Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 16130
Zalogowanych: 82
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Propozycje radnej do budżetu obywatelskiego

Czwartek, 10 października 2024, 9:53
Autor: WAC
Jelenia Góra: Propozycje radnej do budżetu obywatelskiego
Fot. FB Danuty Wójcik
Kolejne dwie propozycje zadań do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego, które zostaną zrealizowane pod warunkiem uzyskania odpowiedniego poparcia w głosowaniu mieszkańców, zgłosiła radna miejska Danuta Wójcik.

Pierwszy z nich to projekt inwestycyjny nr 4 - "Rekreacyjnie, sportowo i aktywnie dla mieszkańców Jeleniej Góry". Obejmuje on wykonanie infrastruktury sportowej do gier zespołowych na osiedlu przy ul. Ogińskiego w Jeleniej Górze tzw. „Zabrzański dołek". To jeden z bardziej zaniedbanych terenów na jeleniogórskim Zabobrzu, którego potencjał mimo rożnych pomysłów nie został jak do tej pory odpowiednio wykorzystany. W ramach projektu zaplanowano wykonanie boiska do siatkówki plażowej, boiska do koszykówki wraz montażem piłkochwytów oraz niezbędnego wyposażenia. Wartość zadania to 500 tysięcy złotych.

Drugi projekt również dotyczy ulicy Ogińskiego. Jest to projekt zielony nr 5 "Różany pas drogowy"który przewiduje, ze na pasie zielonym dzielącym jezdnie od chodnika zostanie posadzonych ponad 6400 krzewów róży okrywowej "the fairy" oraz ponad 800 sztuk wydmuchrzycy piaskowej. Pomiędzy różą a wydmuchrzycą miałby zostać zastosowany ekran korzeniowy np. z folii, w celu zapobieganiu inwazyjnemu rozwojowi agresywnych korzeni, ochronie przed niszczeniem przez korzenie dróg, chodników, ścieżek oraz podziemnej infrastruktury kanalizacyjnej i elektrycznej. Projektem zaplanowano objęcie pasa drogowego w ciągu ul. Ogińskiego od skrzyżowania z ul. M. Karłowicza do skrzyżowania z al. Jana Pawła II (rozjazd na tzw. "koniczynę"). Koszt realizacji zadania to 250 tysięcy złotych.

Radna Danuta Wojcik od wielu lat konsekwentnie zgłasza projekty do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego. Zyskują one duże uznanie głosujących, co sprawia że trafiają do realizacji. W poprzednich latach były to Dębowa Wyspa przy ul. Wiejskiej oraz Zielona Oaza na miejskim skwerze przy ul. Różyckiego. W tym roku jest to Brzozowy Zakątek przy ul. Kilara. Czy i tym razem propozycje radnej trafia w gusta i oczekiwania jeleniogórzan przekonamy się po ogłoszeniu wyników głosowania. Obecnie jest ono w trakcie i swoje głosy na wybrane zadania można oddawać do 15.10.

Więcej na temat JBO 2025:TUTAJ

Twoja reakcja na artykuł?

2
9%
Cieszy
4
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
15
68%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jaki sposób robienia zakupów preferujesz?

Oddanych
głosów
257
W Internecie
26%
Stacjonarnie w sklepie
67%
Oglądam/przymierzam w sklepie, a kupuję w Internecie
7%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co kawa bez cukru robi w Twoim krążeniu każdego dnia?
Rozmowy Jelonki
Amory u kotów inaczej niż u człowieka, tylko w ciągu dnia
 
Uzdrowisko Cieplice
Sekret młodości – Teoria Uszkodzeń
 
Kilometry
Będą łamać rogatki na torach
 
Tragedie i dramaty
13–latka brutalnie napadła na starszą kobietę!
 
Aktualności
Techno w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group