Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 8842
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Preludium do Dni Sobieszowa

Niedziela, 21 czerwca 2009, 8:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 czerwca 2009, 8:08
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Preludium do Dni Sobieszowa
Fot. rylit
Koncert muzyki dawnej z cyklu koncertów „Musica Viva” i wystawa ilustracji do Pisma Świętego autorstwa Doroty Szyposzyńskiej– Nieweczas w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sobieszowie zainaugurowały wczoraj święto dzielnicy pod Chojnikiem. Kulminacja wydarzeń – dziś.

Wczoraj wieczorem wnętrze zabytkowego kościoła w Sobieszowie stało się miejscem strawy duchowej dla oczu i uszu. Swoje grafiki i ilustracje pod wspólnym tytułem „Spotkania” pokazała Dorota Szyposzyńska-Niewczas. Artystka swoimi pracami chce uświadomić współczesnym, że słowa zawarte w Piśmie Świętym i dziś nie tracą na wartości.

We wnętrzach przepięknego kościoła przyozdobionego grafikami i ilustracjami pani Doroty odbył się koncert kameralny zespołu muzyki dawnej „Pro Musica Antiqua”, który wykonał kilkadziesiąt utworów kompozytorów polskich i zagranicznych z XV-XVII wieku.
Zespół początkowo działający pod szyldem MDK w Jeleniej Górze, obecnie funkcjonuje pod kierownictwem muzycznym Sylwii Raban, a w jego skład wchodzą studenci Akademii Muzycznych z Krakowa i Wrocławia: Beata Czajka- Rolińska – śpiew, Klaudia Raban – viola da gamba, Fabiana Raban - instrumenty perkusyjne oraz Sylwia Raban – flety proste.

Zespół gra na kopiach dawnych oryginalnych instrumentów i występuje w strojach stosownych do epoki, z której pochodzi muzyka. Informacje o artystce wystawianych prac plastycznych przekazał i poprowadził koncert Jacek Rogulski z Muzycznego Radia. Koncert dofinansowany został przez Fundację Współpracy Polsko – Niemieckiej oraz Miasto Jelenia Góra.

Zapraszamy na dalsze koncerty i główne obchody Dni Sobieszowa , które odbędą się dziś, w niedzielę 21 czerwca. na stadionie w Sobieszowie. Początek imprez o godzinie 14. Hitem ma być wieczorny koncert Rafała Olbrychskiego.

Patronem medialnym Dni jest Jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group