Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3039
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Promowali atrakcje jeleniogórskiego powiatu w Poznaniu

Czwartek, 1 listopada 2012, 7:20
Aktualizacja: 7:22
Autor: Mea
Region: Promowali atrakcje jeleniogórskiego powiatu w Poznaniu
Fot. Organiatorzy
Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, Szklarskiej Poręby oraz Karpacza promowali powiat jeleniogórski podczas czterodniowych Targów Turystycznych w Poznaniu. – Wielkopolanie są największym odbiorcą naszych usług, dlatego też po raz kolejny już promowaliśmy na tych targach region jeleniogórski – powiedziała Elżbieta Bojczuk z Wydziału Promocji Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Tour Salon Poznań to jedne z największych targów turystycznych w Europie.

- Mieliśmy dwa stoiska, jedno było wspólne z gminami z powiatu jeleniogórskiego w ramach porozumienia o wspólnej promocji, a drugie zorganizowane zostano w ramach projektu „Karkonosze - Łużyce Górne, aktywnie przez cztery pory roku” wraz z partnerami z Łużyc Górnych – mówiła Elżbieta Bojczuk. – W pierwszym dniu targów mieliśmy konferencję prasową, którą prowadził m.in. starosta powiatowy Jacek Włodyga, który na początku przedstawił podstawowe informacje o regionie, mówił o aktywnej turystyce górskiej, o budowie marki Karkonosze oraz o rozwijających się sportach w powiecie. Wylosowaliśmy również gadżety z projektu dla uczestników spotkania – dodała.

Osoby, które przyszły na targi pytały o turystykę dla dzieci i młodzieży, czyli tzw. zielone szkoły oraz bazę noclegową w pobliżu Karkonoszy. Duże zainteresowanie było też górską turystyką rowerową oraz turystyką aktywną, czyli m.in. wspinaczkami skałkowymi. Pytano też o stoki narciarskie zarówno te największe, jak i mniejsze oraz o trasy do biegania na nartach. Dużą popularnością cieszyła się oferta rakiet śnieżnych.

– Byliśmy ciekawi jak przyjmie się nowe logo marki Karkonosze i byliśmy mile zaskoczeni, gdyż okazało się, że zarówno barwa, jak i kształt Ducha Gór tak przyciąga uwagę, że uczestnicy targów od razu chcieli wiedzieć skąd ten pomysł, tym samym szukając odpowiedzi w historii Liczyrzepy znajdującej się w informatorach – podkreśliła Elżbieta Bojczuk.

Reklamowano również ofertę zimową Szklarskiej Poręby, nie zabrakło materiałów informacyjnych dotyczących sezonu letniego. Wśród osób wypowiadających się podczas konferencji był burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński, który przedstawił sportową ofertę miasta, opowiadał m.in. o rozbudowie Polany Jakuszyckiej do 2016, Pucharze Świata w narciarstwie biegowym, ofercie Ski Areny Szrenica, a także o Mistrzostwach Świata w długodystansowych biegach górskich. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem gości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group