Czytających: 11360

Jelenia Góra: Powalczyły z MKS–em Polkowice

Piątek, 16 października 2020, 22:21
Aktualizacja: 22:22
W 2. kolejce rozgrywek II ligi kobiet Wichoś Jelenia Góra podejmował MKS Polkowice. Oba zespoły na inaugurację wygrały swoje mecze, a w bezpośrednim starciu emocji nie brakowało. Było to ostatnie spotkanie przed rządowym zakazem grania przy udziale publiczności, więc kibice chętnie przyszli na mecz do sali Szkoły Podstawowej Nr 11.

W pierwszej kolejce MKS Polkowice wygrał u siebie z MKS MOS Wrocław 78:62, a Wichoś w wyjazdowym spotkaniu w Brzegu rozprawił się z miejscową Stalą 57:45. Pierwsza połowa spotkania pomiędzy jeleniogórzankami a polkowiczankami była wyrównana, z nieznaczną przewagą przyjezdnych (28:34). Na początku trzeciej kwarty podopieczne Tomasza Pawlikowskiego podjęły walkę i prowadziły już 35:34, jednak kolejne minuty należały do ekipy Michała Grzesika. Pod koniec spotkania było już 56:74, a ostatecznie zakończyło się wynikiem 59:74.

KS Wichoś Jelenia Góra - MKS Polkowice 59:74 (16:16, 12:18, 18:25, 13:15)

Wichoś: Feja 15, Ranecka 9, Wałęska 7, Grabowska 7, Rybkiewicz 6, Karaś 6, Podroużek 3, Prokop 3, Małenda 3, Białas.
MKS: Jeziorna 23, Kuriata 11, Stępień 10, Tomaszewicz 9, Latos 8, Łukasik 8, Iwaniak 5, Kokoszka, Świderska, Guścin, Ozga, Koptyńska.
Sędziowali: Piotr Nowiński, Jakub Wróblewski.