Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 5217
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prostytutki skazane za pobicie konkurentek

Czwartek, 23 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 17:30
Autor: marek
Zakaz przebywania w miejscach, gdzie gromadzą się uprawiające prostytucję zasądził jeleniogórski sąd rejonowy kilku mieszkankom Jeleniej Góry, zajmujących się nierządem.

Oprócz tego kobiety skazano na dwuletnie kary więzienia w zawieszeniu na 5 lat. Dodatkowo sąd nakazał kobietom poszukanie stałej pracy oraz oddał je pod nadzór kuratora sądowego. Kobiety te kilkakrotnie pobiły i przegoniły z poboczy prostytutki, które przyjechały do pracy z okolicznych miejscowości. Jak mówi rzecznik sądu okręgowego, sędzia Andrzej Wieja, wyrok nie jest prawomocny, a obrońcy zapowiadają apelację. Walka o miejsca odbyła się w kwietniu i maju 2003 roku. Sąd uznał, że trzy oskarżone dokonały ogółem ośmiu rozbojów, bijąc konkurentki, okradając je z pieniędzy i telefonów komórkowych, a nawet rozbierając do naga i porzucając na poboczu.

Jedna z prostytuujących się kobiet powiedziała, że koleżanki przesadziły wobec przyjezdnych, ale zakaz prostytuowania się to według nich przesada. - Dziewczyny nie będą mogły zarabiać, ja sama wyszłam na ulicę po urodzeniu dziecka, bo pracy nie znalazłam.

Obrońca jednej z oskarżonych domagał się od sądu, aby ten dokonał podziału rejonów pomiędzy miejscowe prostytutki. To zdaniem adwokata zakończyłoby spory o podział terytoriów. Sąd jednak tego postulatu nie rozpatrzył.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group