Piątek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 12349
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pożyczka dla JTBS – prezydenta poniosło?

Czwartek, 11 maja 2017, 8:18
Aktualizacja: Piątek, 12 maja 2017, 8:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pożyczka dla JTBS – prezydenta poniosło?
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas wczorajszej (10.05) konferencji prasowej ws. imprez kulturalnych w Jeleniej Górze dziennikarze zapytali prezydenta również o inne tematy. Jednym z nich była pożyczka w wysokości 100 tysięcy złotych dla Jeleniogórskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Gdy dziennikarze zapytali czy kłopoty miejskiej spółki mogą świadczyć o złym zarządzaniu, spotkali się z kuriozalną odpowiedzią.

Prezydent Jeleniej Góry zarządzeniem z 5 kwietnia 2017 r. przyznał JTBS krótkoterminową pożyczkę nieoprocentowaną w wysokości 100 tysięcy złotych. - TBS jest instytucją, która „żyje” z wynajmowania mieszkań, a ilość tych mieszkań mamy dość ograniczoną. W związku z tym udzieliliśmy im pożyczki do końca roku, co jest praktyką oczywistą w funkcjonowaniu instytucji miejskich – powiedział prezydent Marcin Zawiła przyznając, że są to środki na działalność bieżącą spółki.

- TBS ma stosunkowo małą ilość lokatorów, w związku z tym wpływy nie są zbyt duże i jest przejściowy problem – tłumaczył prezydent. Na pytanie czy może spółka jest źle zarządzana i mogą być potrzebne ruchy personalne w związku z tym, prezydent odpowiedział kuriozalnie – lub nie zrozumiał pytania. - Panie redaktorze, ja myślę, ze już niedługo przejmiecie państwo możliwość kierowania miastem i będziecie podejmowali ruchy personalne. Tak w domu, jak i w redakcjach są miesiące lepsze i gorsze. Jak przychodzi miesiąc gorszy, czasami pożyczamy pieniądze – odpowiedział Marcin Zawiła, nie chcąc komentować czy przewiduje kolejne pożyczki dla JTBS.

Co ciekawe, w uchwalonym w grudniu 2016 r. budżecie miasta na rok obecny zakładana pula na takie pożyczki wynosiła 200 tysięcy złotych, ale już jest wniosek do zmiany w budżecie, który ma być procedowany na najbliższej sesji, zakładający kwotę 1,4 mln zł na pożyczki. Czy to zapowiedź kolejnych wniosków ze strony miejskich spółek o wsparcie z budżetu samorządu? Z pewnością temat będzie rozwinięty podczas sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry zaplanowanej na wtorek (16.05).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (64)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
246
Tak
84%
Nie
9%
To zależy od pogody
8%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – przygotowania
 
112
Awaria na drodze
 
Aktualności
Posłuchają godów jeleni
 
Aktualności
Radni główkują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group