Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7724
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Próba oszustwa na CBA

Piątek, 19 marca 2021, 16:09
Autor: 112
Powiat: Próba oszustwa na CBA
Fot. Archiwum
Po raz kolejny oszuści dali znać o sobie. Mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego próbował wyłudzić pieniądze od mieszkanki powiatu karkonoskiego.

16 marca policja jeleniogórska otrzymała zgłoszenie w sprawie oszusta podającego się za funkcjonariusza CBA, który próbował wprowadzić w błąd mieszkankę powiatu karkonoskiego i w ten sposób wyłudzić od niej pieniądze.

W trakcie rozmowy poinformował ją, że prowadzone są działania Policji mające na celu zatrzymanie sprawców wyłudzeń kredytów bankowych. W związku z tą sytuacją jej środki pieniężne zgromadzone na rachunku bankowym są zagrożone i do czasu zakończenia akcji powinna je wypłacić, a następnie im przekazać. Kobieta zorientowała się, że może chodzić o oszustwo i się rozłączyła.

W przypadku, kiedy ktoś dzwoni na nasz numer i podaje się na przykład za policjanta i wypytuje o pieniądze lub kosztowności, wtedy trzeba przerwać połączenie i należy zadzwonić na numer 112 oraz przekazać informacje na temat podejrzanego połączenia.

Twoja reakcja na artykuł?

1
11%
Cieszy
1
11%
Hahaha
2
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
56%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group