Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 3733
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Postawiły Ślęzie bardzo trudne warunki

Poniedziałek, 5 marca 2018, 0:36
Aktualizacja: 0:37
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Postawiły Ślęzie bardzo trudne warunki
Fot. archiwum
Przed kilkoma dniami młode koszykarki KS Wichoś Jelenia Góra pokonały w ramach rozgrywek U–16 dolnośląsko–lubuskiej ligi kadetek ENEA AZS AJP II Gorzów Wlkp. W niedzielę rozegrały jeszcze lepsze spotkanie i były o krok od sprawienia sensacji. Do sali SP 11 przy ul. Moniuszki zawitał utytułowany zespół Ślęzy I Wrocław, który nie zwykł przegrywać.

Początek należał do wrocławianek. Nasze zawodniczki grały bardzo usztywnione, ale szybko opanowały tremę. Ze stanu 1:9 zrobiło się 11:16. W drugiej kwarcie trwała wyrównana walka. Trener Rafał Sroka dokonywał wielu zmian, przez co nasze zawodniczki utrzymywały wysokie tempo gry. Badaj najlepszy mecz w sezonie rozegrała 15-letnia Julia Raban, która znakomicie spisywała się pod obiema tablicami zbierając wiele piłek i dobijając niecelne rzuty swoich koleżanek. Sygnał do ataku dała Paula Krzykowska piękną "trójką" z ośmiu metrów! Bardzo dobrze rozgrywała Julia Wadecka. Przeciwniczki grały bardzo agresywną obroną na całym boisku, ale nasze zawodniczki zespołową grą nie dały się zaskoczyć. Po przerwie, gdy przyjezdne odskoczyły na 15 punktów (22:37) mało kto z widzów przypuszczał, że nasze zawodniczki są w stanie odrobić jeszcze straty. Tymczasem po 30 minutach wrocławianki prowadziły już tylko 3 punktami (40:43). Znakomicie w tym czasie grały Maja Kuryłowicz (robi znaczące postępy w grze), Anna Wałęska (grała na własną prośbę po wyleczonej kontuzji), Paulina Grabowska, Anna Bankiewicz i pozostałe nasze zawodniczki. W 33. minucie nasze zawodniczki objęły nawet na krótko prowadzenie 46:45, ale rutynowane zawodniczki Ślęzy (mistrzynie Polski z ubiegłego roku) Sara Pająk, Jagna Sosińska i Daria Trębowicz wykazały zimną krew i dowiozły z trudem wywalczone zwycięstwo. Mimo wielkiej walki mecz przebiegał w bardzo sportowej atmosferze.

- Jeżeli moje zawodniczki były dzielne w meczu z Gorzowem Wlkp. przed kilkoma dniami, to dziś były bardzo dzielne. Udało nam się zneutralizować wysokie zawodniczki z Wrocławia, dzięki bardzo dobrej, zespołowej grze w obronie. Nie wyróżniam nikogo, bowiem wszystkie nasze zawodniczki zagrały bardzo dobrze. Zabrakło trochę szczęścia i umiejętności w rzutach wolnych (tylko 21/8). Musimy pracować nad tym elementem. Tak walczący zespół ogląda się z wielką przyjemnością - wyznał trener Rafał Sroka.

KS Wichoś Jelenia Góra - Ślęza I Wrocław 50:55 (11:16, 11:16, 18:11, 10:12)

Punkty dla KS Wichoś: Julia Raban 18, Anna Wałęska 8, Anna Bankiewicz 6, Paulina Grabowska 6, Katarzyna Morańda 5, Paula Krzykowska 3, Maja Kuryłowicz 2, Julia Wadecka 2, Nadia Biniek, Katarzyna Zimmer.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1077
Tak
59%
Nie
34%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group