Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 7316
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Pozostały wspomnienia

Niedziela, 5 września 2021, 7:25
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Pozostały wspomnienia
Fot. użyczone
Mnóstwo ciekawych wrażeń i wspomnień z tegorocznych wakacji mają dzieci ze świetlicy wiejskiej “Rudawy” w Janowicach Wielkich

Pierwsze lipcowe tygodnie wakacyjnych przygód młodych mieszkańców gminy Janowice Wielkie już opisywaliśmy. Również w sierpniu opiekunka świetlicy Krystyna Pisarska zorganizowała dla nich wiele atrakcji. Dzięki współpracy z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych dzieci uczestniczyły w wycieczkach do Perły Zachodu i Wieży Rycerskiej w Siedlęcinie, brały też udział w warsztatach stacjonarnych w siedzibie DZPK w Sobieszowie. W połowie miesiąca świetlicowa ekipa była na pięciodniowym wyjeździe w Ośrodku Edukacji Ekologicznej “Salamandra” w Myśliborzu, gdzie codziennie odbywały się warsztaty: ekologiczne, rękodzielnicze i przyrodnicze. Przez cały sierpień odbywały się także warsztaty w świetlicy oraz w terenie w ramach projektu “Naturalnie, w harmonii z naturą”. Był też czas na relaks, m.in. podczas wyprawy do Parku Trampolin, na imprezę “Park z Kulturą” zorganizowaną w Parku Norweskim przez Przystań Twórczą Cieplice, czy też w kinie na premierze filmu “Lassie wróć”. Dzieci uczestniczyły też w Festiwalu Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze.

Niezapomniane wspomnienia mają janowickie dzieci z wycieczki do Parku Przygody “Kulturinsel”, gdzie jeden dzień okazał się zdecydowanie za krótki na skorzystanie ze wszystkich atrakcji i wszyscy chcieliby tam wrócić a rok. Tradycyjnie pod koniec sierpnia dla świetlicowiczów został zorganizowany wyjazd na występ na barwny, roztańczony finał imprezy Brave Kids w Wałbrzychu. Dwa ostatnie dni wakacji dzieci spędziły w Karkonoszach, z noclegiem w Domu Śląskim. Było wieczorne wejście na Śnieżkę, a humorów nie zepsuł nawet powrót w ulewnym deszczu.

Z wakacyjnych propozycji świetlicy wiejskiej “Rudawy” skorzystało ponad 60 dzieci i młodzieży z wszystkich gminnych wsi – mówi opiekunka świetlicy Krystyna Pisarska. Odbyły się pięciodniowe półkolonie (survival w lipcu), pięciodniowy wyjazd do Myśliborza, dwie wycieczki dwudniowe (do Chatki Górzystów i w Karkonosze), realizowane były dwa projekty (finał “Piosenka jest dobra na wszystko” oraz 6 warsztatów “Naturalnie, w harmonii z naturą),  zorganizowanych zostało 11 jednodniowych wycieczek. Tak udane wakacje były możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy z rodzicami. Na każdej wycieczce ktoś z nich pełnił rolę drugiego opiekuna. Dzięki przedsiębiorczości i zaradności dzieci i rodziców, którzy m.in. upiekli kilkadziesiąt ciast i sprzedali je na kiermaszu na Giełdzie w Cieplicach, można było sfinansować sporą część kosztów wakacyjnych atrakcji.

Bardzo urozmaicony wakacyjny program zorganizowano dzięki wsparciu Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości, współpracy z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych, darowiźnie z firmy ”Skarbiec” czy dotacji z budżetu Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

25
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1051
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group