Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 6819
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Potrzebni wolontariusze „Szlachetnej paczki”

Wtorek, 2 października 2012, 10:00
Aktualizacja: Środa, 3 października 2012, 8:08
Autor: Angela
Region: Potrzebni wolontariusze „Szlachetnej paczki”
Fot. Organiatorzy
Do 10 października br. koordynatorzy szczytnej akcji „Szlachetna paczka” poszukują wolontariuszy, którzy zajmą się pomocą ubogim mieszkańcom z regionu jeleniogórskiego. Kto może zostać wolontariuszem? Każdy, kto ma ukończone 18 lat, kocha ludzi i ma łatwość w nawiązywaniu kontaktów, chce pomagać i jest gotowy szukać kreatywnych rozwiązań, jest samodzielny i wytrwały w dążeniu do celu oraz bierze odpowiedzialność za swoje działania i ich efekty.

Szlachetna paczka to ogólnopolski projekt realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Od 11 lat łączy potrzebujących z osobami, które chcą pomagać i czerpią z tego radość. Dzięki innowacyjnemu podejściu i standardom działania projektu rodziny żyjące w ubóstwie otrzymują konkretną, dopasowaną do ich potrzeb pomoc. Tylko w 2011 roku udało się pomóc niemal 12 tys. potrzebujących rodzin, a łączna wartość przekazanej pomocy wyniosła 18 mln zł.

- Obecnie w 440 miejscach w całej Polsce poszukujemy osób, które chcą współtworzyć projekt jako wolontariusze. Do ich zadań będą należały: spotkania z rodzinami żyjącymi w biedzie i dobór tych, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę sytuacji, współpraca z darczyńcami przygotowującym paczki dla rodzin oraz z innymi wolontariuszami w rejonie – informują organizatorzy.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki działają w okresie od października do początku stycznia. Udział w projekcie rozpoczyna szkolenie organizowane przez Stowarzyszenie WIOSNA.
Celem akcji „Szlachetna Paczka” jest pomoc rodzinom żyjącym w ubóstwie, które przez Bożym Narodzeniem otrzymują rzeczy, których realnie potrzebują.

Chętni mogą się zgłaszać poprzez stronę internetową: www.superw.pl.

W tym roku jest to już dwunasta edycja projektu, w którym udział wzięli m. in. Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, Jerzy Dudek, reprezentacja Polski w siatkówce, piłkarze ręczni wraz z trenerem Bogdanem Wentą, Grzegorz Turnau i wielu innych artystów i sportowców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1103
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group