Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7488
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Powiat zwraca dotację

Środa, 7 listopada 2018, 6:20
Aktualizacja: Czwartek, 8 listopada 2018, 7:11
Autor: WAC
Powiat: Powiat zwraca dotację
Fot. WAC
Zarząd Powiatu Jeleniogórskiego podjął decyzję o zwróceniu do Urzędu Wojewódzkiego dotacji ze środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, przeznaczonej na remont drogi powiatowej Janowice Wielkie – Radomierz.

Decyzja Zarządu Powiatu, podjęta po konsultacji z Gminą Janowice Wielkie, jest konsekwencją unieważnienia przetargu, który miał wyłonić wykonawcę prac.

Przypomnijmy. Na postępowanie ogłoszone przez powiat wpłynęła tylko jedna oferta. Jej wartość jo około 60 procent przekraczała kwotę na jaką wyceniono inwestycję w kosztorysie. Jako, że do końca roku pozostało niewiele czasu zdecydowano nie ogłaszać kolejnego przetargu.

Jak zapowiada wicestarosta Paweł Kwiatkowski, remont drogi ma duże szanse, aby zostać zrealizowany w przyszłym roku.

- Odbudowa trasy pomiędzy Radomierzem, a Janowicami Wielkimi zostanie wpisana na pierwszym miejscu na liście zadań, o dofinansowanie których z z puli na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, będzie się starał powiat w przyszłym roku. Przykład realizowanej w 2018 roku przebudowy drogi Mysłakowice – Miłków wskazuje, że kwota dotacji w 2019 r. może być wyższa niż tegoroczna. Pozwoliłoby to zrealizować inwestycje, w jednym roku w całości, bez dzielenia jej na etapy

Twoja reakcja na artykuł?

9
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
3%
Nudzi
5
8%
Smuci
13
21%
Złości
33
53%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group