Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4683
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Potrzebne przejście przy Muzeum Karkonoskim

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 maja 2016, 7:59
Aktualizacja: Sobota, 14 maja 2016, 8:13
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Wiktoria Ciepiela
O oznakowane przejście dla pieszych na ul. Chełmońskiego walczy Stowarzyszenie Mieszkańców i Sympatyków Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. – Obecnie jest problem, by bezpiecznie dojść do schodów prowadzących na Wzgórze Kościuszki, a jest tam spory ruch zarówno mieszkańców spacerujących po parku, jak i turystów chcących zobaczyć m.in. Wzgórze Szubieniczne – mówi Jędrzej Hałatek.

O wymalowanie pasów na ul. Chełmońskiego, na wprost schodów prowadzących do parku na Wzgórzu Kościuki (nieopodal Muzeum Karkonoskiego), Stowarzyszenie Mieszkańców i Sympatyków Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze wnioskuje od lutego br.

- Złożyliśmy pismo w tej sprawie do Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, ale otrzymaliśmy negatywną odpowiedź – mówi Jędrzej Hałatek. - Dyrekcja uważa, że nie ma tam potrzeby malowania pasów, bo jest to droga dojazdowa do budynków, a ponadto lokalizacja przejścia nie będzie gwarantowała bezpieczeństwa. Problem w tym, że codziennie przez tą drogę przechodzi kilkadziesiąt osób, które narażają swoje życie i zdrowie uciekając przed pędzącymi samochodami. Gdyby były tam pasy, kierowcy musieliby zwolnić i przepuścić pieszych – przekonuje J. Hałatek.

Takie argumenty ponownie przekazano dyrektorowi zarządu dróg i mostów podczas jednej z sesji.

- We wskazanej lokalizacji jest wzniesienie, które ogranicza widoczność kierowcom, dlatego wydaliśmy negatywną odpowiedź w tej sprawie. Jednak po kolejnych apelach obiecałem, że jeszcze raz przeanalizujemy ten wniosek po dokładnym obejrzeniu terenu i we wtorek (10.05) osobiście byłem na miejscu z moim inspektorem – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. –

Niechętnie i pod presją spróbujemy to przejście tam stworzyć, ale najpierw musimy uzyskać pozytywną opinię policji i straży miejskiej w tej sprawie. Jeśli taka opinia będzie, pasy zostaną pomalowane na przełomie lipca i sierpnia podczas odnawiania oznakowania poziomego w mieście. I będą to dwa przejścia: przed jednymi i drugimi schodami prowadzącymi na Wzgórze Kościuszki – dodaje Cz. Wandzel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~gluś 13-05-2016 8:20
bezpieczeństwa nigdy dość
~no tak 13-05-2016 8:55
Po co pasy, proponuję z ulic porobić deptaki, żeby piesi w końcu byli zadowoleni i bezpieczni... .
~JG 13-05-2016 10:24
Pasy być tam powinny z automatu i nie powinno być artykułu :-( A jak piesi i kierowcy zaczną się zachowywać jak myślący i patrzący nie tylko na siebie ludzie, to większość problemów sama zniknie.
~ja 13-05-2016 11:01
codziennie tam chodzę jest niebezpiecznie żaden samochód nie zatrzyma się żeby można wejść na schody .teraz schody ,te niedawno zrobione od ul. Chełmońskiego toną w błocie po każdym deszczu ,trzeba iść po skarpie,a te wyżej w kierunku LOK-u poniemieckie sypią się .Może P. Prezydent odwiedzając Muzeum przejdzie się po deszczu do parku tą trasą.teraz na Sudeckiej jest nowa Biedronka ruch na Chełmońskiego wzrośnie ,czekacie na kraksy zanim zaczniecie myśleć DECYDEŃCI
~5555 13-05-2016 11:08
A co mają powiedzieć Dzieci dojeżdżające autobusem do szkoły nr5 od strony Maciejowej.Przystanek Lotnictwa usytuowany jest na samym skrzyżowaniu a przejścia dla pieszych nie ma.Z jednej i drugiej strony wysokie żywopłoty.Wiadomo jaki jest ruch samochodów gdy dzieci wychodzą i przychodzą do szkoły.Kto będzie za wypadek odpowiadał!!! Apeluję do Was Radni Niezaradni przyglądnijcie się temu i nie lekceważcie.
~jejek 13-05-2016 13:08
a było obiecane,że w drugiej połowie kwietnia będzie poprawiona nawierzchnia sąsiedniej ulicy- Grottgera- i co??
~Ja też 13-05-2016 17:37
Ja też tam uczęśzczam do parku. Pani redaktor od fotografi wybrała się tam chyba w porze bezruchu tj. np. w niedzielę. Tam jeżdzą jako skrót do Karpacza i jest tam ciężko przejść.
~odrtge 13-05-2016 20:44
Kiedyś było tam spokojnie i żadne pasy nie były potrzebne. Ale teraz wybudowali w pobliżu biedronkę, wiadomo naród spragniony zakupów. Do tego sąd na Mickiewicza który też zwiększył ruch i jest problem.
~miesz 13-05-2016 21:30
Odrosty drzew i krzewów trzeba obciąć bo zasłaniają zanki, np. Osiedle Robotnicze. Mieszkający tam radny tego nie widzi,
~MKcafe 13-05-2016 22:49
Jakim idiotą trzeba być, aby wymyślić przejście na samym zakręcie??. Ja rozumiem, że p. Hałatek nie ma co robić po zamknięciu ksero i nudzi się....Mieszkam tam 36 lat i nie pamiętam przypadku potrącenia tam kogokolwiek , pamiętam za to , ilu kierowców nie wyrobiło tam zakrętu ( nie tylko zimą). ROBIĄC TAM PRZEJŚCIE NIE ZMIENI SIĘ NIC POZA TYM ŻE PIESI PRZESTANA TAM SIĘ ROZGLĄDAĆ PRZECHODZĄC PRZEZ JEZDNIE!!!!! Mam tylko nadzieje , iż pan Hałatek zdaje sobie sprawę z tego że każda ofiara tych przejść będzie także JEGO OFIARĄ
~ 15-05-2016 1:14
tylko sygnalizacji świetlnej nie żądajcie bo bata na siebie ukręcicie, że będziecie korzenie na chodniku zapus...ć zanim doczekacie się na zielone zresztą i tak nasze miasto jest naszpikowane sygnalizacją bardziej niż duże miasta

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group