Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7338
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Powiat z województwem ponownie w sądzie?

Piątek, 30 marca 2018, 8:46
Aktualizacja: Sobota, 31 marca 2018, 6:29
Autor: WAC
Region: Powiat z województwem ponownie w sądzie?
Fot. WAC
Zanosi się na dalszy ciąg sporu pomiędzy Starostwem Powiatowym w Jeleniej Górze, a Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu, a dotyczącym własności drogi dojazdowej do przełęczy Okraj. Powodem dla którego oba samorządy chcą się jej pozbyć są wysokie koszty utrzymania, związane z górskim położeniem traktu.

Przypomnijmy. W styczniu 2016 roku Sejmik Województwa przekazał uchwałą drogę dojazdową do przełęczy Okraj Starostwu Powiatowemu w Jeleniej Górze. "Obdarowany" powiat nie zgodził się z tą decyzją, która przy okazji została wydana z wadą administracyjną. Urzędnicy Starostwa podnieśli argument, że droga ta nie spełnia podstawowych kryteriów, aby uznać ja za powiatową. Jest typową "dojazdówką" do granicy państwa. Jako, że oba samorządy nie mogły dojść do porozumienia, rozstrzygniecie sporu na korzyść Starostwa Powiatowego nastąpiło 5 stycznia tego roku na drodze sądowej.

Po otrzymaniu wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego powiat wystąpił do województwa o zwrot kosztów, w wysokości około 130 tysięcy złotych poniesionych na utrzymanie drogi w okresie od bezprawnego przekazania. Jednak jak wynika z pisma, które wpłynęło w ostatnich dniach do Starostwa, „województwo” nie zamierza płacić, więc samorządy najprawdopodobniej ponownie spotkają się na sali sądowej.

Co ciekawe zanosi się, że już wkrótce Urząd Marszałkowski, ponownie podejmie próbę podrzucenia "gorącego ziemniaka" jakim jest droga na Okraj Starostwu Powiatowemu. Tym razem, jeśli zachowane zostaną wszystkie procedury, może być to próba skuteczna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group