Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9100
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Poznaniak z polską heroiną

Czwartek, 21 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 21:46
Autor: Jelonka.com
Funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej i Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na bazie informacji operacyjnych zatrzymali do kontroli drogowej w Jeleniej Górze na ulicy Wrocławskiej około godziny 19.40 kierowcę taksówki marki Opel Astra na numerach poznańskich.

Pasażerami tego pojazdu było dwóch mieszkańców Poznania, tj. Jerzy Z. lat 53 i Wojciech Ł. lat 22. W toku podjętych czynności w samochodzie policjanci znaleźli 20 porcji polskiej heroiny oraz 2 litry bezwodnika kwasu octowego, który jest prekursorem do produkcji tego środka odurzającego. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonego bezwodnika kwasu octowego wynosi około 40.000 zł. Szacuje się, że można z niego wyprodukować około 200 tys. działek polskiej heroiny. Z przesłuchania świadków wynika, że właścicielem narkotyków oraz bezwodnika kwasu octowego jest Jerzy Z. Mężczyzna ten został umieszczony w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze do dalszych czynności prawnych. Z zebranych materiałów w tej sprawie wynika, że Jerzy Z. w przeszłości był już karany za produkcję narkotyków.

Sekcja Dochodzeniowo – Śledcza Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w celu zabezpieczenia prawidłowego toku prowadzonych czynności wystąpiła do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze o zastosowanie wobec sprawcy tego czynu środka zapobiegawczego. Prokurator zastosował wobec Jerzego Z. dozór policyjny i zobowiązał go do stawiennictwa dwa razy w tygodniu w Komisariacie Policji w Poznaniu, a za to przestępstwo grozi mu kara grzywny bądź pozbawienia wolności do lat 3. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
359
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group