Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 4424
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Propozycje KO dla seniorów

Piątek, 5 października 2018, 8:04
Aktualizacja: Sobota, 6 października 2018, 7:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Propozycje KO dla seniorów
Fot. Przemek Kaczałko
Komitet Koalicji Obywatelskiej przedstawił propozycje dla seniorów, które zamierzają zrealizować w nadchodzącej kadencji. W programie kandydata na prezydenta miasta oraz na radnych Rady Miejskiej znalazły się m.in. kluby seniora czy domy dziennego pobytu w każdej dzielnicy.

Wśród obietnic Jerzego Łużniaka oraz kandydatów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej znalazły się: bon opiekuńczy - pomoc dla obłożnie chorych seniorów, likwidacja wykluczenia komunikacyjnego: dedykowane dla seniorów autobusy i linie autobusowe, nowy dom pomocy społecznej i system mieszkań wspomaganych, domy dziennego pobytu w każdej dzielnicy, program zamiany mieszkań na mieszkania dostosowane na potrzeby seniorów, kluby seniora - codziennie organizujące zajęcia dla seniorów, bon aktywizujący - stała pozycja budżetowa przeznaczona na organizację cyklicznych zajęć dla seniorów oraz pomoc w oddłużeniu mieszkań komunalnych.

- Mówimy o problemie, który będzie nas wszystkich dotyczył - jednych trochę prędzej, drugich trochę później. Państwa trochę później, mnie trochę wcześniej - mówił na wstępie 63-letni Jerzy Łużniak, który chce wprowadzić m.in. autobus wożący seniorów na zakupy, na wzór szkolnych autobusów.

Konferencja odbyła się przy ul. Wiejskiej, gdzie trwają prace budowlane, mające na celu dostosowanie obiektu na potrzeby klubu Senior-Wigor, który jest realizowany ze środków budżetu państwa oraz samorządu. J. Łużniak deklaruje, że następny taki obiekt powstanie w Sobieszowie po dawnej bursie przy ul. Łazienkowskiej, a docelowo również w kolejnych częściach Jeleniej Góry.

Zgromadzeni kandydaci na radnych liczą m.in. na utworzenie Rady Seniorów w nowej kadencji oraz w pełni popierają zaprezentowane punkty programu.

Twoja reakcja na artykuł?

7
26%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
7%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
16
59%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group