Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7686
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Procent nadziei

Poniedziałek, 22 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 21:50
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Dzięki podatnikom harcerze będą mniej płacili za wyjazdy, a szpital dostanie nowoczesny sprzęt. Harcerze są wdzięczni jeleniogórzanom za pomoc.

Dostaliśmy prawie 50 tys. zł, głównie od jeleniogórzan – cieszy się dyrektor jeleniogórskiego szpitala, Maciej Biardzki. Wkrótce do placówki trafi nowy tomograf. Najpóźniej za dwa miesiące w szpitalu znajdzie się nowy sprzęt, na który wszyscy czekali – dodaje dyrektor.

Z pomocy mieszkańców cieszą się również skauci ze Związku Harcerstwa Polskiego. Jeleniogórski hufiec otrzymał blisko 3 tys. zł. – Pieniądze są do dyspozycji harcerzy – deklaruje Marian Łata, komendant hufca.

Sporo otrzymał też Karkonoski Klub Sportowy Jelenia Góra. Na jego konto wpłynęło 2.827.70 zł. Darczyńcami byli głównie rodzice i sympatycy klubu, ale pieniądze wpłynęły również z Zielonej Góry, Lubania, Jeżowa, Kowar, Świerzawy i Łodzi. – Gdyby nie rodzice młodych piłkarzy, nasza działalność pewnie nie miałaby szans rozwoju
– podkreśla wiceprezes Leszek Harapin.

W tym roku dostaliśmy 8 tysięcy 330 złotych. Za tę kwotę chcemy wydać poradnik dla matek nowonarodzonych dzieci oraz sfinansować zajęcia muzykoterapii z wykorzystaniem muzyki Mozarta – mówi Janusz Wielocha, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa.

Nie kryją rozczarowania pracownicy Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. Otrzymał niespełna 4 tysiące złotych – o połowę mniej niż w roku ubiegłym. KSON wydał sporo pieniędzy na kampanię reklamową. Pieniędzy od podatników jest mniej, niż wydatków na reklamę, by je otrzymać.

Niewiele otrzymało też Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Podatnicy z Jeleniej Góry i okolic przekazali na jego rzecz 800 złotych.
Z kolei Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa dostało tylko 691 złotych. Darczyńcami byli głównie pracownicy tej organizacji i ich rodziny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group