Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6352
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezentowali efekt pracy studentów i wykładowców

Wtorek, 13 grudnia 2016, 9:19
Aktualizacja: Środa, 14 grudnia 2016, 8:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prezentowali efekt pracy studentów i wykładowców
Fot. Przemek Kaczałko
W Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej zaprezentowano wczoraj (12.12) zeszyt będący zbiorem artykułów pisanych przez pracowników naukowych jeleniogórskiej uczelni oraz wyróżnionych studentów.

Promocja zeszytów Wydziału Humanistycznego nr XI pn. „Komunikacja w przestrzeni publicznej” odbyła się w budynku Biblioteki i Centrum Informacji Naukowej im. Juliusza Słowackiego. Twórcy zbiorczej pracy pod redakcją naukową Franciszka Mroczko i Jerzego Widerskiego przedstawiali zarys swoich opracowań.

- W swojej pracy do konkretniejszych wniosków doszłam analizując sposoby komunikowania się. Chciałam zobaczyć w jaki sposób polscy sportowcy budują swój wizerunek – czy jest to na tak wysokim poziomie jak za granicą – mówiła Eliza Ciepielewska, która szczególnie przyjrzała się postawie Jakuba Rzeźniczaka – piłkarza warszawskiej Legii. - Wydał mi się bardzo autentycznym człowiekiem w tym, co robi i chciałam sprawdzić czy faktycznie taki jest – dodała studentka.

Z kolei Krzysztof Kacprzak przyglądał się komunikacji wśród urzędników w Lubomierzu. - Każdy audyt komunikacyjny ma za zadanie wykazać wszelkie defekty komunikacji panujące w danym przedsiębiorstwie/ urzędzie i nie miałem na celu tylko pokazanie tego, że jest tam źle, bo komunikacja tam jest bardzo dobra, ale pokazałem te defekty – powiedział kolejny absolwent studiów I stopnia w KPSW.

Studenci bardzo chętnie podejmują tego typu tematy, natomiast publikacja naukowa jest też formą wyróżnienia trzech lat studiów – ma to stanowić dla studentów motywację do dalszej pracy naukowej, kształcenia – stwierdził Jerzy Widerski, wykładowca KPSW. Prezentowany zeszyt składa się z 12 artykułów, z czego 8 to publikacje pracowników zakładu dziennikarstwa, a 4 to prace studenckie.

Rektor jeleniogórskiej uczelni nie krył zadowolenia z kolejnej publikacji. - W 2008 roku zainicjowaliśmy wspólne publikowanie prac studentów i pracowników naukowych, to stało się już normą – powiedział prof. Marian Ursel. - Żeby otworzyć przewód doktorski, trzeba mieć obowiązkowo jedną publikację. Przed magisterium mieć publikację i to w renomowanym czasopiśmie, to ogromny sukces. Cieszę się, że mamy takich zdolnych studentów – dodał rektor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group