Czwartek, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Teodozji, Urbana, Wałdysława
Czytających: 7579
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Promocja naszego regionu w Hoyerswerdzie

Wiadomości: Niemcy
Czwartek, 7 czerwca 2012, 8:22
Aktualizacja: 12:56
Autor: Agrafka
Fot. Starostwo Powiatowe
Ponad 100 wystawców z Polski i Niemiec prezentowało oferty wypoczynku oraz sprzęt rekreacyjny podczas trzeciej edycji targów Seeland Messe w Hoyerswerdzie, gdzie uczestniczyli również przedstawiciele jeleniogórskiego Starostwa Powiatowego. W programie były też m.in. występy regionalnych zespołów, pokazy tańca i degustacja regionalnych specjałów.

Prezentacja powiatu jeleniogórskiego na targach w Niemczech odbyła się w ramach Projektu „Karkonosze i Łużyce Górne - aktywnie przez cztery pory roku". - Było duże zainteresowanie naszym stoiskiem, szczególnie odwiedzający chcieli się dowiedzieć jak najwięcej o ofertach SPA i Uzdrowiska Cieplice. Niczym świeże bułeczki rozchodził się też nasz przewodnik dotyczący turystyki aktywnej „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku” – powiedział Wiesław Dzierzba, Dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Oprócz ofert typowo turystycznych i wypoczynkowych można było zapoznać się z propozycjami służącymi zdrowiu, poznać osiągnięcia prezentowanych regionów i posmakować regionalnej kuchni.

- Sam burmistrz miasta przygotowywał dania na pokaz kulinarny, wśród nich były m.in.. Bardzo smaczne placki z ziemniaków i kapusty półkwaszonej, polane sosem jogurtowym z pomidorami. Czas umilały pokazy tańca towarzyskiego prezentowane przez dzieci oraz występy miejscowych zespołów – dodał Wiesław Dzierzba.

Szczególną uwagę przedstawicieli Starostwa Powiatowego zwróciło piękno okolicznych jezior, które częściowo powstały po kopalniach i żwirowniach. Zostały one zagospodarowane na cele rekreacyjne i zarybione, co stworzyło wspaniałe miejsce do wypoczynku, pływania żaglówką oraz połowu pstrąga, który jest tu serwowany na wiele sposobów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 7-06-2012 9:16
Chętnie pojechałabym na tą imprezę... Lecz powstrzymał mnie strach przed spotkaniem niezrównoważonej Vikusi z Niemiec, bo przecież to Niemcy.
~ 7-06-2012 11:44
To sensacja ! Hoyerswerda, jeszcze smierdzaca Sowietami, miejsce promocji Polski. To jeszcze gleboki ZSRR (DDR). Oni cha byc bardziej niemieccy niz zachodnie nacje tego kraju. Promocja Polski, tam gdzie jeszcze istnieja kolchozy. Dlaczego nie KOLN, MONACHIUM czy HAMBURG? Tam jestesmy znani tyko jako Polaczki z czasow okupacji. Hm...Hoyerswerda, to ci promocja, okno na swiat.
goscniedzielny 7-06-2012 11:58
Ano nasi zapewne pojechali tam zapoznać się bliżej z tym jak zredukować o połowę liczbę mieszkańców miasta w przeciągu kilku lat... Hoyerswerda liczyła przed zjednoczeniem ponad 70 tys mieszkańców .... teraz zamieszkuje ją nieco powyżej 30 tys... Nasi włodarze zapatrzeni są w sukcesy Niemców, chcą zrobić to samo w Jeleniej Górze. Pojechali po nauki, po powrocie wezmą się do pracy ze zdwojoną siłą za degradację Jeleniej Góry.
~Jeloneczka 7-06-2012 12:35
@goscniedzielny, @tylda - uwielbiam wasze komentarze. Wprowadzają mnie w doskonały nastrój. Trzymajcie tak chłopaki :)))))))))))))))))))))))
goscniedzielny 7-06-2012 19:22
@ 12:35 ~Jeloneczka - nasze perspektywy na życie, pracę i mieszkanie w Jeleniej Górze są zgoła różne, choćby dla tego, że ja sam muszę wymyślać sobie pieniądze pracując na własny rachunek, a Ty dostajesz je z budżetówki. To dwie różne optyki patrzenia na otaczający nas świat.
~do gościa 7-06-2012 19:41
A co prowadzisz? Hurtownię śrubek?
Piipi Jelonkowa 7-06-2012 19:42
A ja mam rentę... Hi !! FAJNIE !! Albo ~smutne...
~Jeloneczka 7-06-2012 20:40
Hmmm... i tu się @gościuniedzielny mylisz... zresztą nie tylko tu :D
~do piipi 8-06-2012 2:33
Dla ciebie *fajnie. A dla nas ~smutne ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy środki ostrożności podjęte przez rząd wz z koronawirusem powstrzymają pandemię?

Oddanych
głosów
1513
Tak
17%
Nie
37%
To od nas wszystkich zależy
44%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Mieszkania dla bezdomnych?  
TV Dami
2.04.2020 Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
COVID–19. Jak rozwija się sytuacja w Polsce?  
Dialogi Jelonki
Dyrektor już na stanowisku
Aktualności
Więźniowie uszyją maseczki ochronne, ale...  
Aktualności
Mimo koronawirusa nie porzucają zwierząt  
Copyright © 2002-2020 Highlander's Group