Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 8299
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Propaganda sukcesu pana prezydenta

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 30 listopada 2007, 14:58
Aktualizacja: Sobota, 1 grudnia 2007, 7:13
Autor: TEJO
Jerzy Łużniak, Marek Obrębalski oraz Zbigniew Szereniuk podczas piątkowego spotkania z dziennikarzami.
Fot. Agnieszka Gierus
Marek Obrębalski podsumował w piątek rok sprawowania funkcji szefa miasta. Pochwalił się osiągnięciami. O potknięciach tylko wspomniał. Podkreślił, że to dopiero jedna czwarta kadencji i sporo udało się zrobić.

– Ten nie robi błędów, komu obca jest wytężona praca – powiedział prezydent Marek Obrębalski zauważając, że potknięcia w minionych 12 miesiącach były. I jak to ujął: – Były identyfikowane przez media.
W szczegóły jednak nie wchodził.

Za to o sukcesach – w dużym skrócie – opowiadał dziennikarzom prawie pół godziny. Szef miasta wymienił zabiegi w dotyczące otwarcia w Jeleniej Górze podstrefy kamiennogórskiej strefy drobnej przedsiębiorczości, wpisanie do planów inwestycyjnych obwodnicy południowej, remont estakady obwodnicy północnej oraz zamontowanie „inteligentnej” sygnalizacji świetlnej na najważniejszych skrzyżowaniach.

Marek Obrębalski mówił także o działaniu władz na rzecz bezpieczeństwa (wsparcie policji), zdrowia (zakup aparatury USG dla szpitala), niepełnosprawnych (wsparcie turnusów rehabilitacyjnych dla około 1000 osób) oraz ubogich (pomoc przy zakupie opału i wyprawki szkolnej).

Prezydent pochwalił się także lodowiskiem. Jak dodał zastępca szefa miasta Zbigniew Szereniuk, celowo stanęło ono w cieplicach, aby ożywić uzdrowiskową część miasta, która do tej pory wieczorami przypomina raczej pustynię niż kurort.

Zastępca prezydenta Jerzy Łużniak podkreślił znaczenie zakupionych rękawów przeciwpowodziowych oraz wdrożenie systemu ostrzegania SMS przed złą pogodą mieszkańców z terenów zagrożonych wylaniem rzek.

Szef miasta dodał także, że wiele zrobiono dla promocji Jeleniej Góry w Polsce. – Programy „Pytanie na śniadanie” i „Kawa czy herbata”, audycje radiowej „Trójki” – wymieniał szef miasta wskazując na zasługi nowo utworzonego wydziału promocji i informacji urzędu. Zwrócił także uwagę na nową formułę otwarcia Września Jeleniogórskiego, która doskonale się sprawdziła.

– Jeszcze w tym roku będzie jarmark świąteczny – uzupełnił M. Obrębalski. Plac Ratuszowy ma być przystrojony na Boże Narodzenie ładniej niż co roku. Ale zorganizowanej zabawy sylwestrowej nie będzie, wbrew wcześniejszym zapowiedziom magistratu. – Myślimy nad jej scenariuszem w przyszłym roku – dodał szef miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz

~Sympatyk 30-11-2007 15:30
A może więcej spotkań z szarymi mieszkańcami ! /a nie wysyłanie na te spotkania v-ce prezydentów/.Panie prezydencje proszę się nie bać mieszkańców.Na tych spotkaniach, może się pan dowiedzieć ,co mają do powiedzenia prości mieszkańcy miasta./i te złe i te dobre rzeczy./ Po roku urzędowania ,można by w końcu wyznaczyć jakiś dzień spotkań z prezydentem. W każdym miesiącu w innej dzielnicy miasta i powiadomić za pośrednictwem np Jelonki i Nowin ,kiedy i gdzie.Taki bezpośredni kontakt, na pewno dałby panu pełen obraz jak my jesteśmy zadowoleni z pana pracy i czego oczekujemy.!!! Czekamy na decyzję.
~Walcz Rychu! Nie poddawaj się! 30-11-2007 15:34
<i> regulamin złamany </i>
~jeleniogórzanka 30-11-2007 16:00
Jak mozna wyczytac z artykułu, przez rok pracy trzech Panów i sztabu urzędników to niewiele. Józef Kusiak także działał na rzecz bezpieczeństwa (wsparał policję), zdrowia (zakup sprzęt dla szpitala), niepełnosprawnych (wsparał turnusy rehabilitacyjne oraz ubogich. To rutynowe zadania władz miasta wobec swoich obywateli. A gdzie ten potok inwestorów?, których poprzednik nie wpuszczał do miasta, a oni stali na rogatkach i czekali na rządy obecnej ekipy. O planach inwestycji obwodnicy południowej, remont estakady obwodnicy północnej oraz zamontowanie „inteligentnej” sygnalizacji świetlnej na najważniejszych skrzyżowaniach również mówił Kusiak. Lodowiska w zeszłym roku też były, prawda nie tak wcześnie i nie sztuczne, ale dwa na Zabobrzu. Nie dostrzegam zasług i wymiar pracy nowej władzy. Za to dużo wpadek, i niegospodarnie wydanych społecznych pieniędzy jak np: odszkodowania dla zwolnionych pracowników urzędów. Liczę że następne lata będą lepsze niż ten pierwszy. Dla własnego dobra.
~wiarygodny 30-11-2007 16:05
Pomoc ubogim wynika z ustawy o pomocy społecznej i według mnie trudno to nazwać sukcesem.No,ale najważniejsze jest samozadowolenie i samouwielbienie z odniesionych sukcesów. Szkoda ,że na spotkaniu nie został poruszony temat odorów unoszących się z oczyszczalni. Biedne ludziska już załozyli komitet aby się ratowąć przed smrodami ,które im nie dają normalnie egzystować.
~nicpoń 30-11-2007 17:52
Oj Jelonko ..... nie zachowuj się jak Super Ex - nie szukaj tylko tego co beee, czy pfuj lecz również doceń, że wreszcie są podejmowane jakieś działania. Może są one na razie z mizernym skutkiem czy efekem, ale jednak się starają.
Riposta 30-11-2007 18:04
Pan Prezydent miał okazję wykazać się prawdziwą troską o niepełnosprawnych. I to nie taką na rok bieżący, ale na wiele, wiele lat. I co? Oczywiście nic! Tylko obietnice, tylko uśmiechy i nic nie znaczące poklepywania. Ciekawe czy będzie Pan miał odwagę spojrzeć w oczy tym ludziom na spotkaniu opłatkowym. Pana poprzednik (pan Gałka) był mistrzem niedotrzymywanych obietnic... Pan niestety widać, że też idzie tą ścieżką...
~pytanko 30-11-2007 18:23
A co ze sportem panie prezydencie hehe
~lala 30-11-2007 18:25
Uważam Panie Prezydencie że to był BARDZO dobry rok!!Część efektów juz jest widocznych, co cieszy mieszkańców, a część zobaczymy w najbliższym czasie!!!DZIĘKUJEMY!!!
~zakrętka 30-11-2007 18:48
Słąby ten nasz Pan Prezydent, P. Kusiak robił nie wiele ale to co jest teraz to kompletny marazm. Miasto jest brudne, zaniedbane. Wystarczy oddalić sie od Placu Ratuszowego o parę kroków i widać gołym okiem że jest bardzo źle. Nie wiem czy mieszkańcy średniej wielkości miasta doczekają sie basenów lubaquaparku z zastosowaniem wód termalnych. Nie rozumiem jak to jest że znacznie mniejsze miasta wzbogaciły się w ostatnich latach o baseny właśnie. U nas nic w tej sprawie a do tego drożeją bilety na basenie w SP 11. Panie Prezydencie , drodzu Radni obudźce się.
~Stefan112 30-11-2007 19:56
Gratuluje dobrego samopoczucia prezydentowi. Prezydent raczył powiedzieć " Ten nie robi błędów, komu obca jest wytężona praca" - oczywiście pamiętamy Panie Prezydencie wytężoną pracę na dwóch etatach przez pewien okres jednocześnie w Jeleniej Górze i Kielcach. Pan zdaje się wówczas, zapomniał nam o tym powiedzieć. Cieszę się również, że pojawi się obwodnica bo to pewnie tą drogą przyjadą do nas ci wszyscy inwestorzy, którzy od roku czekają na rogatkach miasta.Pomocna w tym na pewno będzie nowa"inteligentna" sygnalizacja, której projekt opracowano za Kusiaka.... Kolejny sukces naszego Prezydenta to wsparcie dla Policji, szpitala itd...- cieszy mnie to niezmiernie iż Pan Obrębalski podobnie jak Pan Kusiak przeznacza środki z budżetu na pomoc dla tych instytucji. Największym optymizmem napawają mnie zmiany w urzędzie, no bo co z tego że miasto musi wypłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych odszkodowania dla niesłusznie wg Sądu zwolnionych pracowników, mamy nowe wydziały !! Jest np. wydział promocji, dzięki któremu mogliśmy wybrać sobie logo na obchody 900 lecia naszego miasta, świetny pomysł. Oklaski dla Pani Naczelnik, która na pewno również przygotuje bogaty w imprezy kalendarz obchodów, ba pewnie taki kalendarz już przygotowała tylko chce nam zrobić niespodziankę i na razie nie ujawnia szczegółów. Niestety są też ludzie którzy naszemu Prezydentowi wkładają szpilki - to nie ludzie to wilki. Wypominają "przebojową szwagierkę", brak zdolności do zawarcia koalicji, "pachnącą oczyszczalnię", lodowisko na którym nie da się jeździć, ulice Lubańską i inne inwestycje drogowe, marazm, brak inwestycji itd... Wiadomo przecież, że nasz Prezydent ciągle pracuje, wszystkiego przypilnuje.Dlatego też potknięcia "identyfikowane przez media" nie powinny przesłonić oczywistych sukcesów. To mówiłem Ja Stefan112, trener drugiej klasy. Niech żyje nam Prezydent sto lat !!!
piipi 30-11-2007 20:41
...do Sympatyka,co ty opisujesz ,bo przeciez Prezydent chetnie rozmawia z mieszkancami,ale najpierw niecierpliwy obywatelu J.G musisz zameldowac sie u jego sekretarki,a jej wyjasnic w jakiej sprawie przeszkadzasz "Glowie J.G"!
~ 30-11-2007 20:45
Nie ma takiej władzy na którą nikt nie będzie narzekał. Media oczywiście też narzekają, bo lubią spełniać zapotrzebowanie na narzekanie. A my i tak sobie poradzimy i w zasadzie to mamy gdzieś zarówno bajki o sukcesach, jak i opowieści o klęsce, bo i jedno i drugie oderwane od rzeczywistości. No i jeszcze pytanko do ~jeleniogórzanki ...gdzie to były te lodowiska w zeszłym roku, bo u mnie z lodem zeszłej zimy było bardzo krucho ;)
~do Stefana 30-11-2007 22:06
kwota odszkodowań (półrocznych pensji i honorariów dla prawnika) dla zwolnionych pracowników wyniesie ok. 300 tys. zł
rymcycymcy 30-11-2007 22:10
To powyżej "~" 20:45 to napisałem ja ...Jarząbek ...tylko mnie nie zalogowało ;)))
~ 1-12-2007 0:04
<i> regulamin złamany </i>
~Hava Nagila 1-12-2007 2:30
<i> regulamin złamany </i>
~exMOSSAD 1-12-2007 2:46
Panie cytuje-Marek Obrębalski- czy PODDA pan sie badaniu na wykrywaczu klamstw ? Tak pytam , bo kilka osob chcialoby sie zapytac o przebiec Pana pracy , wydatkow , przetargow itd .... Czy podda sie Pan badaniu na wykrywaczu klamstw , Panie cytuje-Marek Obrębalski-???
~Angela 1-12-2007 6:13
Już pisałam do Pana Prezydenta, że Perłę Zachodu za darmo sprząta bezdomny z domu św Alberta po tirach wożących materiały budowlane, nie wspomne o wycinaniu zdrowych drzew na osiedlu robotniczy co podpisała pani Tomera, nie mówie już o katastrofie lodowiska albo o ankietach w PUP Jelenia Góra, w którym nawet kartki z rodzajami prac społecznych lub rodzajami kursów nie wiszą. Zakłady przemysłowe rozwijają się tak, ze jak się zaczęło pracować to należy sobie kupić kołowrotki w szwalniach. Brud miasta itd. W marketach łapanki f...rów w postaci młodych pracowników do inwentaryzacji bez umów. Chyba wypada tylko podziękować Panu za kawał odwalonej roboty.
~wernyhora 1-12-2007 8:26
Nie hałasujcie tak na Obrębalskiego, bo się doczekacie... Kusiaka!
~xxx 1-12-2007 12:23
pan Obrębalski jest najgorszym prezydentem miasta jakiego mieliśmy on już nawet przebił panią Czernow
~Optymista 1-12-2007 13:16
Po tej konferencji prasowej widać,że nic nowego nie wnoszą.Powielają stare inicjatywy.Chłopcy sa nieprzygotowani merytorycznie do powaznych przedsiewzięć na rzecz nowych inwestycji,porwania mieszkańców do jakiegoś spektakularnego zadania,spowodowania,by do Jeleniej Góry warto było przyjechać na weekend czy wakacje,itp. Za to będzie więcej miast partnerskich.Zadziwiająca niefrasobliwośc!!! Za nami wyjątkowo nieudany rok rządów tej ekipy.Przed nami radość z dobrego samopoczucia Prezydenta,tym bardziej,że jak ktoś już napisał,bedą "Nowe władze dla Jeleniej Góry na 900-lecie Miasta".
~Tryton 1-12-2007 14:27
Rok minął i... niewiele się zmieniło taka jest prawda. Nie widać przyspieszenia rozwoju gospodarczego miasta, powstanie strefy to dobra wiadomość, ale 10 h to skraweczek, który nie będzie miał wielkiego znaczenia dla jego rozwoju dobrą wiadomością jest pozyskanie pieniędzy na obwodnicę południową, ciekawe tylko jak będzie wyglądał plan zagospodarowania terenów leżących przy obwodnicy. Niestety więcej dobrych wiadomości brak, ślimaczą się sprawy Castoramy i Kilińskiego, galerii handlowych przy Tesco i Carrefourze nie wiadomo co będzie z Jasną, Grodzką, Aquaparkiem, basenem w Sobieszowie i Rakownicą, o szumnie zapowiadanych inwestycjach w Cieplicach także zrobiło się nagle cicho. Wszystkie te sprawy i wiele innych ciągną się od lat i nie znalazły przez ten rok rozwiązania, zaś o żadnych nowych inwestorach i ich planach nie słychać. Szczerze mówiąc trudno mieć wrażenie, że pan prezydent Obrębalski rządzi znacząco lepiej od swojego poprzednika, a ten przypominam przegrał wyraźnie wybory, w a głównym zarzutem wobec niego również ze strony PO była nieudolność w kwestiach gospodarczych i marazm panujący w Jeleniej Górze.
~Arek 1-12-2007 14:34
Kolejny raz Obrebalski chwali się, ale nie ma czym. Jak tak dalej pójdzie to w następnych wyborach w Jeleniej Górze będziemy wybierali nie prezydenta a sołtysa.
~jelenoigórzanin 1-12-2007 16:07
<i> regulamin złamany </i>
piipi 1-12-2007 18:09
....a ja oddalam swoj glos na Obrebalskiego,czy gniewacie sie na mnie?
~kacha 1-12-2007 19:45
Czy to Obrębalski, czy Kusiak, lub inny(a) prezydent Jeleniej Góry, to znając nasze społeczeństwo w jelonce nikt nie jest w stanie czegokolwiek zrobić dla mieszkańców i miasta. Jelenia Góra, to miejsce, z którego można wyjść dalej, wyżej. Taki p. Szmajdziński, P. SAWICKA itp. A pracę takich ludzi na rzecz mieszkańców sami osądzcie.
~do pi[pi 1-12-2007 21:11
Pipi, jest Ok, ale nie rób tego więcej!
~exMOSSAD 1-12-2007 21:43
Czy Podda sie Pan cytuje -Marek Obrębalsk- testowi na wykrywaczu klamstw ??? Mamy do Pana kilka pytan .
~nlg 1-12-2007 23:19
miasta rozwijają się lub nie - w dużym stopniu bez względu na to, kto rządzi - o ile nie jest ewidentnym hamulcowym. ostatni rok nie był taki zły, parę rzeczy zostało zrobione - kto nie ma klapek na oczach, ten widzi, kilka większych inwestycji jest w przygotowaniu, pewnym miernikiem rozwoju może być budownictwo mieszkaniowe - wbrew medialnego narzekactwa, w jeleniej buduje się proporcjonalnie prawie tyle samo mieszkań co w wychwalanym i przereklamowanym wrocławiu (w tym roku w jg. ok 300, w ponad 8-krotnie większym wrocku - ok 2700), to znacznie więcej niż w większej o 1/3 legnicy-ok.250, i o niebo więcej, niż w większym o połowę wałbrzychu-ok150. to oczywiście nie jest zasługą obrębalskiego, a raczej świadczy, że jelenia ma spory potencjał. to, co obrębalski może zrobić to ułatwiać maksymalnie biurokratyczną mitręgę dla wszystkich inwestorów. jeśli urzędnicy ratusza będą pomagać rozwiązywać problemy, a nie traktować inwestorów jak intruzów, to będzie ok.
piipi 2-12-2007 0:36
....do inter.z godz.21.11.Dziekuje za to Ok,ale ide do spowiedzi.......Piipi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group