Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7341
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Promocja Dolnego Śląska na razie bez gór i Jeleniej Góry

Wiadomości: DOLNY ŚLĄSK
Poniedziałek, 12 marca 2012, 8:28
Aktualizacja: 8:28
Autor: Angela
Czy Jelenia Góra i okolice w tej kampanii będą zmarginalizowane?
Fot. RED
Ponad 9 mln zł zapłaci urząd marszałkowski za promocję Dolnego Śląska, która wystartowała w marcu spotem telewizyjnym, którego motywem przewodnim jest tajemniczość. W pierwszym spocie ani słowem nie zająknięto się na temat turystyki Kotliny Jeleniogórskiej czy gór, które mają być „perełką” tworzonej obecnie strategii rozwoju naszego regionu.

Promocja ma potrwać do końca roku. Drugi ze spotów ma być wyświetlanych jesienią. Niestety i w nim nie możemy liczyć na odkrycie tajemnic Jeleniej Góry. Mają być natomiast góry. W jakiej formie? Tego dokładnie nie wiadomo.

- Spoty telewizyjne będą ukazywały się w Telewizji Polskiej, TVN i Polsacie oraz na kanałach sportowych telewizji międzynarodowych. Od czerwca br. będą też reklamy na bilborach czy wykupione w gazetach. Jeleniej Góry jeszcze nie było, ale promocja ukazująca pasmo gór jest przewidziana w drugim filmie. Pierwszy ze spotów został skoncentrowany na miejscowościach wokół Wrocławia – tłumaczą przedstawiciele urzędu marszałkowskiego.

Marszałek Rafał Jurkowlaniec w wywiadzie dla gazety.pl przyznaje, że dyskusje, jakie atrakcje Dolnego Śląska powinny trafić do reklamówki, były bardzo gorące. - Ja najchętniej pokazałbym trasy rowerowe i narciarskie, a poza tym filmował Dolny Śląsk z poziomu kierownicy roweru szosowego - wyznał Rafał Jurkowlaniec, zapalony rowerzysta.

- Fachowcy jednak zdecydowali, że trzeba położyć nacisk na wyjątkowej klasy zabytki mające niezwykłą
historię oraz skarby przyrody. Nikt w Polsce nie może się pochwalić takim szlakiem cysterskim, żaden region nie ma tylu zamków i pałaców To nie do opowiedzenia – twierdzi marszałek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz

~Michi 12-03-2012 8:53
Ja, zanim zaproszę Gości do swojego domu - najpierw staram się godnie ich przyjąć. Nie musi być bogato i wystawnie. Ale MUSI być czysto i schludnie. Moi goście w moim domu mają się czuć jak u siebie. Nie mam przed nimi nic do ukrycia i wszystko co mam jest do ich dyspozycji. (Poza żoną i kontem bankowym). Jak można wydawać MILIONY na "promocję" czegoś, za co na każdym kroku trzeba się wstydzić? Ogólny brud, praktycznie "zero" szybko i łatwo dostępnej obsługi turystów.Nawet pocztówki i znaczka pocztowego nie wiadomo gdzie kupić.Nawet, jeśli JG traktować jako punkt "tranzytowy" do Karpaczewa i Szklarskiej, to Goście nie wiedzą jak tam dojechać gdy "wbiją" się przypadkowo do "miasta". Te 9 "baniek" to pieniądze - kolejne- wyrzucone w błoto.
~ear 12-03-2012 9:00
Zaraz, że turyści nie wiedzom ???/ Pojeżdżom czy (3) razy wokół miasta to je poznajom, zwiedzom ulice : Lwóweckom, Powstańców Sląskich, Warszawską toż to czysty folklor karkonoskiej stolycy. Po takich códach mueum to nuuuda....
~T.S. 12-03-2012 9:02
Nsze tereny same zapracują na swoją sławę... nawet bez tych "9 baniek' kto raz przyjedzie w Izery z pewnością tu wróci!!!
~do ear 12-03-2012 9:04
... niech się tu jeszcze prześpiom...
~Michi 12-03-2012 9:05
Owe "Pałace i Ogrody" to akurat nie zasługa "miasta", tylko prywatnych inwestorów nastawionych na zysk i komercję. Zaporowe ceny tych obiektów nie są przeznaczone dla ludzi z "plecakiem", a o tych przecież chodzi. Promocja tras narciarskich - poza krótkim ostatnimi laty-sezonem to też jakaś paranoja. Zapraszanie rowerzystów do Kotliny to namawianie ich do popełnienia szybkiego samobójstwa! Już widzę Rodziny na rowerach podążające do Szklarskiej po DK3. Proszę, wskażcie mi w JG jakiś "wyjątkowej klasy zabytek", bo jak przyjadą do mnie "auslanderzy", to naprawdę nie wiem co im pokazać i czym się pochwalić w naszym mieście.
~Michi 12-03-2012 9:08
Owe "Pałace i Ogrody" to akurat nie zasługa "miasta", tylko prywatnych inwestorów nastawionych na zysk i komercję. Zaporowe ceny tych obiektów nie są przeznaczone dla ludzi z "plecakiem", a o tych przecież chodzi. Promocja tras narciarskich - poza krótkim ostatnimi laty-sezonem to też jakaś paranoja. Zapraszanie rowerzystów do Kotliny to namawianie ich do popełnienia szybkiego samobójstwa! Już widzę Rodziny na rowerach podążające do Szklarskiej po DK3. Proszę, wskażcie mi w JG jakiś "wyjątkowej klasy zabytek", bo jak przyjadą do mnie "auslanderzy", to naprawdę nie wiem co im pokazać i czym się pochwalić w naszym mieście.
~Rowerzysta 12-03-2012 9:20
Drogi Michi... demonizujesz!!! Jeśli chodzi np. o rower to z Jeleniej do Szklarskiej, a nawet do Jakuszyc mozna dojechać bardzo bezpiecznie dobrze oznakowaną drogą rowerową ER-2 Na DK-3 wyjeźdzamy jedynie na jakieś 800 metrów w Szklarskiej... nocleg znajdziesz za 40zł. Nie warto sr... we własne gniazdo!!! To piękne tereny!!! Ja je takimi właśnie widzę... a samo miasto.., no cóż..:-( nie można mieć wszystkiego. Pozdrawiam.
HankaOdRumcajsa 12-03-2012 9:39
okolice piękne owszem... A ja zapraszam turystów na zwiedzanie Alei Wojska Polskiego! Jest przecudna!
ciotkaz 12-03-2012 9:40
RED byłby idealnym ambasadorem uroków naszej okolicy! Reszta doradców: OWOC TWOJEGO ŻYWOTA JE ZUS!
kazimierzp 12-03-2012 9:48
http://www.youtube.com/watch?v=xZ5ZmI5wB0w to jest właśnie ten spot reklamowy zapraszający na Dolny Śląsk! Trochę nie zgadzają się słowa podane w tekście artykułu, że koncentruje się ten spot na miejscowościach blisko Wrocławia bo pokazany jest Krzeszów, zamek Książ, jez. Bystrzyckie. Miejsca niewiele bliżej Wrocławia niż nasz Kotlina.
~Michi 12-03-2012 10:11
Ponawiam moją prośbę ; Poradźcie mi proszę, czym zająć w Jeleniej Górze pięcioro gości przez JEDEN DZIEŃ? Tak od 10:00 do 20:00? Później pójdą spać, ale czy mam ich zaprowadzić do tesco? Pokazałbym im naszą wspaniałą Książnicę, ale oni ni w ząb po polsku niekumaci, więc na czytanie ich nie namówię.Skorupy i chatę w Muzeum widzieli jeszcze przed remontem, więc atrakcja wątpliwa.Do Parku w Cieplicach ich nie zaprowadzę, bo kto ich z błota wyciągnie? Przesiedzieć cały dzień w knajpie?Też kiepski pomysł.Spacer po mieście? Route - Dworzec PKP-Grzybek, albo Anilux-Zabobrze? To dobry pomysł? Chyba ich wywiozę do lasu. :-)
~PanieMichi! 12-03-2012 10:15
Pisze Pan o schludności i czystości w domu. Niestety nie dotyczy to Pańskiego języka! Pozwala Pan sobie na ordynarne wpisy na Jelonce. Proszę przeprosić za "p...ny Smoleńsk"i zacząć wiosenne sprzątanie od osobistej kultury!
~ 12-03-2012 10:27
a może stworzyć w urzędzie wydział promocji wydziału promocji
~do Michi 12-03-2012 10:28
Prosisz o pomoc w zagospodarowaniu czasu ludziom którym nawet nie wiemy co się podoba... nawet słowa o ich zainteresowaniach. Każdy chce oglądać co innego, ma inne potzeby... Dla mnie skarbem mojej rodzinnej Jeleniej, są otulające ją góry, a szczególnie Izery. Jestem tam tak często jak tylko czas na to pozwala... Jeśli chodzi o samo miasto.., no cóz..:-( poza ścisłym centrum niewiele tu do oglądania i robienia... I nestety szczerze przyznam ,że miejskie radości zapewnia mi Wrocław... Tak już jest i tyle:-(((
~Michi 12-03-2012 10:36
.. co niniejszym czynię! Żebym polubił Smoleńsk-to jednak zbyt wygórowane żądanie! :-) Na zawsze pozostanie on symbolem polskiego nieudacznictwa i przerośniętych ambicji marnej kondycji politykierów. Gładkimi słowami coraz częściej trudno jest opisać otaczającą nas rzeczywistość. W tym przypadku zadziałało, bo jak widzę ktoś przeczytał i zapamiętał. :-)
~Michi 12-03-2012 10:45
@0:28 | ~do Michi | Ja też nie wiem! :-) Rodzice i troje około-doroslego "narybku". W taka pogodę w Góry ich nie wywiozę. W prawie 100-u tysięcznym mieście powinna być jakaś możliwość spędzenia czasu poza hardcorowym wyczynem sportowym, surviwalem i walką o przetrwanie!
~do Michi 12-03-2012 10:51
No cóż... Jeśli brak Ci kreatywności i jak widzę chęci pozostają słone paluszki i DVD...
~WOda 12-03-2012 10:53
@Michi Proszę, wskażcie mi w JG jakiś "wyjątkowej klasy zabytek" 1) Chojnik 2) Dom Hauptmanna 3) Perła Zachodu 4)..... jt tego znacznie więcej
~ 12-03-2012 10:54
Tu tu tu szzzzzzzzzzzzzzzzz cicho sza ! ha ha ha i to ma reklamować Dolny śląsk , przecież to jakaś błazenada jest.
~ 12-03-2012 10:56
Żul zapala latarnie he he he , i tu mają zjeżdżać cudzoziemcy ha ha ha
rymcycymcy 12-03-2012 11:23
10:11 | ~Michi | ...jeśli Twoi goście po 20.00 idą spać ? ...to pewnie wstaną o 4.00 ! :) ...wyślij ich na ryby na Balaton i masz towarzycho z głowy ! ;) Tylko niech sobie nakopią wieczorem glizdy ! ...nie zapomnij ;)
~WOda 12-03-2012 11:26
@Michi Proszę, wskażcie mi w JG jakiś "wyjątkowej klasy zabytek" 1) Chojnik 2) Dom Hauptmanna 3) Perła Zachodu 4)..... jt tego znacznie więcej
~Michi 12-03-2012 11:45
@11:23 | rymcycymcy | Ten capstrzyk o godz.20:00 to taki rzut na taśmę :-). Porada jednak przednia! Przyszło mi do głowy, żeby od 4:30 moczyli kije w "balatonie",a koło południa udali się pieszo ze sprzętem via "Perła Zachodu" na "pilchy" i tam przeczekali do zachodu słońca. Po drodze surviwalowy posiłek w "perle ..." z pewnością na długo utkwi im w pamięci.
~Turysta 12-03-2012 12:06
Czy nie uważacie, że dużo ciekawszym rejonem Dolnego Śląska jest Kotlina Kłodzka? Karpacz-tragedia,Szklarska-sami widzicie, Świeradów robi najlepsze wrażenie. ale daleko mu do Polanicy, Dusznik czy Międzygórza.Oceńcie obiektywnie sami.
~do Turysty 12-03-2012 13:27
Jestem kibicem rajdów samochodowych i często bywam w kotlinie Kłodzkiej przy okazji rajdów... Polanica.., super, ale tylko podczas rajdu! 2 dni tam spędzone, miły wieczór przy piwku, i rajdowe historie... ok:) Na codzień jest tam podobnie jak w karpaczu itp. Tereny Kotliny Jeleniogórskiej są jednak zdecydowanie bardziej zróżnicowane, niż tam w okolicach Kłodzka... u nas jest więcej wymwgających turystycznie terenów.., a o to głownie chodzi. Nic tak nie podsyca pasji jak nowe tereny do poznania i przejechania np. rowerem:-) Pozdrawiam.
~promocja DŚ 12-03-2012 14:53
proszę wystarczy włączyć pełny ekran i podziwiać:) http://wirtualnekarkonosze.pl/#f0bf45a276964069c3313ca0dacf3cd8,1319.4288,0,90
~ość portalu 12-03-2012 15:05
Proszę, wskażcie mi w JG jakiś "wyjątkowej klasy zabytek"... Kościół Łaski z przyległym cmentarzem i niezwykłymi kaplicami, fragmenty murów obronnych z krzyżem pokutnym w murze kaplicy św. Anny, sama kaplica, Brama Wojanowska z Basztą, przejście do kościoła Erazma i Pankracego, sam kościół (gotyk !), krzyże pokutne w ścianie kościółka prawosławnego i sam kościół, ratusz - i jego piwnice - z zespołem "siedmiu domów" i studnią we wnętrzu, studnia z figurą Neptuna, Baszta Zamkowa, Pałac Schaffgotschów, dwa koscioły, klasztor, Chojnik...
~do Michi 12-03-2012 18:22
Tu znajdziesz gdzie i co jest w okolicy http://www.karkonoska.tv/klipy2,1,magiczne_miejsca.html#klip82,26,zamek_chojnik_jelenia_gora.html.html
~ 12-03-2012 18:34
No i dobrze ze sie ta zapyziała dziura Jelenia Góra nie znalazla w tym spocie promocyjnym bo co tu mozna promowac?Dziurawe drogi,nierobstwo urzednikow miasta,park po pseudo rewitalizacji,bezrobocie i widok zycia w tym miescie bez przyszlosci,rynek w centrum w ktorym nic sie nie dzieje bo halas przeszkadza mieszkancom?Jesli o taka promocje regionu chodzi to zapraszamy turystow do miasta biedronek i pseudo galerii w polowie pustych,aby zostawiali mase pieniedzy w nielicznych pubach i restauracjach puki ich nie zamkna bo sa nie rentowne:D
~ 12-03-2012 18:37
Jak może Dolny Śląsk promować Jelenią Górę skoro nasze miasto tego nie robi z premedytacją.Mamy czterokilometrowe pasmo Karkonoszy.Graniczymy z zimową stolicą Czech.Tymczasem miasto na promocję i rozwój turystyki nie przeznaczyło złotówki.Pieniądze na rozwój turystyki skonsumowano na stadion ,który nie ma nic wspólnego z turystyką tylko ze sportem.
~wrocławianin 12-03-2012 19:36
Bardzo dobrze że nie pokazano Jelenie Góry, dzięki temu narzekacze i maruderzy mogą o czym pisać i cieszyć się że turyści ominą to miasto, nie będą żulom i dresiarzom zakłócać spokoju tak potrzebnego do spożywania win marki wino w plenerze.
~ 12-03-2012 20:01
do 19:36 | ~wrocławianin | Dobrze,ze we Wrocławiu nie ma meneli, żuli i nie spozywa sie win w plenerze.Np dworzec piekna wizytowka miasta zwlaszccza w nocy mozna spokojnie czekac na pociag buahahahah
~turist 12-03-2012 20:15
narzekać każdy może , mam pytanie do maruderów a co wy robicie aby w okół was był ład i porządek , każdy wymaga aby to urząd miasta albo gminy coś zrobił .a jak już coś zrobią to stąd i zowąd znajdą się wandale co to potrafią zniszczyć, tubylcy JG sami chodzą i zaśmiecają ulice i nie sprzątają wokół siebie i oczywiście musicie zmienić mentalność i zacznijcie coś robić to od was zależy jak wygląda i funkcjonuje wasza miejscowość i jak o was mówią i piszą .Idzie wiosna weźcie miotły , do grabki i do dzieła przecież jest takie powiedzenie"POLAK POTRAFI" posprzątajcie ten bajzel z ulic i chodników a na pewno będzie ładniej
~agas 12-03-2012 20:25
jak zaczną wydobywać URAN to pies z kulawą nogą tu nie zaglądnie do kotlinki grozy gdzie budują same sklepy i galerie,a zadowolenie mieszkańców podupada i ma się na wyczerpaniu, brawo panie marszałku najlepiej zaorać i las posadzić to nie rozwojowy rejon nawet ptaki zawracają nad kotliną, A miało być tak ładnie -obiecanki cacanki
~(?).. 12-03-2012 20:25
9 milionów za spoty reklamowe! Komuś już z tego dobrobytu w głowie się przewraca.Komu i czemu to ma tak naprawdę służyć? Kto śmie twierdzić, że pieniędzy w urzędach brak. Mnie wcale nie cieszy fakt, że pominięto Jelenią Górę. Jeśli nadal będą nam pluć w gębę a my będziemy udawać,że to tylko deszczyk pada, to faktycznie niedługo to miasto będzie można uznać za wymarłe. Z czego do diabła tu się cieszyć! Że np. w Hotelu Jan za niewiele wyższą kwotę powstaje basen z wszelkimi atrakcjami a tu na zwykłe pierdu,pierdu 9 milionów się wywala. Nie pojmuję co was tak cieszy? Marazm i marnotrawstwo?
~tadzik 12-03-2012 21:32
Ja osobiscie nie mam takich problemow jesli chce gdzies jechac i zobaczyc cos ciekawego to nie potrzebne mi sa spoty reklamowe.Ale w JG nie ma nic ciekawego nic sie kompletnie tutaj nie dzieje i nie ma sensu tutaj przyjezdzac.Miasto samo sie wyludni to kwestia czasu bo zamiast sie rozwijac JG sie cofa 100tys mieszkancow to jakis absurd 70 to max i bedzie coraz mniej az stanie sie wioska (w sumie to juz jest wieksza wiocha)
~gosc portalu 12-03-2012 22:10
Bardzo slusznie bo to co na prospektach to niestety juz dawmo jest nieaktualne... Prawie nie ma juz pieknych lak i przestrzeni , ktora dawala uroku :( Teraz zwiedzajacy kotline na dawnych przestrzeniach widza osiedla pelne pstrokatych domkow- klockow, Golebiewskiego, markety ,smieci itd. Niestety ale tam juz malo co jest do podziwiania a jak tak dalej pojdzie to biedne gminy i miasta beda sprzedawac dzialki pod zabudowe nie tylko na terenie lasow ale takze na skalach...Pokolenie zza Buga dewastuje wszystko co sie tylko da a pozniej bedzie placz bo dookola jak nasrane domkow na sprzedaz, hoteli i nie ma ani chetnych zeby to kupic ani chetnych do placenia za pobyt w owych hotelach czy zeby mieszkac w ciasnych osiedlach.
~wrocławianin 13-03-2012 0:12
Do 20.01 oczywiście że są tylko my tak nie narzekamy na wszystko i nie uważamy że mieszkamy u siebie za karę. A w Jeleniej wszystkim źle.
~i ja 13-03-2012 7:24
A co na to nasi przedstwiciele w UM? przecież tak sa smi specjaliści od promocji - p. Malczuk, p. Obrębalski, p. Pokój p. Łuzniak . I co - żadnego protestu. Ja wybrałam - ja żądam!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group