• Środa, 16 października 2019
  • Godz. 9:41
  • Imieniny: Ambrożego, Gerarda, Gawła
  • Czytających: 6182
  • Zalogowanych: 16
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Powalczy o prawa dla cyklistów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 19 listopada 2007, 8:39
Aktualizacja: 8:40
Autor: carioca
Fot. Jelonka.com
Bojownik o ścieżki rowerowe Zbigniew Leszek na czele Izersko–Karkonoskiego Towarzystwa Kolarskiego. Wciąż zapowiada walkę o trakty dla cichych jednośladów.

To wynik głosowania podczas walnego zgromadzenia, które odbyło się w sobotę w Dworze Czarne. Wiceprezesem został Leszek Kaniecki, a członkiem zarządu – Jerzy Przybysz .

Towarzystwo istnieje od 2003 roku, a Zbigniew Leszek jak lew walczy o poprawę sytuacji drogowej dla cyklistów w Jeleniej Górze. Ostatnio mocno oprotestował kontrowersyjny remont ulicy Lubańskiej. Wiosną zainicjował akcję zbierania podpisów pod apelem do władz miasta o zauważenie kłopotów, na jakie napotykają rowerzyści.

W stolicy Karkonoszy wciąż nie ma wygodnej sieci miejskich traktów rowerowych, a cykliści jeżdżą chodnikami lub wiele ryzykując – włączają się w intensywny ruch uliczny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~BRAWO ZBYSZEK 19-11-2007 11:21
Zbyszek Leszek, w przeciwieństwie do większości "komentatorów" JELONKI zamiast kłapać dziobem bez sensu zabrał się za robotę.
~Biker 19-11-2007 11:57
Mamy bajeczne szlaki rowerowe ale zeby do nich bezpiecznie dojechac brakuje wlasnie rozsadnie zaplanowanych i wykonanych sciezek rowerowych w naszym miesci. Mam nadzieje ze wladze miasta zamiast mowic ze sa przychylne tekiej polityce wreszcie cos zrobia w tym kierunku i nie beda sie tlumaczyc ze sciezki rowerowe nie zostaly zawarte w projekcie modernizacji nawierzchni ulic Jeleniej Gory.
~EBE 19-11-2007 12:27
Brawo dla Pana Zbigniewa Leszka ! Ale sam Pan Leszek niewiele zdziała ! Myślę, że jeleniogórskie media w tym Jelonka są w stanie wiele pomóc. A więc Droga Redakcjo ! Do boju ! Bez wątpienia warto wesprzeć tą inicjatywę i naszej śpiącej władzy dać pole do popisu. Ze wszech miar wszystkim nam mieszkańcom tych pięknych stron się to opłaci Pozdrawiam: EBE
~ed 19-11-2007 13:59
tak sie zastanawiam czytając te artykuły o rakownicy, o ścieżkach rowerowych... minął rok czyli 1/4 kadencji, co ta władza zrobiła przez ten czas dla ludzi (o podwyżkach czynszów i cen wody nie mówię), jaką decyzję strategiczną podjęto, jaką inwestycję zwiększającą jakosć życia rozpoczęto (nie mówię tu o remontach dróg, które nie dość że spartolone to jeszcze dokonywane na podrzędnych drogach a nie na głównych traktach). Kurcze no nic mi nie przychodzi do głowy, może ktoś podpowie... A może władza stosuje starą zasadę postępowania politycznego, czyli niepopularne decyzje na początku kadencji, bo potem ludzie zapomną, a jak coś pozytywnego to na koniec kadencji jako kiełbasę wyborcząi, jak sie zdąży przed wyborami.
~exxon 19-11-2007 15:51
jak mam jechać na rowerze z zabobrza do centrum to mi sie odechciewa,a to dlatego że musze jechać po ulicy lub po chodnikach i krawężnikach
~Zbigniew Leszek 19-11-2007 18:35
Nastąpiły trzy istotne zmiany w naszym stowarzyszeniu ; 1/Nazwa >Izersko-Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko-Narciarskie< >>I-KTK-N Dwór Czarne< 3/Zarząd, który już został wymieniony w artykule Funkcję sekretarza w naszym klubie objął Krzysztof Pik, który nie mógł uczestniczyć w Walnym Zebraniu, a wyraził chęć pracy na rzecz naszego stowarzyszenia Czekamy na chętnych - nasze stowarzyszenie jest otwarte na ludzi, którzy chcą działać w sprawach rowerowych i narciarskich. Czasami warto się spotkać i pochwalić wspaniałymi wyprawami lub pomysłami. O dacie następnego spotkania informacja na naszej stronie www I-KTK.zsem.pl Pozdrawiam >>zbigniew.leszek@gmail.com
~Bodi 19-11-2007 18:54
A może wzorem innych miast skrzykniemy jeleniogórskich rowerzystów i zorganizujemy "MASĘ KRYTYCZNĄ"!
~Logan 19-11-2007 20:54
Popieram propozycje kolegi Bodi. MASA KRYTYCZNA musi byc :)
~jeleniogórzanin 19-11-2007 21:05
Codziennie w ramach roztrenowania po sezonie dojeżdżam rowerem z Zabobrza do Centrum miasta. Ścieżka rowerowa nagle się urywa na przejściu dla pieszych na ul.Różyckiego. Przejeżdżając przez przejście dla pieszych można zostać ukarany mandatem karnym, gdyż zgodnie z kodeksem o ruchu drogowym nie można jeździć rowerami po zebrach. Mam pytanie co mam w takim wypadku robić. Po co ta oznaczona ścieżka rowerowa. Jest to ewenementem w skali europejskiej ślepa ścieżka rowerowa w Jeleniej Górze . Mamy dobre kierownictwo Dróg i Mostów, bo chyba nikt takiego czegoś by nie wymyślił.
~T-tryk 19-11-2007 21:14
Jest nas sporo w Jeleniej.(cyklistów) -Młodych, starych. zorganizowanych , indywidualistów,Wszyscy preferujemy podobne cele i mamy zbierzne interesy JELONKO pomóz nam się zorganizować. Może wyjdzie z tego coś pozytecznego dla nas ludzi.
~Zbigniew Leszek 20-11-2007 19:50
wiadomość dla Bodi i Logan - jak zapytacie się kogokolwiek, kto jeździ na rowerze - co to jest masa krytyczna? - ręczę wam, że na dziesięć osób tylko dwie będą wiedziały. W Jeleniej Górze tak sie przyjęło, że tylko sie wypisuje i krytykuje - ale jak chodzi o działanie to niema NIKOGO. Ja osobiście jestem za waszym pomysłem i tylko przyklasnąć na takie działanie - może na wiosnę?
~Bert 21-11-2007 20:02
Ok, to robimy mase krytyczna, jade z wami a to akurat moze byc sensacja, ale na kazdej masie bede ja i moje lepsza polowa. To kiedy?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group