Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6265
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pożary w Piechowicach – płonął Zakład Papierniczy i garaż

Środa, 10 października 2012, 11:25
Aktualizacja: 11:25
Autor: Angela
2,5 godz. trwała akcja gaszenia Zakładu Papierniczego w Piechowicach przy ul. Tysiąclecia, w którym ogień pojawił się wczoraj (09.10) o godz. 17.30. Zapaliła się maszyna do papieru. Przyczyną była najprawdopodobniej wada urządzenia. Godzinę później pożar wybuchł również w pustym garażu przy ul. Ogrodowej.

W zakładzie papierniczym ogień zauważył jeden z pracowników, który przeprowadził ewakuację ośmiu ludzi i próbował ugasić pożar. Maszyna była jednak obudowana i jego działania okazały się nieskuteczne. Zagrożenie usunęło 14 strażaków.

- Akcja była prowadzona w porozumieniu z pracownikami działu technologicznego. Nie było tam bowiem zagrożenia rozprzestrzenienia się ognia, a strażacy mogli uszkodzić inne maszyny – mówi Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy KM PSP w Jeleniej Górze.

O godz. 18.20 natomiast z nieustalonych przyczyn zapalił się drewniany dach pokryty papą murowanego garażu. Tu z ogniem walczyło 13 strażaków. Właściciel szacuje straty. Przyczyna pojawienia się ognia nie została jeszcze ustalona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group