Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7846
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Promocja naszego regionu w Hoyerswerdzie

Wiadomości: Niemcy
Czwartek, 7 czerwca 2012, 8:22
Aktualizacja: 12:56
Autor: Agrafka
Fot. Starostwo Powiatowe
Ponad 100 wystawców z Polski i Niemiec prezentowało oferty wypoczynku oraz sprzęt rekreacyjny podczas trzeciej edycji targów Seeland Messe w Hoyerswerdzie, gdzie uczestniczyli również przedstawiciele jeleniogórskiego Starostwa Powiatowego. W programie były też m.in. występy regionalnych zespołów, pokazy tańca i degustacja regionalnych specjałów.

Prezentacja powiatu jeleniogórskiego na targach w Niemczech odbyła się w ramach Projektu „Karkonosze i Łużyce Górne - aktywnie przez cztery pory roku". - Było duże zainteresowanie naszym stoiskiem, szczególnie odwiedzający chcieli się dowiedzieć jak najwięcej o ofertach SPA i Uzdrowiska Cieplice. Niczym świeże bułeczki rozchodził się też nasz przewodnik dotyczący turystyki aktywnej „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku” – powiedział Wiesław Dzierzba, Dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Oprócz ofert typowo turystycznych i wypoczynkowych można było zapoznać się z propozycjami służącymi zdrowiu, poznać osiągnięcia prezentowanych regionów i posmakować regionalnej kuchni.

- Sam burmistrz miasta przygotowywał dania na pokaz kulinarny, wśród nich były m.in.. Bardzo smaczne placki z ziemniaków i kapusty półkwaszonej, polane sosem jogurtowym z pomidorami. Czas umilały pokazy tańca towarzyskiego prezentowane przez dzieci oraz występy miejscowych zespołów – dodał Wiesław Dzierzba.

Szczególną uwagę przedstawicieli Starostwa Powiatowego zwróciło piękno okolicznych jezior, które częściowo powstały po kopalniach i żwirowniach. Zostały one zagospodarowane na cele rekreacyjne i zarybione, co stworzyło wspaniałe miejsce do wypoczynku, pływania żaglówką oraz połowu pstrąga, który jest tu serwowany na wiele sposobów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group