Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6724
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Potrzebne doświetlenie przejścia na Sobieskiego

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 stycznia 2017, 7:49
Aktualizacja: Wtorek, 3 stycznia 2017, 8:00
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Niebawem przy ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze otwarte zostanie nowe przedszkole, a od niedawna funkcjonuje tu drugi dyskont spożywczy Biedronka, są też inne sklepy i inne punkty usługowe, a jedyne przejście dla pieszych na tej ulicy nie jest oświetlone – napisali do nas Czytelnicy. – Jako mieszkańcy okolicznych ulic i klienci tutejszych sklepów prosimy o doświetlenie tego miejsca zanim dojdzie do tragedii – dodają jeleniogórzanie.

W tej sprawie dostaliśmy już kilka maili i telefonów. Wszyscy nasi Czytelnicy przekonują, że obecnie z tego przejścia dla pieszych korzysta wielu ludzi. - Ruch jest tu naprawdę ogromny – mówi pan Dariusz z centrum. – Często chodzę tu po zakupy i często po zmroku musiałem uciekać przed pędzącymi samochodami zjeżdżającymi z Al. Wyszyńskiego, ale też do centrum – mówi jeleniogórzanin.

Pan Adam z Zabobrza natomiast twierdzi, że brak oświetlenia przejścia jest też sporym kłopotem dla zmotoryzowanych. – W okresie zimowym i jesiennym jest tu zupełnie ciemno już od popołudnia, a wiadomo że samochodu nie zatrzyma się natychmiast, szczególnie w okresie zimowym, kiedy nawierzchnia jest śliska. Kto zatem weźmie odpowiedzialność za ludzkie życie i zdrowie, kiedy dojdzie w tym miejscu do tragedii? – pyta mieszkaniec Zabobrza.

Piotr Dyła, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze zapewnia, że póki co nie wpłynął jeszcze żaden wniosek od mieszkańców w tej sprawie, ale potrzeba doświetlenia tego przejścia dla pieszych zostanie rozpatrzona. - Co roku otrzymujemy jakieś środki na doświetlenie przejść dla pieszych, więc to przejście również dopiszemy do listy tych, które wymagają doposażenia w latarnie – mówi Piotr Dyła. – Nie wiem, czy uda nam się zrealizować tą inwestycję w przyszłym roku, ale będziemy mieli ją na uwadze. Koszt doświetlenia takiego przejścia to bowiem około 20 tys. zł, ponieważ trzeba przygotować fundamenty, wyposażyć przejście w dwa słupy z wysięgnikiem czy oprawy metahalogenowe, itp. – dodaje wiceszef jeleniogórskiego zarządu dróg i mostów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~szofer 2-01-2017 8:14
Prawo zostało zmienione ,kiedy zainstalują sekundniki przy światłach.
~lm 2-01-2017 8:56
A co ma do tego przedszkole ze nie ma swiatel a tam sa tylko zaledwie trzy sklepy na krzyz,,,,Aldi Bedronka ,i jeden Meblowy i nic po za tym
~do: ~lm 2-01-2017 10:10
... jak ci tam samochód przejedzie kogos z rodziny, to sie zastanowisz, czy oswietlenie przejścia dla pieszych nie było konieczne ... A Pan Piotr Dyła to co, ślepy? zawsze trzeba tragedii, aby cos sie zmieniło na lepsze? rondo na cieplickiej po wypadku śmiertelnym, może rondo na lubańskiej też powstanie, jak ktoś zginie ... i może to przejście oświetlą, jak ktoś zginie. Mądry Polak po szkodzie? Na Korczaka koło NFZ jest 40, niektórzy grzeją 90, a policji nie ma tam nigdy ... bo co, za ciężko? Chory kraj.
~KRECIK 2-01-2017 10:31
A nie prościej zlikwidować tam to przejście???
~ 2-01-2017 10:38
doświetlenie owszem przyda się (byle nie sygnalizacja świetlna bo to najgorsze co może być zwłaszcza dla czystości powietrza) a do tragedii nie musi dojść, większość przepisów w większości sytuacji nakazuje zachować szczególną ostrożność, więc jak kierowcy będą się do tego stosować (piesi najlepiej też) do tragedii nigdy nie dojdzie
~wow 2-01-2017 10:59
Ależ drodzy moi. Nie mieszajcie panu Wędzonce tak od razu noworocznie jakimś tam doświetleniem. Jest dopiero 2 stycznia a wy już coś od tego biednego chłopa chcecie. Przecież wiecie doskonale że powie: - nie da się. Albo: - wiosną bo teraz nie ma ku temu warunków (w skrócie: nie da się). A tak przy okazji, wysłałeś panie patrol na Grunwaldzką i W. Pola by sprawdzić jak zima dzielnie (za was) zdziera żółte tymczasowe przejścia dla pieszych?
~x 2-01-2017 11:07
Wszystkie przejścia powinny być nad lub pod ziemią,tak jak w cywilizowanych krajach.Inaczej będą trupy,jak do tej pory.
~szofer 2-01-2017 11:25
W Cieplicach było wielkie malowanie czerwonych stref dla rowerzystów .Kupa forsy i wszystko złazi ,na wiosnę nic nie będzie ,znów fuszerka .
~taxi 9626 2-01-2017 11:35
bardzo dobrze ze w koncu PIS zabral sie do pracy, bo ci z PO to nic nie robli cale lata. dzieki PISowi w koncu jelenia zyje i tetni swiatlami i zabawami. oby tak daleej :)
~jakitaki 2-01-2017 11:57
a nie prościej zamontować tam spowalniacze?? w kiepskich warunkach pogodowych, żadne doświedlenie nie pomoże, ale spowalniacz, to i owszem... mało tego, nie wymaga niewiadomo jakiej inwestycji i są praktycznie bezobsługowe...
~Off top 2-01-2017 12:16
Mamy dość tych spowalniaczy. Na Zabobrzu co krok (100m) spowalniacze i to w miejscach, gdzie po prostu nie da się rozwinąć dużej prędkości, gdzie są skręty, łuki. Najgorsze są te zainstalowane w Cieplicach. Dwa grube elementy, zamiast jednego całego. Spowalniacze, zwłaszcza przy złej widoczności nie są widoczne, a ktoś, kto ich nie zauważy (bo może się też zagapić/ nie zauważyć i ma niskie zawieszenie, może uszkodzić samochód. Na przejściach trzeba instalować oświetlenie, najlepiej LED, które widać, a na dodatek migające diody na znaku drogowym, jak w Maciejowej. Takie oświetlenia przejść powinny być wszędzie, a nie tylko na Sobieskiego miejscu, bo do tragedii może dojść nawet na małej osiedlowej uliczce.
~do taxi9626 2-01-2017 12:28
Zawsze byłeś taki głupi ,czy masz tak od niedawna?
~ 2-01-2017 14:57
Cos Jelenia niema ostatnio dobrej prasy,a to jakas patologia z kod napada Pania minister,a to jakis pijak zabija dwie dziewczynki. O zgrozo co to sie porobilo z tym pieknym miastem.
~ 2-01-2017 15:39
Z tego przejscia coraz mniej osób korzysta aczkolwiek sie przyda i tak doswitlenie , teraz przechodza na przeciwko wejscia do nowej biedronki ,jezdze tam codziennie i widze, wlos sie jezy na glowie
~klient Bi....... 2-01-2017 16:32
Można wykorzystać słup energetyczny i zawiesić lampę która na pewno coś da !! Słup stoi k / przejścia. Akurat Pani z Jelonki go nie pstrykneła. Nie potrzeba wielkich kosztów a na pewno będzie bezpieczniej !!
~TEYO 2-01-2017 20:23
Oooo biedra się domaga następnego przejścia do sklepu jak lidl na W.Polskiego. A najlepsza przykrywka ( poza tym pod stołem ) to troska mieszkańców . Już nie długo zawita stowarzyszenie "troskliwi o ul.Sobieskiego " . A czy nie ważniejszy był by artykuł ILE FIRM ZLIKWIDOWANO i miejsc pracy w miejscu nowej plu biedry ????
~TEYO 2-01-2017 20:27
Do tych niby zatroskanych czytelników. A może lepiej z naszych podatków KUR.. AUTOBUS Z RATUSZA DO BIEDRY PODSTAWIĆ !!!!!
~kleent 2-01-2017 22:51
Dlaczemu mundre urzędniki przed zatwierdzeniem organizacji ruchu przy nowym obiekcie B. nie wymogły instalacji lepszego oświetlenia na okolicznych przejściach przez jezdnie ? Komu te przejścia służą - wiadomo (oczywiście że w pewnej części). Zaplanować, zorganizować współfinansowanie miasto/inwestor i wówczas inwestycja miałaby ręce i nogi. Teraz to: zyski nasze, cóż najwyżej kilku klientów nie dojdzie do sklepu... A DOBRE IMIĘ firmy to nic ? Minimum kosztów na gruncie inwestora a to co dalej to ..... pies. Wszyscy mają to tam gdzie hemoroidy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group