Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5917
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pracownicy szpitala: w świątecznym „prezencie” płatny parking

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 grudnia 2013, 6:39
Aktualizacja: Sobota, 14 grudnia 2013, 7:45
Autor: Angela
Fot. Angela
Od stycznia 2014 roku przy jeleniogórskim szpitalu na ul. Ogińskiego pojawią się szlabany, za którymi parking będzie płatny zarówno dla pacjentów, jak i personelu szpitala. Pracownicy placówki są oburzeni. – Co będzie następne? – pytają. – Płatne toalety, szatnie, a może cło od wniesienia drugiego śniadania? Dyrektor szpitala tłumaczy, że pracownicy znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej będą z opłat zwolnieni, podobnie jak pacjenci, którzy zaparkują auto na kilka minut.

Pracownicy, którzy dowiedzieli się o planach dyrekcji wysłali do nas list w tej sprawie. - W każdym miejscu pracy na święta Bożego Narodzenia pracownicy otrzymują talony na zakupy w markecie czy paczki z życzeniami świątecznymi i podziękowaniami za przepracowany kolejny rok. Dyrekcja Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze postanowiła "zafundować" pracownikom dojeżdżającym do pracy (często wiele kilometrów) płatne parkingi od stycznia 2014 – piszą.

- Każdego miesiąca około 400 – 500 zmotoryzowanych pracowników będzie zmuszonych złożyć, każdorazowo wypełnione, zamówienie na karnet za parkowanie w "dogodnych" pakietach: 10 wjazdów za 10 zł (dla lubiących L4), 20 wjazdów za 20 zł (nie wiadomo dla kogo, bo w miesiącu jest ok. 21- 22 dni roboczych) oraz "dogodny pakiet bez ograniczeń" za 30 zł za miesiąc. Co będzie następne? Płatne toalety dla pracowników? Płatne szatnie? A może cło od wniesienia drugiego śniadania na teren szpitala zamiast zakupu w bufetach po cenie kawioru słodkiej bułki? Ciekawe też gdzie i za ile parkowały będą dyrektorskie (luksusowe) pojazdy?! – dodają.

Stanisław Woźniak, dyrektor jeleniogórskiego szpitala tłumaczy, że bezpłatne miejsca parkingowe nie jest „elementem socjalnym” i pracownicy będą musieli partycypować w kosztach odśnieżania i utrzymania przyszpitalnego parkingu.

- Jeśli parking ma być płatny dla użytkowników z zewnątrz, to wszyscy pracownicy muszą też podlegać jakieś formule abonamentowej – mówi dyrektor Stanisław Woźniak. – Nie jestem w stanie jeszcze odpowiedzieć, jak dokładnie będzie to wyglądało. Na ten temat będę rozmawiał ze związkami zawodowymi. Być może dla osób w szczególnie trudnej sytuacji finansowej, wprowadzimy zwolnienie z tych opłat. Taka osoba złoży do komisji socjalnej wniosek i na jego podstawie będzie parkowała bezpłatnie. Parkowanie samochodów pod szpitalem nie jest obowiązkowe. Jeśli ktoś chce, może parkować gdzie indziej. Nasze stawki będą jednak nieporównywalnie niższe niż np. w miejskiej strefie parkowania. Poza tym szpital ma monitoring nadzorowany przez ochronę i po wprowadzeniu szlabanów bezpieczeństwo pojazdów znacznie się zwiększy. Dzisiaj parkingowi kończą pracę około godz. 18.00 i wszyscy, którzy parkują od tej godziny robią to na własne ryzyko – dodaje dyrektor szpitala.

Mimo że szlabany będą stały przy wjazdach do lecznicy, nie wszyscy zmotoryzowani zapłacą za parking. - Planujemy wprowadzić bezpłatne wjazdy dla klientów na około 10 – 15 minut po to, by mieszkańcy przywożący osoby chore mogły je spokojnie wysadzić i doprowadzić do specjalisty – wyjaśnia Stanisław Woźniak. – Płatny będzie natomiast dla nich postój poza tym kilkunastominutowych okresem. Musimy bowiem mieć pieniądze na utrzymanie tego parkingu. Za chwilę będzie zima, więc trzeba będzie odśnieżać. Wyznaczeni będą też pracownicy szpitala do pobierania opłat – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (71) Dodaj komentarz

~ 13-12-2013 7:09
moja babcia często ma wizyty u pseudo specjalistów i ciekawe kiedy będzie tak że się załatwi wizytę w 10 czy 15 min a renty ma 970 zł
~Anonim113 13-12-2013 7:15
Jeszcze trochę, a będziemy płacić za leczenie w tej placówce medycznej...
~palipies 13-12-2013 7:22
A może by tak dla wszystkich spespodatek w wysokości 10 pln od samego wejścia na teren tej oazy zdrowia i szczęśliwości. Zyski gwarantowane, koniec z zadłużeniami a wolne środki przeznaczyć na utworzenie filii Szpitala Specjalistycznego z Bolesławca z wygodnymi kanapami dla miejscowych reformatorów.
~ 13-12-2013 7:33
Za wrednej komuny, gdy ludzie pracy mieli "jaja" i nie byli przerobieni w niewolników, to taki dyrektor już by był pakowany do taczki. Dzisiaj niestety miernoty tchórzliwe, co wykorzystują taki małe bonza jak ten "zawód dyrektor" ze szpitala.
~kiko 13-12-2013 8:22
i tak za leczenie teraz płacisz za darmo masz tylko markujące czynności psedo medyczne. Ponadto to skandal żeby płacić za parking. To nie jest teatr ani aqpark.
~qqq 13-12-2013 8:50
jedziesz do hipermarketu parking masz za darmo. nawet w ścisłych centrach miast godzina parkingu w galerii jest za darmo, a tu szpital wybudowany za publiczne pieniądze opłacany publicznymi pieniędzmi żąda jeszcze haraczu za to że chory raczył przyjechać samochodem. a dyrekcja wciska jakiś kit o "kilkunastu" minutach za darmo. już widzę tych wnuczków popędzających schorowaną babcię żeby zdążyć przed opłatą. a odległości w szpitalu są duże... niecierpię tego kraju, w razie wojny pierwszy bym uciekał bo tu nie ma o co walczyć, a raczej nie warto.
~18 sqandal 13-12-2013 8:52
..... teraz to już < rekord absurdu > ten płatny parking i założenia ze tych co nie stać będą parkowały za darmo . Kto ma samochód to i stać Go na zapłacenie , jakie bedą kryteria tych < biednych > posiadaczy wypasionych bryk . No nie takie decyzje to rekord swiata ! WSTYD !
~ 13-12-2013 8:55
Pracownicy w trudnej sytuacji materialnej "Stac cie na auto a na parking juz nie"
~123x 13-12-2013 9:09
ale ściema parkingi nie będą strzeżone bo mamy na to odpowiedż od pana MK więc niech nie czarują nawet ludzie niepełnosprawni muszą płacić za parking to absurd
~PAWPAW 13-12-2013 9:11
ale się doczekaliśmy. to już nie jest Polska. ciężko to nazwać, ale robią wszystko by wyniszczyć ludzi! na każdym kroku robią problemy! TU SIĘ NIE DA ŻYĆ! WSTYD
~devilek 13-12-2013 9:13
NIE ROZUMIEM PROBLEMU ! Pracując w centrum miasta, płaciłem za parking przy ulicy, na którym gówniarze obrywali lusterka, babusie z reklamówkami rysowały drzwi, co jakiś czas jakiś miszcz kirownicy cofając obił błotnik czy zderzak ... Przecież szpital to nie prywatny folwark! Skoro bankowcy, pracownicy żabki, sprzedawcy, i cała reszta parkując w mieście płaci za parking, to dlaczego te 400-500 osób ma być uprzywilejowanych? Niech się uczą od społeczeństwa, auto za darmo można zostawić na noskowskiego, na elsnera, na Trzcińskiego, pod biedonką czy auldi, ... i kawałek piechotką dla rozgrzewki, może praca będzie szła sprawniej? A jak nie, to "parkuj i jedź" w końcu komunikacja miejska w naszym miasteczku jest przecież "na poziomie" i mając stałe godziny pracy nie trzeba mieć auta w pobliżu.
~blacha 13-12-2013 9:13
Zwolnic jednego czy dwoch menegerow i akurat bedzie kasa na odsniezanie, utrzymanie czystosci etc. Chyba ze wprowadzic oplaty od wysokosci pensji i stanowiska np. placa tylko pracownicy zarabiajacy min srednia krajowa a ponizej za darmo. Dyrektor 10% pensji jako udzial w poprawie bytu utrzymania parkingu i wizerunku szpitala.
~do BLACHA 13-12-2013 9:19
Lubię to!
~luis 13-12-2013 9:21
ale za to dzisiaj nasi herosi super bohaterowie solidaruchy którzy doprowadzili do takich sytuacji będą się dzisiaj odznaczać premiować
~ML 13-12-2013 9:31
PO prostu skandal Szukają sposobu na mniejsze zadłużenie Szpitala, ale to NFZ ponosi winę za coraz gorsze kontrakty i przerzuca koszty leczenia na ludzi. Co robi min. arłukowicz - robi za celebrytę. Mierny, bierny ale wierny A tu jest winna jaśnie oświecona i wszystkowiedząca PO i donek
~ 13-12-2013 9:33
rewelacja.... Najlepiej dowalić pacjentom.
~devilek 13-12-2013 9:41
Większość zdjęć kwalifikuje sie do przekazania policji w celu ukarania parkujacych w miejscach niedozwolonych ...
~....i.... 13-12-2013 9:44
i bardzo dobrze...chcieliscie prywatyzacji to macie...na biednych nie trafilo...stac cie na samochod, stac cie na utrzymanie...30 zlotych faktycznie kwota z kosmosu:)))ja pierdziu durne polaczki wiecej wkladacie czarnuszkom na tace, na ich odwiedziny, a nie macie 30 zlotych...zal mi was wszystkich, skonczyla sie komuna, nie ma nic za darmo!!!bardzo dobrze jak dla mnie pomysl trafiony!!!
~Dyrektor 13-12-2013 10:13
pakiet "bez ograniczeń" za 30 zł będzie najlepiej się sprzedawać. Pozdrawiam
~betiblu 13-12-2013 10:17
Jeżeli pacjent przyjeżdża codziennie na zabiegi rehabilitacyjne i za każdym razem musi płacić za parking, to te zabiegi przestają być bezpłatne, a jako takie ma zagwarantowane ustawą. Tak więc opłaty parkingowe dla pacjentów korzystających ze służby zdrowia w tym miejscu są BEZPRAWNE.
~bosy 13-12-2013 10:34
Trzy stówy do łapy i zapraszamy do złożenia CV w jeleniogórskim oddziale fabrycznym. U nas parking jest bezpłatny i monitorowany. Grudniowa promocja - można rozmawiać przy taśmie.
~marecki 13-12-2013 10:50
kolejny nieudolny drektor moze sam sie zwolni i rodzine to pomoze albo niech weznie łopate a nie kieruje szpitalem ...
~@9:13 13-12-2013 10:54
Wyobraź sobie, że darmowe parkingi przy marketach są przeznaczone dla ich własnych klientów / pracowników, a nie dla pacjentów / pracowników szpitala. Markety stać na normalną obsługę klientów, p. Woźniaka nie. Twój pomysł za chwilę spowoduje, że parkingi marketów staną się płatne, bo niby czemu mają obsługiwać szpital? Albo markety zażądają doli od szpitala, skoro mają obsługiwać szpital w zakresie parkowania. A od p. Woźniaka oczekuję spowodowania, że wizyta u lekarza, w gab. zabiegowym czy na oddz. diagnostyki faktycznie będzie trwała "kilkanaście minut", skoro na tyle zezwala zaparkować auto pacjentom ambulatoryjnym. Jak się mówi A, to trzeba powiedzieć i B, panie dyrektorze. Bo nikt z wyjątkiem p. dyrektora nie jest skłonny porzucić chorego członka rodziny na progu szpitala.
~ 13-12-2013 11:48
a ten tajemniczy MK to..... MIKOŁAJ KOPERNIK?! :)
~ 13-12-2013 12:13
odnośnie "biednych posiadaczy pojazdów, których jak stać na samochód to i stać na parking.."- darujcie sobie durne przytyki!!!! Wyobraźcie sobie, ze samochód (uważany za wyżej wpisujących durne komentarze) to nie zawsze jest "luksus". Dla mnie moje auto z 1990r. to jedyny środek transportu- bez niego nie mam możliwości dojechać 30 km do pracy na czas!!! Moje auto (czyli odwołując sie do komentarzy-mój "luksus") jest warte 800 zł!!!!. Dojechać komunikacją nie mam możliwości (bo po prostu jej nie ma) wiec z pensji na benzynę odchodzi jeszcze 400 zł, a do tego jeszcze parking.... Więc nie stać mnie ani na parking ani nawet na auto!! Ale bez tego nie stać mnie bedzie nawet na chleb!!! Dziękuję za prezent na święta!!!! Dzieciom powiem, że pod choinke dostaną karnet na wjazd do szpitala.. :( :
~Blądimać 13-12-2013 12:17
Zbadajcie, kto włada (czyt. wyrywa kasę) tym parkingiem po wypowiedzeniu umowy Simetowi.
~Wies 13-12-2013 12:20
Nasi poprzednicy[rodzice] walczyli o wolnosc i demokracje,wiec ja mamy,to o co chodzi?
rymcycymcy 13-12-2013 12:21
Moje auto też jest dla mnie narzędziem ...jak łopata dla kopacza ! :) Czy ktoś powie może, że łopata to luksus ? ...no nie powie ! A zatem proszę nie mówić, że mój lexus, to luxus ...chociaż niezorientowanym może się kojarzyć ! :)
~klinkier 13-12-2013 12:47
Bardzo dobrze popieram ale kwoty są zdecydowanie za małe. Na samochód stać a na parking już nie????? A związki co tu dadzą? Po co?? Działaczom do żłobu obroku trza nasypać? Panie dyrektorze popieram dwoma łapami, ten węzeł dotąd będzie gordyjski dokąd będzie darmowy!!!! Koniec, porządki czas zacząć, a biedni pracownicy szpitala nie jeżdżą samochodem bo ich na niego nie stać!!!
~xz 13-12-2013 13:35
Pan Wożniak i Jastrzębski z Wodnika to ekonomiczni blizniacy. Identyczni .Jakim prawem rozporządzają tym co nie ich?. Jeden wodą drugi parkingiem i zdzierają z nas? .Teren należy do państwa a więc do nas wszystkich a my przecież płacimy podatki na utrzymanie.Dlaczego na zachodzie mozna parkować na wszystkich ulicach za darmo? Nie kto inny jak my płacimy podatek drogowy w kazdym litrze benzyny(dużo) własnie m/n na odsnieżanie Co mi tu Wożniak będzie wciskać że musi odśnieżać a to kosztuje. Jakim prawem pobiera się opłaty .Ci żałośnicy co mówią "stać was na samochód...-powiem wprost niedorozw.głupcy. Czym dojechac do pracy bezrozumne istoty? To nie komuna że z podatków nawet woda była za darmo a z ZGM dostawało sie kuchenki szyby linoleum itd.Samoch kupuje sie za kilkaset zl,
~ 13-12-2013 13:39
Jak to pracujacy-i w trudnej sytuacji finansowej? P. dyrektorze to ile zarabiaja pracujac? a ile pan ma w stosunku do nich na reke? Co na to wlodarze miasta majacy za nic tyle co pan? Gdzie wartosc pracy panskich ludzi? moze zasilek w POPie jest wyzszy lub wspomozenie moczymordow miejskich - ci maja za f...r kase i wszelka patologia. DROGI PERSONELU SZPITALA, PRZETRZYJCIE OCZY I SPOJRZCIE W KOLO JAK STOLKOWI WAS I INNYCH BZYKAJA NA KASE. MAJA GRABIE DO SIEBIE A RESZTA ZA GLODOWA PENSYJKE. Jak dlugo ten stan rzeczy bedzie trwal. Jestesmy w unii ale zarobki sowieckie. KIEDY PEKNIE TEN WRZOD NIEROWNOSCI SPOLECZNEJ?
~rupi 13-12-2013 14:38
Panie szanowny dyrektorze WC, nie wiem jak to możliwe, że "nie wie Pan jak to jeszcze będzie wyglądało" ale już wydaje Pan rozporządzenie i cennik karnetów? Wstyd takie kpiny urządzać z pracowników i wierutne kłamstwo! Współczucie dla pracowników WC za takich kierowników! Na szczęście są jeszcze miejsca pracy gdzie być może nie zarabia się majątku, lecz parking darmowy a i na święta wałówka...
~ 13-12-2013 14:49
Bardzo dobrze, na wyborach byli glosowali,to teraz,witamy reszte naszych obywateli na zielonej wyspie.TO dopiero poczatek,nastepna bedzie zielona trawa.HAJ
~ 13-12-2013 14:52
Mam nadzieje, ze to was czegos nauczy.
~Wies 13-12-2013 15:04
"Zarobki sowieckie",ale w Rosji emerytura jest od 60 tego roku zycia
~2 zł nie maj 13-12-2013 15:58
2 zł dla pacjenta czy odwiedzających to nie majątek: w końcu nie jeździ się tam codziennie, można odżałować. Dla pracowników ORAZ osób przyjeżdżających codziennie mogłyby być jakieś groszowe karnety- ryczałty. MIESIĘCZNY koszt 20 zł można odżałować, to tyle co paczka papierosw czy 40 km wyjazd. Lepiej zaoszczędzić nie wjeżdżając do miasta po zakupy i w błahych sprawach, polecam wielkopowierzchniowe sklepy na Zabobrzu z wygodnymi parkingami, filiami banków i telefonii, aptekami. Żegnaj, centrum!
~Gość 13-12-2013 16:01
No i nastepny ktory okrada spoleczenstwo ,parkingi platne to jest nie do pomyslenia w swiecie ,ale tu w Polsce to norma ,doja nas podatnikow z kazdej strony jak tylko sie da i ile sie da ,leki kupoj do szpitala bo szpital pieniedzy nie ma strzykawki kupoj bo brak i co jeszcze pytam?
~hm 13-12-2013 16:05
Przyjechałam do poradni w szpitalu "Latawiec" w Świdnicy, wyznaczono mi godzinę, czekania 10 minut, uprzejmość, kultura, parking bezpłatny......no cóż.....
~luckiczłek 13-12-2013 16:08
no no no lekarze sobie abonamenty wykupią bo ich stać, a pielęgniarki i reszta personelu będzie do dyrekcji pisać podania o zwolnienie z opłaty. Czyli chodzi o ściągnięcie kasy z lekarzy chyba......
~christin 13-12-2013 16:09
To nie do pomyslenia,u nas mamy olbrzymi kompleks szpitalny i olbrzymi parking za darmo,dyrekror szuka pieniedzy bo szpital ma olbrzymie dlugi ( BRAK DOBREGO GOSPODARZA )
~ 13-12-2013 16:14
no i piesi tez korzystają z odśnieżonych chodników, jeszcze śmiecą, nanoszą błota, plują, palą... i maja nie partycypować w kosztach utrzymania skwerów, chodników i parkingów??? A dlaczego tylko zmotoryzowani mają płacić??? a gdzie konstytucja... Lepiej by było zwolnic tych co tam pilnują, odśnieżają i kasują i parking by nie przynosił żadnych kosztów i każdy za darmochę by mógł tam parkować - tak jak było kiedyś
~Antoni 13-12-2013 16:15
To ul. Elsnera będzie już całkowicie zapchana.
~162247 13-12-2013 16:48
Panowie Radni Pokój..... Łużniak kiedy wywalicie!!!! tą ekipę ...
~LEKARZ 13-12-2013 17:36
Nie narzekajcie koledzy z Prowincji dalekiej. Przy Szpitalu Uniwersyteckim we Wrocławiu stawka wynosi 3zł za godzinę i nie ma mowy o żadnych karnetach/abonamentach, które są dedykowane 2% pracowników szpitala. Takie warunki i takie stawki to nagroda i wyróżnienie na nowy rok.
~[.....] 13-12-2013 17:44
Wielkie gwizdy Panie Dyrektorze, pracownicy powinni wywiezć pana na taczce i postawić na płatnym parkingu przed szpitalem w celu dokonania zakupu biletu parkingowego...ktoś musi być zawsze pierwszy...
~marek 11 13-12-2013 17:45
pytanie do marszałka L...czy to prawda ze jedna z wielu dyrektorek zatrudnila/albo zrobil to dyrektor gł/ ostanio swojego męża..w ramach oszczednosci
~SOBIESZ 13-12-2013 17:54
NIE JEDŹMY DO SZPITALA WZYWAJMY KARETKI
~dalej dalej 13-12-2013 18:16
Idź dalej w śmiałych pomysłach dzielny Dyrektorze! Konieczne są opłaty od każdego wchodzącego na teren szpitala- jak to, grzeje się, brudzi podłogi i korzysta z toalety na WASZ KOSZT?! A po pracownikach to aniołki wynoszą? Brudzą, ręce myją, kawy parzą- a szpital płaci za energię, wodę, ścieki! TUTAJ SĄ OSZCZĘDNOŚCI PANIE DYREKTORZE, pod koniec roku zostanie na tłuste premie dla zarządu.
~Pracownik 13-12-2013 18:32
Mam rozwiązanie: - pierwsza godzina gratis - pacjenci - pracownicy 1 zł dziennie lub karnet miesieczny 15 zł. - miejsca uprzywilejowane tylko dla niepełnosprawnych może jek dyrekcja nie bedzie miała gdzie zaparkować to coś zrozumie....
~krzyk 13-12-2013 18:41
d...lizm sięga zenitu ....
~pracownik WC 13-12-2013 18:54
Na parkingu z roku na rok przybywa miejsc z literą "D". Kiedy prowadził Simet: pracownicy za darmo, pacjenci i rodziny 2 złote przy wyjeździe bez limitu godzin. Pod szpital spokojnie można było podjechać z chorym, bez pośpiechu, bez opłat. Proszę Simet o powrót.
~ 13-12-2013 19:12
ABY ZYLO SIE LEPIEJ.
~ 13-12-2013 19:14
MY sie na tym znamy,my umiemy .MAMY PELNE SZUFLADY.
~ 13-12-2013 19:20
No panowie RODACY to jest kolejna lekcja.Oczka powoli powoli sie otwieraja i widac jak na dloni. KROL JEST NAGI.
~ 13-12-2013 19:24
Zaraz bedziecie miec prywatne szpitale.Wtedy dopiro zacznie sie jazda bez trzymanki,szalom
~luki1978 13-12-2013 19:44
Czyli wygląda na to, że np. pacjent, który przyjedzie własnym samochodem na leczenie do szpitala- np. nie może inaczej dotrzeć lub jest bardzo chory, spędzając w łóżku szpitalnym dajmy na to przysłowiowe 14 dni, po wypisaniu ze szpitala będzie zmuszony uiścić jakieś 672zł należności za parking?! A może będą też karnety dla pacjentów lub możliwość odpracowania na łopacie do odśnieżania- tak w ramach rehabilitacji poszpitalnej?! Ciekawe dokąd sięgnie ostateczna granica absurdu w naszym kraju, jak na razie poprzeczka jest co chwilę podnoszona. A swoją drogą pan dyrektor szpitala to niezły kapitalista- wyciągnę kasę od pacjentów i pracowników i na świąteczną wyprawkę dyrektorską już będzie ha...
~darek 3432 13-12-2013 19:46
przyjdzie PIS zrobi porządek obiecali mi to.......
~Tomany 13-12-2013 20:39
Wy ....... ..... jaki płatny !!!??? Czemu żyjemy w takim kraju, nie dosyć że nam ktoś bliski umiera na onkologii to jeszcze CHIENY nam skaczą po plecach i biorą opłaty za parking !!Dla mnie to jest nie do pomyślenia tak samo jak z zas...ymi telewizorkami na złotówki !!
~hm.... 13-12-2013 20:48
Jestem za parkingiem płatnym w tej sprawie zdecydowanie! Czy trzy dychy miesięcznie dla pracownika "szpitala" to dużo?! Przecież pracownicy "tegoż" nie są babciami z rencinami w wysokości 700 złotych poskich! Mogą zapłacić i basta!
~ 13-12-2013 20:50
Czyli od stycznia parking przy ul. Elsnera będzie dla mieszkańców nieosiągalny, tak samo jak parking przy Biedronce dla klientów. Już teraz wiele osób, które nie chcą płacić za parking przy szpitalu - parkuje samochody przy Elsnera.
~znawca 13-12-2013 21:11
Polska to chory kraj. Będzie już tylko coraz gorzej.
~Jel... 13-12-2013 21:56
a przy pierdlu na Grottgera parkują na chodniku a ja nie babusia i wcale nie uważam kiedy mijam autka na chodniku mam w d...e czy zarysuję mam bezpiecznie przejść-to parkujący niech uważją
~Luki 13-12-2013 22:16
Następny chory pomysł dwóch ociężałych umysłowo pań.
~ 14-12-2013 8:04
Widzicie kochani rodacy,jak nas OSZUSCI OSZUKALI.POra na zaplate
~ 14-12-2013 8:08
Teraz jakis cwierc i..... powinien napisac,ze to wina PiS bo oni obnizali POdatki
~ 14-12-2013 8:10
I chcieli SPRAWIEDLIWEGO Panstwa
~ 14-12-2013 8:12
Teraz chca wprowadzic kolejny podatek.KATASTRALNY.
~ 14-12-2013 8:15
I wyprowadzali w kajdanach skorumpowanych,i biednych lekarzy.
~kalima 17-12-2013 15:51
powinien być płatny dla lekarzyków których miety i beje stoją pod sorem ich zapewne stac na pakiet parkingowy za 30zł:)
~gościa 16-01-2014 14:56
Jak podstępnie udało się ustalić , Pan ... wydawał dwa rodzaje kart wjazdowych dla pracowników - dla hołoty - płatne , dla tzw.VIP (Dyrekcja i jej przydupasy)bezpłatne ! I co wy na to?
~BogdanP 12-04-2014 15:59
Szlaban to przede wszystkim jednoznaczny symbol, przynajmniej dla takich jak ja co płacili całe życie zawodowe składki na ZUS, całkowicie niedopuszczalny. Załączam link - tu szpital ma całkiem niewykorzystane tereny. Zrobiłyby matoły tam (obok wjazdu do kotłowni) i doszłoby kilkaset miejsc postojowych przy szpitalu (a już nie na ulicach Zabobrza). Stawałoby się tam na własne ryzyko za darmo a nie 1,5 zł czy 2 zł. To tutaj: http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/default.aspx?crs=EPSG%3A2180&bbox=272487.8588927465,343276.06674382783,273326.1401427465,343847.16049382783&variant=ORTO

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group