Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 4383
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pracowity weekend dla strażaków

Wtorek, 2 stycznia 2018, 13:47
Autor: WAC
Spokojny, ale pracowity był sylwestrowo – noworoczny weekend dla jeleniogórskich strażaków. W okresie 30 grudnia – 1 stycznia wzywani byli 16 razy, w tym sześć razy do pożarów. Co ważne żaden z nich nie był związany z używaniem fajerwerków i materiałów pirotechnicznych.

Najpoważniejszym zdarzeniem był pożar w budynku wielorodzinnym w Kowarach przy ul. Waryńskiego. Ogień wybuchł 1 stycznia około południa w jednym z mieszkań. Siedem osób przebywających wtedy w obiekcie zdołało opuścić go jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych. W akcji gaśniczej brało udział pięć zastępów strażackich, liczących w sumie 19 ratowników. Straż pożarną wezwano też do pożaru starych mebli i innych odpadów przy ul. Groszowej w Jeleniej Górze. Ponadto cztery razy paliły się kontenery na śmieci.

Pozostałe wyjazdy strażaków na przełomie 2017/2018 roku były związane z usuwaniem przewróconych drzew, usuwaniem rozlanej substancji ropopochodnej, zabezpieczeniem dachu budynku, który kilka dni wcześniej palił się w Jeżowie Sudeckim oraz pomiarami stężenia tlenku węgla. Dwukrotnie udzielano też pomocy pogotowiu ratunkowemu w dostaniu się do zamkniętych mieszkań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group