Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 6349
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Poznają tajniki Word, Excel i PowerPoint. „Kursy są super”

Środa, 6 czerwca 2012, 8:12
Aktualizacja: 8:14
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Poznają tajniki Word, Excel i PowerPoint. „Kursy są super”
Fot. Petr
Tajniki Microsoft Office Word, Excel i PowerPoint poznają uczestnicy programu „Wspólne działanie–lepsze jutro” w ramach kursów komputerowych odbywających się w Prywatnym Centrum Kształcenia Kadr przy ul. Mickiewicza 10 w Jeleniej Górze. – Kursy są super. Dobra atmosfera, a przy tym można się dużo nauczyć – mówi pani Sylwia, jedna z uczestniczek.

Przypomnijmy, że program „Wspólne działanie – lepsze jutro” autorstwa MOPS oraz PCKK w Jeleniej Górze jest skierowany do mieszkańców naszego miasta z obszaru objętego Lokalnym Programem Rewitalizacji. Zainaugurowany pod koniec ubiegłego roku, projekt zaktywizował i włączył w nurt działań społecznych i zawodowych 100 osób (dzieci, młodzież oraz dorosłych), z których 20 uczestniczy obecnie w kursach komputerowych „Obsługa pakietu biurowego MS Office Word, Excel i PowerPoint” na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

– Podczas kursów beneficjenci programu uczą się obsługi programów MS Office Word, Excel i PowerPoint w wersji 2007. Na poziomie rozszerzonym zapoznają się m.in. z zaawansowanym formatowaniem tekstu, sposobami tworzenia spisów treści, przypisów, nagłówków, odwołań do stron itp. (Word); sortowaniem, filtrowaniem, prostymi funkcjami związanymi z finansami czy księgowością (Excel) oraz sposobami tworzenia prezentacji multimedialnych – mówi nam Maria Siegieńczuk, trener.

I dodaje: – Ideą kursów jest przede wszystkim „oswojenie z komputerem”. Zwrócenie uwagi tych, którzy dotąd nie mieli z nim do czynienia, że jest to urządzenie proste w obsłudze a przy tym znacznie ułatwiające życie. Cieszę się, bo pracując z beneficjentami programu „Wspólne działanie-lepsze jutro” mam do czynienia z ludźmi niezwykle ambitnymi i chętnymi do nauki.

Program „Wspólne działanie – lepsze jutro” jest współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Liderem projektu realizowanego wspólnie przez MOPS i PCKK jest Miasto Jelenia Góra. Więcej informacji na stronach internetowych: www.pckk.pl, wspolnedzialanie.mops.jelenia-gora.pl oraz w serwisie facebook.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group