Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 8060
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pracownicy oświaty wybrali przewodniczącego ZNP

Niedziela, 18 maja 2014, 8:21
Aktualizacja: 8:24
Autor: Angela
Jelenia Góra: Pracownicy oświaty wybrali przewodniczącego ZNP
Fot. Angela
Przez najbliższe cztery lata, „nowym – starym” przewodniczącym zarządu oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Jeleniej Górze będzie Marian Hübner, który w ostatnich daniach został ponownie wybrany na tę funkcję. Jakie stawia sobie cele i priorytety w tej kadencji?

Marian Hübner został wybrany na prezesa podczas konferencji sprawozdawczo – wyborczej w środę (14.05). Uczestniczyło w niej 72. delegatów. Dotychczasowy przewodniczący nie miał konkurentów, otrzymał mianowanie na kolejne cztery lata niemal jednogłośnie.

- Nasze zadania pozostają niezmienne: obrona nauczycieli i pracowników oświaty – mówi Marian Hübner. – Będziemy starali się, aby w mieście zauważano również pracowników niebędących nauczycielami, bo obecnie wszystko jest nie tak, jak powinno być. Obecnie sądzimy się o dodatek motywacyjny. Swoim zarządzeniem prezydent zabrał nam bowiem z pięcioprocentowego dodatku motywacyjnego aż 2,5 procent. Byliśmy w tej sprawie w sądzie administracyjnym i czekamy na wynik. Chcemy, by w nowym budżecie wrócono do tej stawki pięcioprocentowej. W szkołach brakuje również pieniędzy na sprzątaczki pracujące w sytuacji, kiedy stałe osoby np. zachorują. W tym nowym budżecie chcemy zadbać również o premie dla pracowników niebędących nauczycielami oraz o to by stażowe wyszło poza wynagrodzenie brutto – dodaje przewodniczący.

Na wiceprezesa wybrano Krzysztofa Małczyńskiego, pedagoga ze szkoły Podstawowej nr 10. Na sekretarza - Danutę Konarską z Poradni Pedagogicznej, która jest jedyną nową twarzą tego zarządu. Ustanowiono również nowe władze sekcji emerytów i rencistów: przewodniczącą została Jarosława Martusewicz oraz Pracowników Administracji i Obsługi, którą jako prezes poprowadzi: Sylwia Gac-Sufleta, sekretarz generalny z „Ekonoma”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
249
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group