Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7866
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Powrót wichury, strażacy mają pełne ręce roboty

Wtorek, 2 grudnia 2008, 16:40
Aktualizacja: 16:41
Autor: Angela
Znów mocno wieje. Przez mijającą dobę straż pożarna wyjeżdżała do kilkunastu połamanych drzew, które blokowały przejazd i nie rzadko stanowiły poważne zagrożenie dla życia mieszkańców. Na szczęście obyło się bez ofiar w ludziach.

Wiatr wyrwał z korzeniami sporej wielkości drzewo, które zawisło nad jezdnią przy ulicy Krasickiego. Po godzinie 13 strażacy walczyli z drzewem w Szklarskiej Porębie na ulicy Obrońców Pokoju.

Więcej szkód huragan narobił wczoraj. Strażacy wyjeżdżali m.in. do Karpacza, gdzie załamane drzewo spadło na jezdnię i blokowało przejazd oraz na ulicę Grochowiaka w Jeleniej Górze do wiszącego nad jezdnią konaru.

Nie zabrakło też wczorajszych interwencji w Szklarskiej Porębie, gdzie około godziny 12.00 na ulicy Jeleniogórskiej z jezdni usunięto jedno złamane drzewo, a godzinę później na ulicy Szklanej kolejne spadło na linie energetyczną ulicznego oświetlenia, zerwało je i zablokowało ruch.

– W ubiegłym roku wiatr łamał drzewa w miesiącach styczniu i lutym – mówi kap. Piotr Dubiel z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej Jeleniej Górze. – W tym roku usuwanie złamanych drzew rozpoczęło się znacznie szybciej, ale jak na razie skala tego zjawiska nie jest jeszcze tak duża. Prognozy pogody jak na razie nie przewidują kolejnych silnych podmuchów wiatru.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group