Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7719
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Powrót do domu” – wernisaż wystawy jutro

Czwartek, 31 stycznia 2019, 7:22
Aktualizacja: Piątek, 1 lutego 2019, 5:48
Autor: Muzeum Karkonoskie
Jelenia Góra: „Powrót do domu” – wernisaż wystawy jutro
Fot. Muzeum Karkonoskie
Wystawa „Schoolgirl. Back home” w Galerii na Górze –Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze to przedstawienie Aleksandry Kujawskiej jako uczennicy kształcącej się w niezwykłym unikatowym obszarze– sztuki szkła. Wernisaż odbędzie się 1 lutego o godz. 16.00.

Prezentacja prac, podobnie jak podczas przeglądu w Liceum Plastycznym czy na ASP, pokazuje kierunki eksploracji: wzornictwo, witraż, rzeźba, instalacja. Badanie istoty szkła. Fascynacja, która wciąga artystkę coraz bardziej. Nieustająca nauka i poznawanie nowych możliwości - szkła i swoich... Back home - bo ta wystawa -to jak powrót do domu. Do Muzeum Karkonoskiego, do którego chodziła jako uczennica na kółko szklarskie do niezwykłego twórcy kolekcji polskiego szkła Mieczysława Buczyńskiego. Ukończyła Państwowe Liceum Plastyczne w Cieplicach o profilu szkło artystyczne u artysty szkła Władysława Czyszczonia.

Zawsze kiedy jestem w Muzeum Karkonoskim, Jeleniej Górze, Cieplicach czuję, że jestem u siebie. Wracam tu z radością – mówi artystka.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group