Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 5314
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Potrzebne doświetlenie przejścia na Sobieskiego

Poniedziałek, 2 stycznia 2017, 7:49
Aktualizacja: Wtorek, 3 stycznia 2017, 8:00
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Potrzebne doświetlenie przejścia na Sobieskiego
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Niebawem przy ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze otwarte zostanie nowe przedszkole, a od niedawna funkcjonuje tu drugi dyskont spożywczy Biedronka, są też inne sklepy i inne punkty usługowe, a jedyne przejście dla pieszych na tej ulicy nie jest oświetlone – napisali do nas Czytelnicy. – Jako mieszkańcy okolicznych ulic i klienci tutejszych sklepów prosimy o doświetlenie tego miejsca zanim dojdzie do tragedii – dodają jeleniogórzanie.

W tej sprawie dostaliśmy już kilka maili i telefonów. Wszyscy nasi Czytelnicy przekonują, że obecnie z tego przejścia dla pieszych korzysta wielu ludzi. - Ruch jest tu naprawdę ogromny – mówi pan Dariusz z centrum. – Często chodzę tu po zakupy i często po zmroku musiałem uciekać przed pędzącymi samochodami zjeżdżającymi z Al. Wyszyńskiego, ale też do centrum – mówi jeleniogórzanin.

Pan Adam z Zabobrza natomiast twierdzi, że brak oświetlenia przejścia jest też sporym kłopotem dla zmotoryzowanych. – W okresie zimowym i jesiennym jest tu zupełnie ciemno już od popołudnia, a wiadomo że samochodu nie zatrzyma się natychmiast, szczególnie w okresie zimowym, kiedy nawierzchnia jest śliska. Kto zatem weźmie odpowiedzialność za ludzkie życie i zdrowie, kiedy dojdzie w tym miejscu do tragedii? – pyta mieszkaniec Zabobrza.

Piotr Dyła, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze zapewnia, że póki co nie wpłynął jeszcze żaden wniosek od mieszkańców w tej sprawie, ale potrzeba doświetlenia tego przejścia dla pieszych zostanie rozpatrzona. - Co roku otrzymujemy jakieś środki na doświetlenie przejść dla pieszych, więc to przejście również dopiszemy do listy tych, które wymagają doposażenia w latarnie – mówi Piotr Dyła. – Nie wiem, czy uda nam się zrealizować tą inwestycję w przyszłym roku, ale będziemy mieli ją na uwadze. Koszt doświetlenia takiego przejścia to bowiem około 20 tys. zł, ponieważ trzeba przygotować fundamenty, wyposażyć przejście w dwa słupy z wysięgnikiem czy oprawy metahalogenowe, itp. – dodaje wiceszef jeleniogórskiego zarządu dróg i mostów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group