Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8915
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Powstańców Śląskich – w październiku jak po stole

Poniedziałek, 6 września 2010, 8:30
Aktualizacja: 8:31
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Powstańców Śląskich – w październiku jak po stole
Fot. Angela
Trwa remont ulicy Powstańców Śląskich z budową łącznika do ulicy Waryńskiego, który rozpoczął się trzy tygodnie temu. Do niedawna droga była dziurawa, z resztkami chodników i kanalizacji oraz bez oświetlenia. Do zakończenia prac pozostało pięć tygodni.

Przetarg na to zadanie wygrało Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry. Obecnie wykonywane są prace dotyczące uzbrojenia terenu czyli kanalizacji deszczowej.

W ramach robót przebudowana zostanie istniejąca nawierzchnia jezdni wraz z jej wzmocnieniem na odcinku tysiąca sto metrów. Obecna jezdnia zostanie zerwana, położona zostanie podbudowa, a na niej 7444 m kw. nowej nawierzchni. Powstanie też nowy chodnik z kostki brukowej, krawężniki i trawniki z zasianą trawą. Przy tak wyremontowanej jezdni staną nowe znaki pionowe oraz 26 sztuk latarni. Zmodernizowane zostanie też istniejące oświetlenie. Przebudowany zostanie gazociąg, a droga zostanie połączona z ulicą Waryńskiego.

– Na odcinku od ulicy Ziemowita do ulicy Waryńskiego, na dziewiczym terenie po wyburzonych budynkach Jeleniogórskich Zakładów Optycznych, wykonany zostanie łącznik wraz z około 550 m nowej kanalizacji deszczowej, która da możliwość odwodnienia pasa drogowego. Przy ulicy Powstańców Śląskich pojawi się na 7500 m kw. nowej nawierzchni i 750 m chodników – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Koszt zadania po przetargu to 3 mln 200 tys. zł. Miasto na to zadanie wyda ponad 1,4 mln zł, dodatkowe 1,8 mln zł będzie pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego z Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta. Oddanie do użytku wyremontowanej ulicy zapowiedziano na połowę października.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group