Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8775
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Precz z przemocą w szkołach

Piątek, 5 czerwca 2009, 13:32
Aktualizacja: 13:33
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Precz z przemocą w szkołach
Fot. Angela
Trzy jeleniogórskie podstawówki oraz popularne „Rzemiosła” włączyły się w ogólnopolskie obchody Dnia Szkoły bez Przemocy.

Dziś placówki oświaty w całym kraju na swoim terenie organizują happeningi, manifestacje oraz inne uroczystości. Uczniowie z „trójki” przy ulicy PCK Dzień Szkoły bez Przemocy, spędzili na zajęciach sportowych i artystycznych łącząc szkolny festyn z obchodami związanymi z Dniem Dziecka.

Uczniowie zmagali się w skokach na skakance, w grze w kręgle, żonglerce, koszykówce, przeciąganiu liny, mini rozgrywkach w tenisie stołowym oraz meczu w siatkówkę nauczyciele - uczniowie. Dzieci wzięły tez udział w konkursie plastyczno-polonistycznym, który dla uczniów klas czwartych przebiegał pod hasłem "Bezpieczne wakacje", a w klasach klas I- III przyświecało hasło "W naszej szkole jest bezpiecznie!".

Podczas imprezy zaprezentował się również chór szkolny „Kopernikusy” z piosenką wakacyjną oraz tancerze tańca towarzyskiego. Na zakończenie o godzinie w auli szkoły ogłoszono zwycięzców w rozgrywkach sportowych. Była też prezentacja teatralna.

– Już po raz trzeci bierzemy udział w tej akcji i po raz trzeci starami się o certyfikat szkoły bez przemocy, czyli placówki w której na każdym kroku, pracownicy i nauczyciele dbają o to, by tej przemocy nie było, a jeśli ona występuje, podejmujemy natychmiastowe działania by takie zjawiska wyeliminować – mówi Dorota Bińkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3.

W Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. St. Wyspiańskiego w Jeleniej Górze Dzień Szkoły bez Przemocy został połączony z Dniem Patrona. W programie tej szkoły pojawiły się zajęcia sportowe - sport fair play, egzamin praktyczny na kartę rowerową i motorowerową organizowany przez Straż Miejską, konkurs plastyczny pod hasłem "Bezpieczna i przyjazna szkoła" i wystawy tematyczne dotyczące bezpieczeństwa powiązanego z prawami człowieka.

W „jedenastce” odbył się koncert poświęcony prawom dziecka, a w klasach V pracownicy Sekcji ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przeprowadzili pogadankę i prezentację multimedialną na temat cyberprzemocy. Imprezom towarzyszyła też wystawa dziecięcych prac plastycznych poświęconych tematyce przemocy.

Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze, która również włączyła się do akcji, połączyła to święto z dniem dziecka i jego obchody przeniosła na jutro. Dla uczniów z szóstki czekają słodki poczęstunek, przejażdżki konno, mecz uczniowie kontra nauczyciele, rysunek logo szkoły z podpisem Dzień bez Przemocy i praktyczny egzamin na kartę rowerową.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group