Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6607
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Potępić szkolną agresję!

Piątek, 27 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 października 2006, 19:29
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Potępić szkolną agresję!
Fot. Angelika Grzywacz
Uczniowie jeleniogórskich szkół minutą ciszy uczcili w piątek śmierć 14-letniej Ani z Gdańska, która po akcie chamstwa i wynaturzenia swoich kolegów popełniła samobójstwo.

We niektórych szkołach w Jeleniej Górze, zgodnie z zaleceniem ministra edukacji Romana Giertycha, przeprowadzone zostały apele. W innych – pamięć gimnazjalistki uczczono minutą ciszy podczas lekcji. Dyrektorzy szkół przypomnieli o tragicznym wydarzeniu w Gdańsku.

– Solidaryzujemy się z tą dziewczynką i jej rodziną – powiedziała nam Maria Malczuk, dyrektorka Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze.
– Jest to moment pokazania naszej solidarności i protestu przeciwko przemocy – mówiła Maria Bieleń, szefowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.

Dyrektorzy szczególną uwagę zwrócili na problem przemocy i nietolerancji w szkołach między rówieśnikami.
– Agresja jest wielkim złem. Przemoc jest przede wszystkim przestępstwem – dodała M. Bieleń.

Na szczęście w jeleniogórskich szkołach tak brutalny akt przemocy, jak w Gdańsku, nie miał miejsca.
– Nie mieliśmy takich sytuacji – powiedział Jan Swatowski dyrektor d/s wychowawczych i zawodowych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze.

Większość jeleniogórskich szkół sądzi, że rozwiązała problem przemocy zainstalowaniem kamer i zatrudnieniem ochrony. Uczniowie twierdzą jednak, że ani apele, ani żadne zabezpieczenia nic nie dają w momencie, kiedy karą za popełnienie czynu, jakiego dopuścili się gimnazjaliści w Gdańsku, jest tylko poprawczak.

– Zdecydowanie surowsze kary rozwiązałyby problem – powiedział Marcin z „Handlówki”. – Takie samo upokorzenie powinno spotkać sprawców, jak tę dziewczynę, wtedy może by zrozumieli, o co chodzi.

Na apelach nie zabrakło uczniów, którzy podczas minuty ciszy śmiali się…

<b> Upokorzona nastolatka </b>
Przypomnijmy: 14-letnia gimnazjalistka z Gdańska powiesiła się na skakance, po tym jak kilku jej rówieśników, podczas lekcji i w czasie nieobecności nauczyciela, rozebrało ją, dotykało jej części intymnych na oczach całej klasy. Wyrostki, w oczekiwaniu na wyrok sądu rodzinnego, najbliższe trzy miesiące spędzą w ośrodku opiekuńczo-wychowawczym. Później, najpewniej, trafią do domu poprawczego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group