Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 11199
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Prawnik zatrzymany

Poniedziałek, 1 marca 2021, 7:03
Autor: WAC
Region: Prawnik zatrzymany
Fot. CBA
Kolejna osoba - wrocławski prawnik - została zatrzymana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w śledztwie dotyczącym posługiwania się podrobionymi dokumentami, za pomocą których wyłudzano pieniądze z depozytów sądowych. Tym razem chodzi o 300 tys. zł.

Funkcjonariusze z delegatury CBA w Warszawie prowadzą wspólnie z Prokuraturą Regionalną we Wrocławiu śledztwo dotyczące posługiwania się podrobionymi dokumentami i w oparciu o nie wszczynania procedury egzekucyjnej w celu odzyskania nieistniejących w rzeczywistości zobowiązań. Chodziło o środki, zgromadzone na rachunkach depozytowych sądów, które nie mogły zostać wypłacone uprawnionym osobom i podmiotom.

Według ustaleń śledczych - podejrzani na przestrzeni kilku lat wyłudzili około dwa miliony złotych oraz usiłowali uzyskać dalsze pół miliona złotych. Niektórzy z podejrzanych podejmowali również szereg czynności zmierzających do ukrycia przestępczego pochodzenia tak uzyskanych środków.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie przez funkcjonariuszy CBA wrocławskiego radcy prawnego. Przeszukano dwie kancelarie prawnicze. Zatrzymany mężczyzna w prokuraturze usłyszał zarzut wyłudzenia ponad 300 tys. zł z depozytu sądowego.

Do tej pory łącznie w sprawie zatrzymano dziewięć osób, w tym sześciu radców prawnych.

Twoja reakcja na artykuł?

33
63%
Cieszy
9
17%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
912
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group