Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10230
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Projekt w cenie

Środa, 10 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 22:25
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Ulica Nadbrzeżna przez lata nie była remontowana. Władze miasta planują całkowicie ją przebudować. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonanie projektu inwestycji.

Ulica Nadbrzeżna biegnie równolegle do ulicy Wolności, głównej arterii komunikacyjnej miasta Jeleniej Góry. Potrzebna jest jej gruntowna przebudowa. Na całej długości ma żwirową nawierzchnię, która jest mocno zniszczona. Brakuje również kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Miasto ogłosiło już jeden przetarg na wykonanie projektu przebudowy, jednak nie znalazł się żaden chętny. Dlatego teraz ponowiliśmy ofertę i ogłosiliśmy ją na cały kraj. Mamy nadzieję, że dość szybko znajdzie się biuro projektowe, które wykona projekt przebudowy. – powiedział nam Jerzy Bigus, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Plan musi być gotowy do końca roku. Na Nadbrzeżnej przewiduje się położenie nowej, asfaltowej nawierzchni, wykonanie zbrojeń i wzmocnień skarpy, budowę nowej kanalizacji sanitarnej i burzowej. Zmienione zostanie również oświetlenie. Mieszkańcy przestaną narzekać na ciemności.

Planowane prace dotyczą całej długości ulicy. To właśnie ogrom zakładanych prac i krótki termin zniechęcają projektantów. - Nadbrzeżna świetnie nadaje się do tego, aby zrobić na niej drogę dla rowerów, łączącą centrum miasta z Cieplicami. Obecnie bardzo jej brakuje.
Teraz, kiedy rzeka jest już czysta i nie płyną nią odpady, mógłby to być ciekawy trakt spacerowy – uważa Marian Bury mieszkający w pobliżu ulicy Nadbrzeżnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
432
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
17%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group