Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2872
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Potrzebne przejście przy Muzeum Karkonoskim

Piątek, 13 maja 2016, 7:59
Aktualizacja: Sobota, 14 maja 2016, 8:13
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Potrzebne przejście przy Muzeum Karkonoskim
Fot. Wiktoria Ciepiela
O oznakowane przejście dla pieszych na ul. Chełmońskiego walczy Stowarzyszenie Mieszkańców i Sympatyków Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. – Obecnie jest problem, by bezpiecznie dojść do schodów prowadzących na Wzgórze Kościuszki, a jest tam spory ruch zarówno mieszkańców spacerujących po parku, jak i turystów chcących zobaczyć m.in. Wzgórze Szubieniczne – mówi Jędrzej Hałatek.

O wymalowanie pasów na ul. Chełmońskiego, na wprost schodów prowadzących do parku na Wzgórzu Kościuki (nieopodal Muzeum Karkonoskiego), Stowarzyszenie Mieszkańców i Sympatyków Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze wnioskuje od lutego br.

- Złożyliśmy pismo w tej sprawie do Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, ale otrzymaliśmy negatywną odpowiedź – mówi Jędrzej Hałatek. - Dyrekcja uważa, że nie ma tam potrzeby malowania pasów, bo jest to droga dojazdowa do budynków, a ponadto lokalizacja przejścia nie będzie gwarantowała bezpieczeństwa. Problem w tym, że codziennie przez tą drogę przechodzi kilkadziesiąt osób, które narażają swoje życie i zdrowie uciekając przed pędzącymi samochodami. Gdyby były tam pasy, kierowcy musieliby zwolnić i przepuścić pieszych – przekonuje J. Hałatek.

Takie argumenty ponownie przekazano dyrektorowi zarządu dróg i mostów podczas jednej z sesji.

- We wskazanej lokalizacji jest wzniesienie, które ogranicza widoczność kierowcom, dlatego wydaliśmy negatywną odpowiedź w tej sprawie. Jednak po kolejnych apelach obiecałem, że jeszcze raz przeanalizujemy ten wniosek po dokładnym obejrzeniu terenu i we wtorek (10.05) osobiście byłem na miejscu z moim inspektorem – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. –

Niechętnie i pod presją spróbujemy to przejście tam stworzyć, ale najpierw musimy uzyskać pozytywną opinię policji i straży miejskiej w tej sprawie. Jeśli taka opinia będzie, pasy zostaną pomalowane na przełomie lipca i sierpnia podczas odnawiania oznakowania poziomego w mieście. I będą to dwa przejścia: przed jednymi i drugimi schodami prowadzącymi na Wzgórze Kościuszki – dodaje Cz. Wandzel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group