Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4990
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Porażony prądem przez wadliwy kabel

Środa, 28 lipca 2010, 8:11
Aktualizacja: 8:28
Autor: Angela
Uszkodzony przewód oraz brak bolca zerującego w gnieździe elektrycznym: to prawdopodobne przyczyny porażenia prądem 30 – letniego mężczyzny z Legnicy, który pracował przy budowie wymiany dachu na budynku jednostki wojskowej w Bolesławcu.

Obecnie 30-latek jest w stanie śpiączki. Do porażenia prądem doszło w miniony poniedziałek po godzinie 14.00, kiedy pracownicy firmy dekarskiej instalowali windę transportową. Przed odbiorem dozoru technicznego chcieli dźwig wypróbować. Podłączyli go do zasilania i wtedy doszło do porażenia prądem jednego z mężczyzn, który jedną ręką był oparty o metalową konstrukcję windy, a drugą trzymał się metalowego rusztowania.

– Jak wynika z wstępnych informacji, przewód windy nie był wadliwy. Sprawne było też nowoczesne urządzenie, jednak przedłużacz, do którego winda została podłączona, został najprawdopodobniej wcześniej przecięty i źle połączony. W wyniku tego błędnego złączenia przedłużacza napięcie znalazło się w kablu, w którym nie powinno go być. Dodatkowo gniazdo elektryczne, do którego został on podłączony, nie posiadało bolca zerującego – mówi Mirosław Kocuba, kierownik Państwowej Inspekcji Pracy w Jeleniej Górze.

Poszkodowany został natychmiast odwieziony do szpitala. Obecnie ustalane są szczegóły i okoliczności zdarzenia.

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
379
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group