Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10825
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pracownicy szpitala: w świątecznym „prezencie” płatny parking

Piątek, 13 grudnia 2013, 6:39
Aktualizacja: Sobota, 14 grudnia 2013, 7:45
Autor: Angela
Jelenia Góra: Pracownicy szpitala: w świątecznym „prezencie” płatny parking
Fot. Angela
Od stycznia 2014 roku przy jeleniogórskim szpitalu na ul. Ogińskiego pojawią się szlabany, za którymi parking będzie płatny zarówno dla pacjentów, jak i personelu szpitala. Pracownicy placówki są oburzeni. – Co będzie następne? – pytają. – Płatne toalety, szatnie, a może cło od wniesienia drugiego śniadania? Dyrektor szpitala tłumaczy, że pracownicy znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej będą z opłat zwolnieni, podobnie jak pacjenci, którzy zaparkują auto na kilka minut.

Pracownicy, którzy dowiedzieli się o planach dyrekcji wysłali do nas list w tej sprawie. - W każdym miejscu pracy na święta Bożego Narodzenia pracownicy otrzymują talony na zakupy w markecie czy paczki z życzeniami świątecznymi i podziękowaniami za przepracowany kolejny rok. Dyrekcja Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze postanowiła "zafundować" pracownikom dojeżdżającym do pracy (często wiele kilometrów) płatne parkingi od stycznia 2014 – piszą.

- Każdego miesiąca około 400 – 500 zmotoryzowanych pracowników będzie zmuszonych złożyć, każdorazowo wypełnione, zamówienie na karnet za parkowanie w "dogodnych" pakietach: 10 wjazdów za 10 zł (dla lubiących L4), 20 wjazdów za 20 zł (nie wiadomo dla kogo, bo w miesiącu jest ok. 21- 22 dni roboczych) oraz "dogodny pakiet bez ograniczeń" za 30 zł za miesiąc. Co będzie następne? Płatne toalety dla pracowników? Płatne szatnie? A może cło od wniesienia drugiego śniadania na teren szpitala zamiast zakupu w bufetach po cenie kawioru słodkiej bułki? Ciekawe też gdzie i za ile parkowały będą dyrektorskie (luksusowe) pojazdy?! – dodają.

Stanisław Woźniak, dyrektor jeleniogórskiego szpitala tłumaczy, że bezpłatne miejsca parkingowe nie jest „elementem socjalnym” i pracownicy będą musieli partycypować w kosztach odśnieżania i utrzymania przyszpitalnego parkingu.

- Jeśli parking ma być płatny dla użytkowników z zewnątrz, to wszyscy pracownicy muszą też podlegać jakieś formule abonamentowej – mówi dyrektor Stanisław Woźniak. – Nie jestem w stanie jeszcze odpowiedzieć, jak dokładnie będzie to wyglądało. Na ten temat będę rozmawiał ze związkami zawodowymi. Być może dla osób w szczególnie trudnej sytuacji finansowej, wprowadzimy zwolnienie z tych opłat. Taka osoba złoży do komisji socjalnej wniosek i na jego podstawie będzie parkowała bezpłatnie. Parkowanie samochodów pod szpitalem nie jest obowiązkowe. Jeśli ktoś chce, może parkować gdzie indziej. Nasze stawki będą jednak nieporównywalnie niższe niż np. w miejskiej strefie parkowania. Poza tym szpital ma monitoring nadzorowany przez ochronę i po wprowadzeniu szlabanów bezpieczeństwo pojazdów znacznie się zwiększy. Dzisiaj parkingowi kończą pracę około godz. 18.00 i wszyscy, którzy parkują od tej godziny robią to na własne ryzyko – dodaje dyrektor szpitala.

Mimo że szlabany będą stały przy wjazdach do lecznicy, nie wszyscy zmotoryzowani zapłacą za parking. - Planujemy wprowadzić bezpłatne wjazdy dla klientów na około 10 – 15 minut po to, by mieszkańcy przywożący osoby chore mogły je spokojnie wysadzić i doprowadzić do specjalisty – wyjaśnia Stanisław Woźniak. – Płatny będzie natomiast dla nich postój poza tym kilkunastominutowych okresem. Musimy bowiem mieć pieniądze na utrzymanie tego parkingu. Za chwilę będzie zima, więc trzeba będzie odśnieżać. Wyznaczeni będą też pracownicy szpitala do pobierania opłat – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (71)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
28
Tak
11%
Nie
89%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
 
112
Aż 43 zatrzymanych!
 
Aktualności
Strażacy dostali pieniądze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group