakby się pracownicy bardzo nie starali to "góra" nie pozwoli wprowadzić zmian.
~durnie 4-07-2017 1:07
Jasne ,że trzeba zamknąć ten przytułek , a na to miejsce powołać hycla i zatrudnić tam wszystkich protestujących
~Natkapatka 4-07-2017 4:26
Mam siostrę która działała w wolontariacie wraz z koleżanką i pomagała w schronisku w Jeleniej Górze miała wówczas nie więcej niż 12-13 lat i opowiadała jakie warunki panują w schronisku i że psy są co jakiś czas wywożone, powiedziano im iż zwierzęta są wywożone do Niemiec coś ala wymiana i skoro tutaj nie zostały adoptowane to może tam je ktoś przygarnie. Karma składowana była w garażach a psy dostawały stare śmierdzące jedzenie, jedna z wolontariuszek nawet zwróciła uwagę pracownikowi ponieważ uderzył podopiecznego. Jakiś nie krótki okres później nie mogły już nieść pomocy tym biednym stworzeniom. To w takim bądź razie nastolatka kłamała? Jaki miałaby w tym cel? Kocha zwierzęta. A skoro nid tylko ona to widziała a także inni ludzie to nie ma mowy moim zdaniem o pomówieniach?
~ 4-07-2017 7:40
Ale protest , jeszcze tak licznego nie widziałam, więcej dziennikarzy i fotografów niż protestujących .
~em 4-07-2017 8:30
Piszący tu Sebastian niech się nie ośmiesza z tą wdzięcznością dla Ragiela. Ragiel bierze za to wynagrodzenie, pewnie nigdzie indziej nie znalazłby pracy gdzie za to nic nierobienie by mu płacili, a radna Ragiel siedzi w radzie miasta bo to i trochę grosza wpadnie i gwarancja jest że mąż ma pewną pracę i nikt go nie ruszy. Słyszałam wiele złego o tym schronisku, nie wiem jaka jest prawda ale zakaz wstępu dla wolontariuszy jest bardzo zastanawiający. Jeżeli nie ma się nic do ukrycia to dlaczego nie mogą tam pomagać młodzi ludzie którzy mają taką potrzebę?
~malkontent 4-07-2017 9:46
Dajcie chłopu spokojnie wziąć odprawę i przejść na emeryturę. Dobrze wiecie że w państwie teoretycznym nikt nikogo nie rozliczy a rodzina to rodzina (vide Tuski). Przyjdzie inny nowy z nadania rządzących (sic - po wygraniu konkursu) i dalej będzie oszczędzał środki, robił karierę na zwierzętach. TAKIE ŻYCIE
~ewa 4-07-2017 9:47
100 podpisów - to 100 mam nadzieję chętnych do adopcji zwierzaka ze schroniska szkoda że nie każdy dostanie pieska bo tylu ich nie ma w jeleniogórskim schronisku Prawdziwi obrońcy zwierząt pomagają zwierzętom ,a zabranie psa ze schroniska nawet najlepszego to największe poświęcenie i najlepsza walka o dobro zwierząt
~tak,tak,święta prawda 4-07-2017 12:52
Tak, 9.46 świnta prawda.Rodzina jest świnta i tak jest od zarania wieków. Tuski to historia, a teraz napisana najnowsza : mśki itp. ,co prawda konkubiny to nie rodzina,ale ... prawie,prawie...
~Pani Ewo, piękny pomysł ! 4-07-2017 13:02
I ja bym jeszcze rozciągnęła tę ideę na każdego ,kto podpisuje się pod ratowaniem każdej zygoty !Będąc odpowiedzialnym za swoje petycje ,niech adoptuje kazde nieszczęśliwe życie , za którym optował. I jeszcze dalej bym szła za ideą : każdy kto optuje za przyjmowaniem uchodżców ,niech przygarnie choć jednego.A każdy kto w jakiś sposób nabędzie psiaka i dopuści do jego niekontrolowanego rozmnażania niech zapłaci za to.Będziemy wtedy szanować swoje zdanie,decyzje i powinności.
~simka 5-07-2017 2:03
Szanowni Państwo, Droga Redakcjo: czy ktoś może mi wytłumaczyć, co wspólnego ma ze sprawą zwierząt rzecznik jeleniogórskiego MPGK, ochoczo zabierający głos w sprawie, która go nie dotyczy? Panie Rzońca, dlaczego Pan ma takie parcie na szkło? Metoda działania, na zasadzie: Nie znam się, ale koniecznie wypowiem, by świat maluczkich ujrzał moje dostojne oblicze. Nawet w reportażu dotyczącym nowych barw autobusów MZK, komentował Pan ochoczo wyniki konkursu. Czyżby Pana częsta obecność w medialnej rzeczywistości wiązała się z jaką nową, istotną rolą dla miasta? Proszę zaspokoić ciekawość nas, zwyczajnych mieszkańców tego miasta, zaszczyconych obecnością karkonoskiego odpowiednika Jadwigi Staniszkis, czy też Marka Migalskiego.
~XXX 5-07-2017 8:30
Wolontariat został zniesiony i go nie ma, bo kierownik i jego synalek mają za dużo do ukrycia...jeszcze by wolontariusze zobaczyli liczne machlojki i przekręty...Gdzie jest publicznie dostępne rozliczenie darowizn? Co się dzieje z pokarmem? Po co dzieci robią zbiorki w szkołach, skoro się tego nie szanuje? Już dawno słychać było o kierownictwie naszego schroniska handlujących karmą na rynku...
~RR 5-07-2017 8:59
Pracownicy pracują bardzo dużo, za małe pieniądze, starają się jak mogą dbać o zwierzęta (a widać, ze pieski zadbane), a kierownik i jego synalek na etatach pracują od 7 do 15, a potem do domku i co ich może obchodzić cierpienie jakiegoś zwierzaka. Pracownicy dostają z obu stron - do ludzi i od kierownictwa. Postawa Ragiela i jego syna nadaje się do PiP- łamanie zasad BHP, wieloletnie zaniedbania, zastraszanie i poniżanie pracowników...nie mówiąc o licznych przekrętach...przecież nie od dziś wiadomo, że schronisko wiadomo to nie gasnące źródło dodatkowych dochodów dla tej rodziny...
~Gk 5-07-2017 17:42
Czytając te komentarze widzę ze większość osób nie ma zielonego pojęcia o schronisku i zwierzętach które się tak znajdują tylko najbardziej dla nich liczy się by ktoś tam zleciał ze stołka , wielcy obrońcy zwierząt właściciela schroniska nie znam i jaki by nie był to byłam w schronisku nie jeden raz i jest ono zadbane a zwierzaki są bezpieczne i nakarmione w czym wiec problem , bo to chyba kolejny przykład polskiej Zawiści ze komuś innemu nie udało się objąć tej posady
~przyznają 7-07-2017 21:02
Zarządzający schroniskiem przyznają, że było tak, jak na zdjęciach, ale dwa lub więcej lat wcześniej. Super! Teraz jest już dobrze, bo DIOZ pokazał, jak było. Pytam więc, jak przebiegały te wielokrotne kontrole z każdej możliwej strony? Były zapowiedziane? Czy też nie. Czy były takie jak wizyta fundacji z Niemiec. Niezapowiedziana, podczas której stwierdzono wiele niedociągnięć, zaniedbań. Tak że ten... Każdy swój rozum ma!
~przyznają 7-07-2017 21:27
Zarządzający schroniskiem przyznają, że było tak, jak na zdjęciach, ale dwa lub więcej lat wcześniej. Super! Teraz jest już dobrze, bo DIOZ pokazał, jak było. Pytam więc, jak przebiegały te wielokrotne kontrole z każdej możliwej strony? Były zapowiedziane? Czy też nie. Czy były takie jak wizyta fundacji z Niemiec. Niezapowiedziana, podczas której stwierdzono wiele niedociągnięć, zaniedbań. Tak że ten... Każdy swój rozum ma!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group