Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 6525
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prostytutki skazane za pobicie konkurentek

Czwartek, 23 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 17:30
Autor: marek
Zakaz przebywania w miejscach, gdzie gromadzą się uprawiające prostytucję zasądził jeleniogórski sąd rejonowy kilku mieszkankom Jeleniej Góry, zajmujących się nierządem.

Oprócz tego kobiety skazano na dwuletnie kary więzienia w zawieszeniu na 5 lat. Dodatkowo sąd nakazał kobietom poszukanie stałej pracy oraz oddał je pod nadzór kuratora sądowego. Kobiety te kilkakrotnie pobiły i przegoniły z poboczy prostytutki, które przyjechały do pracy z okolicznych miejscowości. Jak mówi rzecznik sądu okręgowego, sędzia Andrzej Wieja, wyrok nie jest prawomocny, a obrońcy zapowiadają apelację. Walka o miejsca odbyła się w kwietniu i maju 2003 roku. Sąd uznał, że trzy oskarżone dokonały ogółem ośmiu rozbojów, bijąc konkurentki, okradając je z pieniędzy i telefonów komórkowych, a nawet rozbierając do naga i porzucając na poboczu.

Jedna z prostytuujących się kobiet powiedziała, że koleżanki przesadziły wobec przyjezdnych, ale zakaz prostytuowania się to według nich przesada. - Dziewczyny nie będą mogły zarabiać, ja sama wyszłam na ulicę po urodzeniu dziecka, bo pracy nie znalazłam.

Obrońca jednej z oskarżonych domagał się od sądu, aby ten dokonał podziału rejonów pomiędzy miejscowe prostytutki. To zdaniem adwokata zakończyłoby spory o podział terytoriów. Sąd jednak tego postulatu nie rozpatrzył.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zapinasz pasy jadąc 300 metrów do sklepu?

Oddanych
głosów
598
Nie, to tylko 300 metrów
8%
Tak, zawsze jak wsiadam do auta
68%
Do sklepu idę na piechotę
24%
 
Głos ulicy
Góry czy morze?
 
Warto wiedzieć
Reakcja świata na rosyjskie drony nad Polską
Rozmowy Jelonki
Smog latem nie znika
 
Inne wydarzenia
Moc emocji i atrakcji, na liście startowej jest już blisko 50 uczestników
 
Aktualności
Zaproszenie na Festiwal Światła w Cieplicach
 
Aktualności
W sobotę otwarcie kawiarni na Zabobrzu
 
Aktualności
Żeby zebrać kilo miodu pszczoła musi odwiedzić 5 milionów kwiatów!
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group