Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7607
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Prezydent rozmawiał z mieszkańcami. Problemy specyficzne

Poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 9:52
Aktualizacja: 9:54
Autor: RED
W minioną sobotę, 30 lipca Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry po raz kolejny przyjmował interesantów w zapowiadanym w trakcie kampanii cyklu – co najmniej raz w miesiącu, bez uprzednich zapisów.

Zjawiło się kilkunastu jeleniogórzan, umówionych i nieumówionych. – To są ważne spotkania – powiedział M. Zawiła – bo znaczna część tematyki odbiega od rutynowych, komunalnych spraw. Pojawiają się kwestie bardzo indywidualne, które urzędnikom – nawet przy ich najlepszej woli – trudno rozwiązać, w myśl obowiązujących przepisów i procedur postępowania.

Dla przykładu – jedna z jeleniogórzanek popadła w kłopoty przy prowadzeniu własnej firmy i chce się pozbyć pawilonu, spłacając zadłużenia. Jednak prawo zobowiązuje miasto, by wyegzekwowało swoje należności, a dopiero później można rozważać dalsze postępowanie, choćby ułatwienia w sprzedaży.

Z kolei dzierżawczyni pawilonu (który stoi po części na gruncie miejskim, a po części – wspólnoty) może znaleźć kupca dopiero wówczas, gdy ureguluje sprawy dzierżawy terenu. Nikt bowiem nie chce – co zrozumiałe – wchodzić w interes, gdy sprawy dzierżawy są niewyjaśnione.

Takie problemy, a na każdym spotkaniu pojawiają się podobne, wymagają indywidualnych rozstrzygnięć i – przy poszanowaniu przepisów prawa – specyficznych, zindywidualizowanych rozstrzygnięć - czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group