Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 4792
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Poświęć chwilę życia dla życia innych

Piątek, 24 lipca 2009, 16:11
Aktualizacja: 16:30
Autor: TEJO
Chcesz znaleźć się w bazie niespokrewnionych dawców szpiku kostnego? Od 20 lipca przez trzy tygodnie trwa akcja, która Ci to ułatwi.

Na badanie można zgłaszać się codziennie w godz.12-13 w Jeleniogórskiej Stacji Krwiodawstwa w Szpitalu Wojewódzkim. Żeby nie przedłużać pobytu w krwiodawstwie (akcja jest tam prowadzona grzecznościowo), wcześniej warto zapoznać się z materiałami informacyjnymi, wypełnić ankietę i podpisać zgodę.

Materiały można odebrać codziennie w godz. 8-15 w Stacji Krwiodawstwa. – Może myśleliście o tym, aby się zarejestrować, ale przeszkodą była odległość do najbliższej stacji krwiodawstwa, która zajmuje się badaniem krwi w kierunku bycia ewentualnym dawcą szpiku kostnego. W naszym przypadku robi to Wrocław – informują organizatorzy, którzy postanowili przybliżyć działania jeleniogórzanom i mieszkańcom okolic .

Nie wahajcie się przed podjęciem tej decyzji: dawca nie ryzykuje niczym - poświęca "chwilę" swojego życia... aby żyć mógł ktoś inny – zachęcają organizatorzy działań. Podkreślają, że z powodu braku odpowiedniej bazy dawców i kłopotu z ich odnalezieniem, walczący z chorobami wymagającymi przeszczepu szpiku mają minimalne szanse na zwycięstwo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group