Zalogowanych: 5

I liga koszykarek: Porażka po zaciętej walce [WYNIKI/TABELA]

Poniedziałek, 9 października 2023, 19:15
Aktualizacja: 19:16
Było niezwykle blisko niespodzianki na inaugurację nowego sezonu w rozgrywkach grupy B I ligi koszykówki kobiet. Zawodniczki Isands Wichosia Jelenia Góra minimalnie uległy na własnym parkiecie faworyzowanej ekipie Wiśle Orlen Południe Kraków 77:78.

Mecz rozpoczął się po myśli rywalek, które zdecydowanie wygrały pierwszą kwartę 31:20. W kolejnych odsłonach gospodynie rzuciły się w pogoń, błyskawicznie zmniejszając straty do faworytek tego pojedynku. W 16. minucie starcia było już zaledwie 33:31 dla krakowianek. Pod koniec drugiej ćwiartki przeciwniczki znów nieco odskoczyły, schodząc do szatni z prowadzeniem 44:38. Trzecia część gry była bardzo wyrównana, lepiej rozpoczeły ją koszykarki z Małopolski, ale z czasem do głosu doszły podopieczne trenera Rafała Sroki. Przed ostatnią odsłoną obie drużyny wciąż dzieliła różnica sześciu "oczek", a to zapowiadało walkę być może do ostatnich sekund tego starcia. Tak też się stało. W 32. minucie oponentki odskoczyły na 66:56, lecz jeleniogórzanki się nie poddały. Drużyna Isands Wichosia popisała się kapitalną serią 17 zdobytych punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie 73:66. Na 50 sekund przed końcem tej konfrontacji prowadziliśmy jeszcze 77:75, lecz niestety dla nas ostatnie słowo należało do Wisły. Na 4 sekundy przed końcem meczu celną "trójką" popisała się Aleksandra Mitrowska. Wichoś w ostatniej akcji meczu próbował jeszcze odwrócić losy meczu, lecz rzut Martyny Koc był nieskuteczny.

Finalnie jeleniogórzanki po znakomitej walce i niezwykle ambitnej grze uległy Wiśle Orlen Południe Kraków 77:78, ale za swoją postawę zasłużyły na duże brawa. W kolejnej serii spotkań zagramy na wyjeździe z Basketem Ostrovią Ostrów Wielkopolski.