Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 15698
Zalogowanych: 33
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Potrzebna karetka

Czwartek, 10 października 2019, 8:00
Aktualizacja: Piątek, 11 października 2019, 9:19
Autor: WAC
Karpacz: Potrzebna karetka
Fot. użyczone
Trwa budowa nowej stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Karpaczu. Według planów, inwestycja ma zakończyć się w połowie przyszłego roku. Jednocześnie trwają zabiegi, aby w nowym obiekcie stacjonował zespół pogotowia ratunkowego.

Jak podkreślają samorządowcy z Karpacza, stałe stacjonowanie zespołu ratownictwa medycznego jest bardzo ważne ze względu na olbrzymią rzeszę turystów, którzy przyjeżdżają pod Śnieżkę. Według szacunków - w ciągu roku przez Karpacz przewija się około milion osób. Przekłada się to także na dużą liczbę interwencji podejmowanych przez ratowników z Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Od dłuższego czasu rozmawiamy na ten temat z Wojewodą, jednak do tej pory kwestia rozbija się o pieniądze - mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - Liczymy, jednak że nasze wieloletnie monity zakończą się sukcesem i podobnie jak to się stało w Szklarskiej Porębie, u nas będzie na stałe stacjonować karetka pogotowia. Pragnę dodać, że w naszych staraniach mamy poparcie dyrekcji Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.
W najbliższym czasie planowana jest kolejna aktualizacja wojewódzkiego planu działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla województwa dolnośląskiego - informuje Patrycja Czerwińska z zespołu prasowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. - W związku z powyższym będzie prowadzona analiza zapotrzebowania na świadczenia opieki zdrowotnej z zakresu ratownictwa medycznego na terenie naszego województwa, co w przyszłości nie wyklucza możliwości stacjonowania ambulansu w powstającej Stacji Ratunkowej GOPR w Karpaczu. Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów przebywających na terenie Karpacza i okolic, przedmiotowe zagadnienie zostanie poddane szczegółowej weryfikacji - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
671
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group