Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4981
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Propozycje KO dla seniorów

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 5 października 2018, 8:04
Aktualizacja: Sobota, 6 października 2018, 7:33
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Komitet Koalicji Obywatelskiej przedstawił propozycje dla seniorów, które zamierzają zrealizować w nadchodzącej kadencji. W programie kandydata na prezydenta miasta oraz na radnych Rady Miejskiej znalazły się m.in. kluby seniora czy domy dziennego pobytu w każdej dzielnicy.

Wśród obietnic Jerzego Łużniaka oraz kandydatów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej znalazły się: bon opiekuńczy - pomoc dla obłożnie chorych seniorów, likwidacja wykluczenia komunikacyjnego: dedykowane dla seniorów autobusy i linie autobusowe, nowy dom pomocy społecznej i system mieszkań wspomaganych, domy dziennego pobytu w każdej dzielnicy, program zamiany mieszkań na mieszkania dostosowane na potrzeby seniorów, kluby seniora - codziennie organizujące zajęcia dla seniorów, bon aktywizujący - stała pozycja budżetowa przeznaczona na organizację cyklicznych zajęć dla seniorów oraz pomoc w oddłużeniu mieszkań komunalnych.

- Mówimy o problemie, który będzie nas wszystkich dotyczył - jednych trochę prędzej, drugich trochę później. Państwa trochę później, mnie trochę wcześniej - mówił na wstępie 63-letni Jerzy Łużniak, który chce wprowadzić m.in. autobus wożący seniorów na zakupy, na wzór szkolnych autobusów.

Konferencja odbyła się przy ul. Wiejskiej, gdzie trwają prace budowlane, mające na celu dostosowanie obiektu na potrzeby klubu Senior-Wigor, który jest realizowany ze środków budżetu państwa oraz samorządu. J. Łużniak deklaruje, że następny taki obiekt powstanie w Sobieszowie po dawnej bursie przy ul. Łazienkowskiej, a docelowo również w kolejnych częściach Jeleniej Góry.

Zgromadzeni kandydaci na radnych liczą m.in. na utworzenie Rady Seniorów w nowej kadencji oraz w pełni popierają zaprezentowane punkty programu.

Twoja reakcja na artykuł?

7
26%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
7%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
16
59%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~Bezdomny 5-10-2018 8:49
A gdzie byli do tej pory?
~były jg 5-10-2018 14:14
do: ~Bezdomny (8:49)
Przypomnę, że PO zlikwidowała leki dla seniorów po 75 roku życia, okradli emerytów z waloryzacji w 2012 roku i OFE..
~ 5-10-2018 8:53
niech w koncu przestana oszukiwac jak mi wiadomo to w ubieglym roku mial powstac dom dziennego pobytu w Sobieszowie, prosze sie przyjzec sie jak wyglada plac po basenie w Sobieszowie obraz nedzy i rozpaczy a pan kandydat na prezydenta obiecal mieszkancom iwestycje z ktorych jak widac nic nie wyszlo,i dalej obiecuje ale juz nikt sie nie nabierze
~Myk 5-10-2018 9:40
Obiecanki cacanki a glupiemu radość , p Łużniak gdzie pan był do tej pory ?
~pff 5-10-2018 9:47
Ogólniki , obiecanki, bla bla bla.Najwieksza siła kandydata jest to, ze nie jest z PiS i dzięki temu pewnie zostanie w tym ratuszu, już nie jako wice. Uratuje to miasto przed niedorajdą, któremu mama prasuje koszule, lecz zeby wybór Łuzniaka był o wiele lepszym wyjściem, nie powiedziałbym.Ale i tak każdy jest lepszy, niż kandydat PiS.
~jaszczomp gołembiasz 5-10-2018 10:14
do: ~pff (9:47)
Czy twój nick to onomatopeja?
~a 5-10-2018 9:55
Głosujcie na Gluzę!
~Widzę 5-10-2018 10:04
Co? Kontynuacja miasta zaściankowego? Dziś przymila się do emerytów a w niedzielę będzie szukał poparcia na plebanii. pff miałem Cię za mądrzejszego,roztropniejszego, przecież On nie ma nic do gadania rządzi towarzystwo wzajemnej adoracji.
~jaszczomp gołembiasz 5-10-2018 10:25
Propozycje PO dla seniorów?Już 12 lat PO rządzi w Jeleniej Górze, co robili przez ten czas dla seniorów!?Rychło w czas się ocknęli, nie ma co.
~Anonim+ 5-10-2018 10:28
Pan Łużniak bierze przykład z niedościgłego w obietnicach min. Jakiego, są skuteczne (wielu w nie wierzy), a po wyborach zawsze będzie można powiedzieć, że opozycja torpeduje, że niedobry wojewoda, że są inne ważniejsze sprawy itd. Tak właściwie, to wszyscy kandydaci obiecują, tylko zadaniem wyborcy jest wyselekcjonowanie tych realnych do spełnienia, niekoniecznie "dobrej zmiany" - która ustawiczne kłamstwa usiłuje przekuć w prawdę!
~ 5-10-2018 10:59
Oszustów i próżniaków sposób na dostatnie życie !!!!! Znamy was tak dobrze jak zły szeląg !!!! Barwy i nazwy możecie zmieniać po trzy razy dziennie i tak już nikt się nie nabierze na te wasze oszustwa !!!!!!!!!
~Lesław 5-10-2018 11:47
Niech całe to towarzystwo KOD z Łużniakiem i Zawiłą zamilkną. Są to szkodniki Polski, chcą tylko władzy.Koniec z tym draństwem . Trzeba to towarzystwo rozgonić. Niech się w końcu wezmą do pracy.
~Stach 5-10-2018 12:56
KO razem z PO i przystawką Nowoczesna mogą sobie obiecać złote góry . Zawsze obiecywali i nic nigdy nie dotrzymali więc dlaczego teraz ma być inaczej. Nie chcę już pisać że dla zwykłych ludzi nic nie zrobili albo z lenistwa, niekompetencji albo w imię kręcenia własnych interesów. Mogą jeszcze dołożyć kolejną obietnicę, że każdy emeryt, rencista poleci jeszcze w ramach rekreacji na Księżyc bo jak sobie przypominam ich kolesie obiecywali swego czasu że reforma emerytalna i OFE umożliwią polskim emerytom wypoczynek w ciepłych krajach czy na Bahamach a jak wyszło to wszyscy wiemy. Środkami OFE zatkali dziurę w budżecie (bo nie chciało się ścigać złodziei podatkowych z lenistwa lub głupoty ewentualnie powiązań mafijnych) a przy okazji podniesiono wiek emerytalny o 7 lat kobietom i dwa lata mężczyznom. Puste obietnice .
~Roxxanka 5-10-2018 12:57
A co do tej pory robił Ł ?? Kilinski ryneczek ? Zameczek na Zabobrzu - zarośnięty krzakami itp .
~ 5-10-2018 16:15
Kto kogo łyknął,KOD Lemingów czy odwrotnie,obiecują tylko skąd wezmą kasę na te ich obiecanki?Kręcą kichę przedwyborczą,jednym słowem kicha,kicha!
~jump 5-10-2018 18:08
twarze niegodne zaufania
~Bezdomny 7-10-2018 11:10
A skąd na te szalone pomysły forsa?
~Dikanda 7-10-2018 23:27
Mówię NIE dla dalszego zadłużania miasta.I trzeba tych wszystkich którzy obiecują,że dalej będą zadłużać nasze miasto,wsadzić na taczki, i za rogatki bez powrotu.
~mmmmi 8-10-2018 7:58
Nojman powiedzial Nie wyobrażam sobie iść z faszystami, którzy machają łapą w Warszawie”a może ten pan żyd z pochodzenia nienawidzi polaków i nazywa ich faszystami Polacy pomyślcie puki zaglosujecie na ż...owskie partie typu PO,SLD,Nowoczesna iPSL
~mmmmi 8-10-2018 8:12
Nojman powiedzial Nie wyobrażam sobie iść z faszystami, którzy machają łapą w Warszawie”a może ten pan żyd z pochodzenia nienawidzi polaków i nazywa ich faszystami Polacy pomyślcie puki zaglosujecie na ż...owskie partie typu PO,SLD,Nowoczesna iPSL,do nich należy PIS z swoją częśćią lewacka , RASP jest właścicielem całej grupy Onet. Generalnie nieformalna europejska koalicja antyPiS ma za zadanie przekonywać całą opinię publiczną, że uległość wobec Brukseli i Berlina jest wpisana w ramy „europejskiej solidarności”
~wow! 9-10-2018 6:28
Widać tej kampani widać że niektórzy startują aby być tylko marionetkami większej machiny. Szlachta, Wojtyna czy Dudek to ludzie spółdzielni, tak się reklamują. Mówią że zrobią to i tamto a tak naprawdę robią to już od dawna ale jako swa praca w JSM, dostają za to kasę i dalej będą to robić za kasę członków spółdzielni. A przecież jest wiele osób, którzy chcą robić wiele rzeczy a nie jest to ich pracą, za którą nie dostają normalnego wynagrodzenia. No bo jak pomyśleć o tym że to spółdzielnia finansuje wszelkie bilbordy ze swymi pracownikami oraz swym logo? Skąd są na to pieniądze? Zatem jeśli dostaną się do rady to będą bardziej działać bardziej na rzecz spółdzielni niż na ludzi, którzy im zaufali. Czy tacy ludzie mają być w radzie.
~Mamba 11-10-2018 22:00
Wszyscy macie racje proste rzeczy nie byly zrobione przez tyle lat a teraz będzie. Ameryka śmiechu warte te obiecanki
~Baca 13-10-2018 14:38
Ze też te wszystkie karaluchy, pluskwy zawsze wyłążą z zakamarków piwnicznych, i cuchnąć nie przetrawionym bimbrem, cebulą pokazują swoje facjaty - licząc, że na zasadach wzajemności Tow. Ł po powrocie na Prezydencji stołek, zawsze coś skapnie. A ponadto chwałą się zdjęciami Imc Kaczałki będą sobie robiły autorytet " działacza społecznego" oraz będą ciskać się do nowego KODu bo stary już się rozleciał

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group